W salonach meblowych i internetowych sklepach z meblami dziś można znaleźć ogromny wybór mebli w najróżniejszych stylach, w konkurencyjnych cenach. To też motywuje do wymiany starego wyposażenia domu na nowe. Wśród mebli cieszących się coraz większym zainteresowaniem, znajdują się meble w stylu loft. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]

Rynek wnętrzarski oferuje dziś wiele zróżnicowanych wariantów oświetlania wnętrz i przestrzeni zewnętrznych domu – od tradycyjnych lamp wiszących, sufitowych i żyrandoli, ściennych i kinkietów, przez gustowne lampy stołowe czy biurkowe, praktyczne i użytkowe lampy stojące oraz podłogowe, po lampy solarne, które idealnie sprawdzą się do oświetlenia tarasów, ogrodów i balkonów. Dobór odpowiednich źródeł światła ma kolosalne znaczenie dla funkcjonalności pomieszczenia, ale także dla zdrowia i dobrego nastroju jego użytkowników. Niewłaściwe oświetlenie biura czy pokoju, w którym spędzamy sporo czasu nad książkami, w dłuższej perspektywie przyczyni się do pogorszenia wzroku lokatorów. Odpowiednio dopasowane do metrażu pomieszczenia i jego przeznaczenia – wspomoże w codziennych aktywnościach, budując samopoczucie na resztę dnia. Szeroka paleta lamp dostępnych obecnie na rynku może przyprawić o zawrót głowy niezdecydowanych, ale przynieść inspiracje do stworzenia nowych aranżacji w salonie czy sypialni. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Domek letniskowy to znakomita propozycja dla wszystkich osób, którym marzy się wypoczynek na łonie natury, z dala od hałasu i tłumu. Najczęściej konstrukcje tego typu buduje się z drewna będącego materiałem naturalnym, estetycznym, a po odpowiednim zaimpregnowaniu — odpornym na negatywne oddziaływanie czynników zewnętrznych. Bardzo dużą popularnością cieszą się letniskowe domki z tarasem, który sprzyja wspólnemu relaksowi na świeżym powietrzu. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]

Nietuzinkowe i innowacyjne rozwiązanie składowania narzędzi ważących od 4 do 6 ton wprowadzone w magazynie jednego z największych producentów komponentów motoryzacyjnych firmie Autoneum, zdobyło tytuł najlepszego projektu kaizen w grupie Autoneum. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Planując budowę domu w miejscu, gdzie nie ma jeszcze przyłącza energetycznego lub używając urządzeń elektrycznych w miejscach pozbawionych dostępu do sieci energetycznej, doskonałym rozwiązaniem będzie kupno lub wynajem agregatu prądotwórczego. Agregat prądotwórczy to urządzenie złożone z trzech oddzielnych urządzeń. Jego podstawowym elementem jest silnik spalinowy, którego zadaniem jest dostarczanie odpowiednej energii. Kolejnym elementem urządzenia jest prądnica, która wytwarza energię elektryczną. Trzeci i ostatni element urządzenia to falownik, czyli urządzenie przekształcające prąd z prądnicy na taki, który znajduje się w domowych gniazdkach. Poniżej przedstawiamy dodatkowe 3 rzeczy, które powinieneś wiedzieć o agregatach. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Większość dostępnych obecnie na rynku farb do wnętrz można nakładać pędzlem lub wałkiem – wszyscy często używamy obu w naszych projektach, w zależności od faktury ściany i efektów, które chcemy uzyskać. Jeśli jednak po raz pierwszy przymierzasz się do malowania wnętrz w swoim domu, ważne, aby wiedzieć, że pędzel i wałek mogą mieć bardzo różne funkcje. Efekt Twojej pracy może zależeć nie tylko od ich jakości, ale także wyboru odpowiedniego narzędzia. Podpowiadamy co wybrać do malowania ścian oraz dlaczego warto sięgać po modele dla profesjonalistów, np. z linii Anza Platinum. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]