Optymalna temperatura powietrza w pomieszczeniach o każdej porze roku jest kluczowa dla naszego zdrowia i samopoczucia. Jednym z rozwiązań zapewniających komfort cieplny są systemy ogrzewania i chłodzenia sufitowego. Sprawdź, czym są promienniki sufitowe, jaka jest zasada ich działania i jakie mają zalety. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Patrząc na dowolny budynek, w pierwszej kolejności zwykle zwracamy uwagę na jego elewację. Stanowi ona ważny element nie tylko z konstrukcyjnego punktu widzenia, ale również ze względu na aspekty wizualne. Dlatego warta zadbać o to, aby stanowiła piękną wizytówkę całego domu. Dużą popularnością cieszy się obecnie elewacja klinkierowa. Jak wygląda i czym się wyróżnia ten rodzaj elewacji? Wyjaśniamy w naszym artykule. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Wśród najbardziej popularnych materiałów do wykończenia wnętrz, na szczególną uwagę zasługuje beton architektoniczny. Stonowany i elegancki, świetnie wpisuje się w aktualne trendy na proste, minimalistyczne wnętrza. Czy ten materiał może być wykorzystany również do wykończenia schodów? W tym artykule zastanowimy się nad tą kwestią. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Co to jest łupek ? Łupek to osadowa skała metamorficzna, która ukształtowała się w okresie ordowiku, czyli około 550 milionów lat temu.

Główną składową łupka jest kwarc, serycyt, a także minerały z grupy chlorytu. Pod wpływem różnych czynników przez miliony lat nastąpił tak zwany proces „złupkowacenia”, który polega na powstaniu równoległych płaszczyzn minerałów. Tego rodzaju skała jest idealnym materiałem do pokrywania dachów. Nie wymaga żadnej ingerencji chemicznej ani mechanicznej. Jedynym koniecznym sposobem obróbki łupka na dach jest jego odpowiednie pocięcie. Jest to materiał w 100 procentach naturalny, a jego pozyskiwanie nie wiążę się z żadną szkodą dla środowiska naturalnego. Jako materiał budowlany posiada wiele zalet – jest wyjątkowo trwały, odporny na działanie czynników atmosferycznych takich jak zmiany temperatury i wilgotność. Chociaż cena łupka na dach jest o wiele wyższa niż pokrycia blaszane lub ceramiczne jego elegancki wygląd, trwałość i  brak kosztów konserwacji decyduje, że coraz częściej jest wybierany przez architektów i renomowane firmy budowlane. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]

Popularność pomp ciepła nie wzięła się znikąd. Są to urządzenia, które spełniają wszystkie współczesne standardy pod względem kultury pracy, ekonomii i ekologii. Użytkownicy doceniają bezobsługową eksploatację i realne oszczędności generowane przez urządzenia. Zapewne wiele osób zadaje sobie pytanie, ile trzeba zainwestować, aby móc czerpać z takich korzyści. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Pokrycia dachowe z reguły nie są całkowicie szczelne, dlatego niekorzystne warunki atmosferyczne, zwłaszcza zimowe, wystawiają je na ciężką próbę. Jeśli chcemy uchronić swoje poddasze przed ich negatywnym działaniem, zadbajmy o jego właściwą izolację, czyli zabezpieczenie przed mrozem, śniegiem i deszczem. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]