Każdego dnia posługujemy się rozmaitymi miarami opisującymi rozmiar zdarzeń bądź czynności dokonanych. Potrafimy sobie wyobrazić, ile godzin spędzimy dziś w pracy, czy zmęczymy się przebyciem dziesięciu kilometrów lub ile gram mąki powinniśmy przygotować do ciasta. Czasami jednak zastanawiamy się nad powszechnie stosowaną, lecz bardzo specyficzną jednostką, jakim jest hektar. Ile arów mieści się w jednym hektarze? Ile metrów kwadratowych będzie miała działka o powierzchni 1, 5 hektara? Jak przeliczać hektary na metry lub kilometry kwadratowe? Na te pytania odpowiemy w poniższym artykule.
(więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 13 Średnia: 4]
PKB 2022 - Najnowsze Dane GUS

GUS, czyli oczywiście Główny Urząd Statyczny nie zwalnia tempa. Koniec stycznia to doskonały czas na podsumowanie poprzedniego roku względem finansowych kwestii. Mowa konkretnie o jednym z gorących tematów, do jakich bez wątpienia możemy zaliczyć PKB. Jak miał się Produkt Krajowy Brutto w zeszłym roku? Sprawdźcie, jaki wzrost został zanotowany i czy możemy to uznać za dobrą prognozę, czy też wręcz przeciwnie. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Zaadaptowanie piwnicy na pomieszczenie mieszkalne jest łatwe. Trzeba jednak spełnić określone wymagania. Sprawdź, w jaki sposób zaaranżować pokój w piwnicy.

(więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 4]
Próg płytowy zwalniający

Płyty zwalniające to ważne elementy systemu bezpieczeństwa dla pojazdów, szczególnie na ulicach i autostradach. Te urządzenia pomagają w utrzymaniu bezpiecznych odległości między pojazdami i pozwalają na skuteczną redukcję prędkości. Sprawdźmy, jakie są rodzaje progów zwalniających oraz gdzie są one montowane! (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 4.5]

Nietuzinkowe i innowacyjne rozwiązanie składowania narzędzi ważących od 4 do 6 ton wprowadzone w magazynie jednego z największych producentów komponentów motoryzacyjnych firmie Autoneum, zdobyło tytuł najlepszego projektu kaizen w grupie Autoneum. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Dobry ciągnik to taki, który jest w stanie poradzić sobie z pracą na konkretnym terenie. Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem urządzenia marki Steyr, rozważ to, w jakich warunkach będzie on eksploatowany. Biorąc pod uwagę wiodącą działalność polskich gospodarstw, możemy założyć, że ciągnik Steyr optymalnie wesprze czynności prowadzone na terenie Twojego gospodarstwa. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]