Wraz z biegiem czasu, coraz większa liczba osób decyduje się na zakup mopa parowego. Choć nie uchodzi on za artykuł pierwszej potrzeby, spora część ludzi nie wyobraża sobie sprzątania bez jego udziału. Dobrej jakości mopy parowe na rynku znajdziemy już w cenach zaczynających się od około 300 zł. Dla jednych jest to mało, dla innych trochę więcej, jednak najważniejsze w tym wszystkim jest to, czy kwota ta przekłada się na rezultaty w czyszczeniu. Jeśli chcesz poznać odpowiedź na to pytanie, zapraszamy do przeczytania poniższego artykułu. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 0 Średnia: 0]

Ogrzewanie w domu to jeden z najważniejszych elementów, którego absolutnie nie można zlekceważyć. W ten sposób domownicy zapewniają sobie komfort cieplny i optymalne warunki do codziennego funkcjonowania w pomieszczeniach mieszkalnych (np. do pracy, nauki, wypoczynku i zabawy). Czym jednak kierować się przy wyborze systemu grzewczego i na jakie rozwiązania warto zwrócić szczególną uwagę? (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Osprzęt siłowy jest wyposażeniem elektroinstalacyjnym pojawiającym się zarówno w zakładach przemysłowych, jak i w domach. Jest niezbędny chociażby do tego, aby podłączyć kuchenkę elektryczną lub płytę indukcyjną. Pozwala wykonać trójfazową instalację elektryczną przesyłającą prąd o wyższej mocy niż klasyczne instalacje jednofazowe. Gdzie znajduje zastosowanie osprzęt siłowy i jakie są jego podstawowe elementy? Odpowiedzi na te oraz inne pytania zamieszczamy w poniższych akapitach.

Różnice między instalacją elektryczną jednofazową i trójfazową

Zanim wyjaśnimy, czym jest osprzęt siłowy, przyjrzyjmy się rodzajom instalacji elektrycznych. W budynkach użyteczności publicznej, a czasem również w domach i mieszkaniach, występują dwa typy instalacji elektrycznej – jednofazowa oraz trójfazowa. Pierwsza ma napięcie 230V, druga 230/400V, co pozwala na przesyłanie prądu o mocy ponad 6kW [2]. Zaletą instalacji siłowej jest także to, że posiada cztery lub pięć obwodów prądu zmiennego. Dla porównania przypomnijmy, że instalacja jednofazowa dysponuje tylko dwoma obwodami. Z tego względu w miejscach o zwiększonym poborze energii elektrycznej niezbędna jest instalacja trójfazowa [2]. Aby ją wykonać, konieczny jest osprzęt siłowy.

(więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Coraz niższe temperatury za oknem oraz rosnące rachunki za prąd i energię skłaniają nas do intensywnego poszukiwania oszczędności. Jednym z efektywnych sposobów jest zakup energooszczędnych grzejników elektrycznych marki VOLT Polska. Jakie są ich rodzaje, cechy, zalety? Komu się opłacają? (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 0 Średnia: 0]

Czy ogrzewanie przenośne na taras lub balkon jest skuteczne? Zapoznaj się z artykułem i przekonaj się jak umilić jesienne wieczory.

(więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Domek letniskowy Brda to doskonałe rozwiązanie dla osób, które niskim kosztem chciałyby stworzyć własną przestrzeń do wypoczynku.

(więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]