Trendy w modzie ciągle się zmieniają i podobnie jest z trendami w aranżacji wnętrz. Są jednak pewne ponadczasowe rozwiązania, które nigdy nie wychodzą z mody. Jednym z nich są blaty granitowe. Ich główną zaletą jest niebagatelny wygląd, ale niektórych może od nich odstraszać dość wysoka cena. Czy warto więc inwestować w blaty wykonane z kamienia do swojej kuchni? W poniższym artykule omówimy wszystkie argumenty za i przeciw i postaramy się odpowiedzieć na to pytanie!  (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

W Krakowie zamieszkuje ponad 700 tysięcy ludzi, a prawie każdy z nich posiada co najmniej jeden samochód. Dodając do tego turystów, którzy odwiedzają stolicę Kraka, można powiedzieć, że po ulicach porusza się około miliona samochodów osobowych. W niektórych częściach miasta, takich jak Stare Miasto czy Wawel, często pojawia się więc duży problem z parkowaniem. Na terenie Krakowa funkcjonuje jednak kilka parkingów zarówno miejskich, jak i prywatnych, na których za odpowiednią opłatą można znaleźć miejsce parkingowe łatwiej. Gdzie więc znajdują się parkingi w Krakowie? Ile kosztuje parking w stolicy Kraka? (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Nie da się ukryć, że właściciele domów jednorodzinnych nie mają zbyt łatwego życia. Praktycznie każdego dnia ich posesje narażone są bowiem na przykre wizyty „nieproszonych gości” Mowa tu o złodziejach i włamywaczach, którzy potrafią poświęcić wiele tygodni na to, by obserwować daną posiadłości i poznawać zwyczaje ich domowników. Wówczas perfekcyjnie wybierają oni moment, kiedy absolutnie nikogo nie ma w domu i decydują się na to, by niepostrzeżenie wejść do środka, zabrać to co najcenniejsze i jakby nigdy nic opuścić posesję. Warto zauważyć, że statystyki dotyczące włamań i rabunków w naszym kraju niestety nie napawają nas zbytnim optymizmem. Policja nie nadąża za ściganiem kolejnych sprawców, a z naszych domów skutecznie giną kolejne, drogocenne rzeczy. Okazuje się jednak, że to w naszej gestii leży dołożenie wszelkich starań do tego, by skutecznie zabezpieczyć nasze posiadłości. Wobec tego jaki jest najefektywniejszy sposób, by to zrobić? (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

W salonach meblowych i internetowych sklepach z meblami dziś można znaleźć ogromny wybór mebli w najróżniejszych stylach, w konkurencyjnych cenach. To też motywuje do wymiany starego wyposażenia domu na nowe. Wśród mebli cieszących się coraz większym zainteresowaniem, znajdują się meble w stylu loft. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]

Rynek wnętrzarski oferuje dziś wiele zróżnicowanych wariantów oświetlania wnętrz i przestrzeni zewnętrznych domu – od tradycyjnych lamp wiszących, sufitowych i żyrandoli, ściennych i kinkietów, przez gustowne lampy stołowe czy biurkowe, praktyczne i użytkowe lampy stojące oraz podłogowe, po lampy solarne, które idealnie sprawdzą się do oświetlenia tarasów, ogrodów i balkonów. Dobór odpowiednich źródeł światła ma kolosalne znaczenie dla funkcjonalności pomieszczenia, ale także dla zdrowia i dobrego nastroju jego użytkowników. Niewłaściwe oświetlenie biura czy pokoju, w którym spędzamy sporo czasu nad książkami, w dłuższej perspektywie przyczyni się do pogorszenia wzroku lokatorów. Odpowiednio dopasowane do metrażu pomieszczenia i jego przeznaczenia – wspomoże w codziennych aktywnościach, budując samopoczucie na resztę dnia. Szeroka paleta lamp dostępnych obecnie na rynku może przyprawić o zawrót głowy niezdecydowanych, ale przynieść inspiracje do stworzenia nowych aranżacji w salonie czy sypialni. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Atrakcyjny wygląd i wygoda użytkowania – obie te cechy sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na kabiny prysznicowe bez brodzika. Trend ten znakomicie wpisuje się zwłaszcza w nowoczesne wnętrza, gdzie pożądany jest oferowany przez nie minimalizm. Należy jednak wspomnieć o tym, że montaż kabiny to decyzja na lata. Musisz więc dokładnie przemyśleć, czy wybrana opcja ma sens. W dzisiejszym artykule postanowiliśmy to sprawdzić, ujawniając wady i zalety tego rozwiązania. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]