Balkon może stać się idealnym miejscem odpoczynku. Aby tak się stało, musi zostać odpowiednio zaaranżowany. Jak to zrobić?

(więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Z artykułu dowiesz się:

  • Jak sprawić, aby projekt nowoczesnego tarasu był praktyczny?
  • Czy jego wykonanie wymaga pozwolenia na budowę?
  • Czym charakteryzuje się taras na gruncie, płycie betonowej oraz konstrukcji z legarów?
  • Jak wygląda jego budowa krok po kroku, a także ile kosztuje?

(więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Meble na domowym tarasie z zadaszeniem

Strefa relaksu, miejsce spotkań z bliskimi. Taras to dla wielu z nas ważna przestrzeń, z której możemy jednak korzystać zaledwie przez kilka miesięcy w roku. Aby to zmienić, wystarczy zastosować odpowiednie zadaszenie tarasu, które pozwoli spędzać czas na zewnątrz o wiele częściej. I to bez względu na pogodę!

(więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 3 Średnia: 4.7]
taras wentylowany

Tarasy niewątpliwie zwiększają atrakcyjność domów jednorodzinnych. Mogą być one wykonane z zastosowaniem różnorodnych technologii, jednak w ostatnich latach na coraz większej popularności zyskują nowoczesne tarasy wentylowane. W jaki sposób powstaje więc taras wentylowany i jakie materiały są potrzebne do jego wykonania, a także co go odróżnia od innych konstrukcji oraz jakie są jego zalety? (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Rośliny doniczkowe cieszą się niesłabnącą popularnością. Znane gatunki roślin są ogólnodostępne nawet w marketach, ciekawe, unikatowe rodzaje kwiatów możesz znaleźć w kwiaciarniach oraz na giełdach kwiatowych. Są piękną ozdobą domu, ogrodu lub tarasu. Warto zadbać o estetykę ich eksponowania, by urozmaicić wygląd twojego domu.  Świetnym, ciekawym rozwiązaniem są kwietniki metalowe. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Markizy tarasowe – czym są?

Markizy tarasowe to, innymi słowy, grupa osłon okiennych, które montujemy nad oknami, oknami balkonowymi oraz tarasami. Ich główną funkcjonalnością jest zacienianie powierzchni balkonu lub tarasu, a także samych pomieszczeń. Dzięki ich zastosowaniu przestrzeń, którą zacieniają, mniej się nagrzewa, przynosząc ulgę w upalne dni, zaś w deszczowe mogą pomóc nam skryć się przed deszczem. Osłony te stosowane są nie tylko w kawiarniach i restauracjach – nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamontować je nad balkonem czy tarasem w domu lub mieszkaniu. Jednak blokowanie gorąca lub deszczu to nie jedyna funkcjonalność markiz tarasowych. Silne letnie światło słoneczne potrafi nie tylko mocno rozgrzać zamkniętą przestrzeń, co może być szczególnie irytujące kiedy to, właśnie przed gorącem próbujemy się w niej schronić, ale także przeszkadzać nam w pracy przed komputerem czy odpoczynku przed telewizorem. Dobrze dopasowane markizy tarasowe zapewniają mniejsze nasilenie światła słonecznego w domu, nie wymagając włączania sztucznego oświetlenia, dzięki czemu możemy cieszyć się zarówno mniejszymi temperaturami, jak i w spokoju zająć się pracą. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]