Sprzątanie placu budowy na bieżąco to jeden z najważniejszych elementów prowadzenia prac budowlanych. Istnieje szereg regulacji prawnych, które określają odpowiedzialność wykonawcy za ewentualne wypadki powstałe w wyniku zaniedbania wynikającego z nieutrzymywania porządku na terenie inwestycji. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]

Powszechnie znane żurawie wieżowe znajdują swe zastosowanie raczej przy ekstremalnych pracach budowlanych, które wymagają odpowiedniego zasięgu, sięgającego nieraz stu metrów. Jednak w przemyśle budowniczym coraz bardziej popularne stają się małe dźwigi, które choć mogą budzić zdziwienie, przede wszystkim usprawniają pracę. Jeżeli decydujemy się na samodzielną budowę domu jednorodzinnego wynajem takiego sprzętu przyspieszy cały proces. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Specjalistyczny sprzęt dźwignicowy jest wykorzystywany w niemal wszystkich pracach budowlanych lub remontowych. Ze względu na niewielkie rozmiary i doskonałą manewrowość, mini dźwig sprawdza się w trudno dostępnych miejscach i wszędzie tam, gdzie wymagana jest duża precyzja działania. W jakich sytuacjach warto zdecydować się na wynajem mini dźwigu? (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Kim tak naprawdę jest generalny wykonawca? Czym jego rola różni się od zadań kierownika budowy czy podwykonawcy? Przeczytaj nasz poradnik. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Budowa domu to z pewnością przełomowy etap w życiu każdego z nas. Te osoby, które zdecydowały się na wybudowanie swojego wymarzonego domu jednorodzinnego muszą wiedzieć, że czeka na nich wiele trudnych do podjęcia decyzji. Wybór niektórych rzeczy do domu jest ciężki, a już na pewno wtedy, gdy musimy wspólnie się nad tym zastanawiać w gronie rodziny. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Postać inspektora budowlanego, wielu osobom potrafi spędzić sen z powiek. Jeśli ma do nas przybyć nadzór budowlany i jesteśmy świadomi tego, iż w każdej chwili nasza budowa może zostać wstrzymana, czujemy się zaniepokojeni. Jeżeli ponad jako inwestorzy, darzymy ekipę budowlaną dużym zaufaniem, powstaje poważny problem. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]