Styl art deco jest ukłonem w stronę minionych epok, wprowadzającym nutę nowoczesności, poprzez fantazyjne elementy wystroju. Jest on mieszanką klasy, luksusu oraz najlepszej jakości materiałów. Sentymentalizm sprawia, że jest stylem jedynym w swoim rodzaju, niepowtarzalnym. Jego początki można zauważyć podczas okresu międzywojennego, wtedy jednak był on stylem elitarnych, dostępnym jedynie dla wybranych. Teraz wygląda to nieco inaczej, podczas gdy zalicza on swój wielki powrót, może sobie na niego pozwolić znacznie więcej osób. Najbardziej charakterystyczną cechą art deco jest jego sentyment do antyków, nadających wnętrzu elegancji. Poza antykami, ważną kwestią są tutaj bogate faktury czy materiały. Bajeczne zdobienia, niczym sprzed setek lat wstecz sprawiają, że pomieszczenie wygląda, jak wyjęte prosto z zamku. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Zakupiłeś mieszkanie na rynku pierwotnym Warszawa i zastanawiasz się w jakim stylu go urządzić? Będzie to Twój indywidualny gust, czy jednak pokusisz się o urządzenie swojego mieszkania w jednym, konkretnym stylu? Jeśli wybierasz tę drugą opcję, przy wyborze koniecznie weź pod uwagę styl eklektyczny! Nie jest on niczym ograniczony, jeśli nie chcesz, aby każde pomieszczenie w Twoim mieszkaniu wyglądało tak samo, to śmiało, w tym przypadku wszystkie pokoje mogą wyglądać zupełnie inaczej. Pozwalają na to umiejętnie połączone style, formy, czy też kolory. W stylu eklektycznym nie ma miejsca na nudę i monotonność, artystyczny nieład jest tam kluczowy. Wszystkie decyzje muszą być jednak dobrze przemyślane, aby urządzane mieszkanie nie wyszło chaotycznie i kiczowato. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Decydując się na zakup mebli należy zdawać sobie sprawa, że jest to inwestycja na wiele lat, dlatego powinny być piękne i spełniać najważniejsze kryteria. Wśród nich znajduje się budowa, rozmiar i materiał, z którego są wykonane. Na te aspekty zdecydowanie należy zwrócić uwagę, w pierwszej kolejności. W ten sposób można uniknąć konieczności zmiany ogólnej koncepcji aranżacji wnętrza. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Reprezentacyjny salon bez względu na metraż musi zawierać podstawowe elementy, dzięki którym tego rodzaju pokój użytkowy dla wszystkich domowników będzie w pełni komfortowy. Kluczowym elementem jest sofa. Idealny wypoczynek powinien być nie tylko wygodny i estetyczny, ale również praktyczny. Sprawdź, jak wybrać sofę idealną do małego salonu. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]

Urządzanie pokoju dla dziecka, choć sprawia opiekunom wiele radości, to jednak często jest też wyzwaniem. W końcu maluchy bardzo szybko rosną, a ich potrzeby i preferencje zmieniają się. Wybór mebli, dodatków czy koloru ścian powinien więc być dobrze przemyślany, aby móc uniknąć konieczności wymiany całego wyposażenia już po kilku latach. Jak w aranżacji pokoi dla dzieci sprawdzają się tapety? Jaką tapetę warto wybrać, aby ożywiła wnętrze i nadała mu charakteru? O tym w dalszej części artykułu. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]

Wykończenie mieszkań w stylu glamour dla jednych będzie rewelacyjnym sposobem na urządzenie lokum, dla innych natomiast stanowić będzie synonim przesady i tandety. Tak zaprojektowane wnętrza charakteryzują się niezwykłym blaskiem, żywymi kolorami oraz modnymi i wyszukanymi meblami. To jeden z najgorętszych trendów, który pojawił się już jakiś czas temu i nie ustępuje pierwszych miejsc w rankingach. Pomimo tego, że jest to styl eklektyczny zaliczamy go do największych klasyków. Myśląc o samej nazwie z pewnością rysują nam się w głowach jakieś skojarzenia. Najczęściej jest to luksus czy ekstrawagancja. I właśnie tak powinny prezentować się pomieszczenia urządzone w tym stylu. Dużo światła, kryształowe wykończenia i puchowe dodatki to cechy charakterystyczne dla stylu glamour. Oczywiście przechodzi on przez proces twórczy, więc nigdy nie będzie tak, że każde mieszkanie będzie wyglądać identycznie, albo bardzo podobnie. Modyfikowanie zdobień, dekoracji  i akcentów sprawia, że otrzymujemy wnętrze, które dopasowane jest do naszych wymagań i upodobań. Co więcej, doświadczeni architekci rewelacyjnie połączą ten styl z innymi tworząc jedyną w swoim rodzaju przestrzeń. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]