Systematyczne przycinanie krzewów ozdobnych pobudza rośliny do wzrostu, znacznie poprawia ich kondycję i sprawia, że bujnie kwitną. Często pojawia się jednak pytanie, kiedy przycinać krzewy, a wszystko zależy od gatunku rośliny oraz odmiany. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Wiosna to idealny czas na zakładanie trawnika, soczyście zielone źdźbła dodają uroku całemu ogrodowi. Jeśli ma on zachować swoje pierwotne piękno, trzeba odpowiednio o niego dbać, szczególnie podczas ulanych dni, gdy łatwo o przesuszenie trawnika. Bolączką wielu osób jest pojawienie się na murawie suchych i żółtych placków, zaniedbany trawnik może nawet całkowicie uschnąć. Na ratunek przychodzi regularne koszenie, nawożenie, wertykulacja, podlewanie. Pamiętając o tych podstawowych kwestiach, można mieć pewność, że trawnik zawsze będzie pięknie zdobił posesję. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
huśtawka ogrodowa

Własny ogród to ogromne udogodnienie dla rodziny z małymi dziećmi. Te mają możliwość spędzania czasu na świeżym powietrzu. Wystarczy zwykła huśtawka ogrodowa, piaskownica i zjeżdżalnia, aby maluchom sprawdzić wiele radości i sprawić, że nie będą się nudziły. W jaki sposób zaplanować przestrzeń, aby nie traciła na tym roślinność? Podpowiadamy. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
dereń

Planując nasz nowy ogród musimy mieć na uwadze, że najlepszy efekt osiągniemy stosując różnorodne rośliny. Nie wystarczy posadzić samych drzew albo kwiatów. Ważne, aby wszystkie rodzaje mieszać ze sobą, aby uzyskać pewną strefowość szaty roślinnej. Jedną ze stref stanowią krzewy ozdobne, którym się dziś przyjrzymy. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
oświetlenie ogrodu

Wszyscy posiadacze ogrodów doskonale zdają sobie sprawę, ile trudu trzeba włożyć, aby ogród był zadbany i estetyczny. Odpowiednie oświetlenie ogrodu nie tylko znakomicie podkreśli efekty Twojej pracy, ale również wprowadzi niepowtarzalny, romantyczny nastrój. Zastanawiasz się, ile kosztuje i na jakie najlepiej postawić? Nasz artykuł rozwieje wszelkie wątpliwości! (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Pielęgnacja krzewów ozdobnych wbrew pozorom, nie jest zajęciem skomplikowanym, jednak pewne czynności należy wykonywać systematycznie.

Odpowiednia dbałość o krzewy opiera się na kilku podstawowych krokach. W dzisiejszym artykule podpowiemy, jak pielęgnować krzewy ozdobne, by stały się przyciągającym wzrok elementem ogrodu. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]