13 czerwca 2024

Jak wykorzystanie dronów przemysłowych odmieniło rolnictwo?

Rolnictwo to sektor, który rozwija się w bardzo dynamicznym tempie. Rolnicy, którzy chcą osiągnąć sukces oraz ograniczać ponoszone przez siebie koszty, muszą korzystać z nowoczesnych rozwiązań. Jednym z doskonałych narzędzi, które wykorzystuje wielu rolników na co dzień w swojej pracy, są drony przemysłowe. Jak wykorzystanie dronów przemysłowych odmieniło rolnictwo? Na to pytanie odpowiadamy w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury.

Drony w rolnictwie – co trzeba wiedzieć?

Nowoczesne rolnictwo wymaga stosowania innowacyjnych technologii. Z roku na rok polscy rolnicy coraz częściej korzystają z dobrodziejstw techniki, ponieważ dzięki nim mogą znacząco zwiększać poziom swoich zysków, lepiej kontrolować uprawy oraz zmniejszać ryzyko występowania groźnych awarii czy usterek. Wśród nowoczesnych rozwiązań technologicznych, które w ostatnim czasie zyskały ogromne uznanie w branży rolniczej, bardzo często wspomina się o dronach.

Bezzałogowe statki powietrzne mogą stanowić naprawdę nieocenione wsparcie dla rolników. Wykorzystuje się je na wiele zróżnicowanych sposobów. Mianowicie: mogą one posłużyć do efektywnego monitorowania stanu upraw, żyzności gleby, przeprowadzania oprysków oraz tworzenia ortofotomap. Drony pozwalają na zastąpienie pracy ludzi w czynnościach o zwiększonym poziomie ryzyka, co niesie za sobą naprawdę mnóstwo korzyści. Nie ma zatem się co dziwić, że drony są kupowane przez rolników tak chętnie. Z ofertą profesjonalnych dronów można zapoznać się na https://dji-tpi.com.pl/kategoria-produktu/drony/mavic-3-multispectral/.

Drony w rolnictwie – opryski i diagnoza roślin

Jednym z celów, do jakich wykorzystuje się drony, są opryski. Warto wiedzieć, że samodzielne stosowanie chemicznych środków ochrony roślin z bliskiej odległości może być niebezpieczne dla człowieka. Dodatkowo, osoby, które realizują takie prace ręcznie, muszą dbać o ubieranie specjalnej odzieży ochronnej, rękawic ochronnych czy masek. W celu zminimalizowania ryzyka występowania różnego rodzaju dolegliwości zdrowotnych można wykorzystywać z powodzeniem drony. Dzięki dronowi nie ma ryzyka związanego z pogorszeniem się stanu zdrowia, dlatego też te urządzenia są do tego celu wykorzystywane niezwykle chętnie. Takie drony posiadają specjalne zbiorniki na płyny oraz dysze natryskujące. 

Za pośrednictwem dronów można również realizować drobiazgowe kontrole stanu roślin – nawet na bardzo dużych obszarach. Wynika to z faktu, iż najlepsze sprzęty są wyposażone w zaawansowane kamery multispektralne. Tego typu kamera umożliwia weryfikowanie stanu zdrowia roślin – i to jeszcze zanim na łodygach bądź liściach będą pojawiały się pierwsze objawy choroby. Korzystając z takiego drona można stworzyć tzw. mapę zdrowotną roślin. Właściciel plantacji wie wówczas, w których dokładnie miejscach trzeba przeprowadzić zabiegi zapobiegające występowaniu i rozprzestrzenianiu się różnych chorób. Oprócz tego, za pomocą kamer można też na bieżąco kontrolować stan nawodnienia upraw, co również jest nieocenionym wsparciem.

Szukasz dobrego drona? W takim razie koniecznie odwiedź stronę https://dji-tpi.com.pl/kategoria-produktu/drony/mavic-3-thermal/.

Artykuł promocyjny.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści