20 września 2022

Jak usunąć pleśń ze ściany?

Z pewnością nie raz czułeś w pomieszczeniu specyficzny zapach stęchlizny, który pozostaje w miejscu, w którym panuje nadmierna wilgoć. Nieprzyjemny zapach to jednak niejedyny powód, dla którego należy zwalczać pleśń i szukać przyczyn jego powstawania. Podpowiadamy, czym usunąć pleśń ze ściany, skąd bierze się w naszym pomieszczeniach i gdzie szukać profesjonalnego wsparcia.

Usuwanie pleśni ze ścian – dlaczego to tak ważne?

Niewiele osób wie, jak bardzo negatywnie na nasz organizm wpływa długotrwałe przebywaniu w pomieszczeniu, w którym występuje pleśń. Negatywne skutki obcowania na co dzień z tzw. grzybem to ogólne uczucie zmęczenia, bóle żołądka, migreny, chroniczne zapalenia zatok i nieżyt nosa, a także takie problemy jak drętwienie kończyn czy z utrzymaniem równowagi. Co ciekawe, pleśń może wywołać w przyszłości problemy z płodnością, a także być przyczyną alergicznych wykwitów. Wielokrotnie, nie zdajemy sobie sprawy, że za nasze problemy z samopoczuciem i zdrowiem odpowiada pleśń znajdująca się w naszym mieszkaniu czy w miejscu pracy, dlatego tak ważne jest uświadamianie jak szkodliwy jest to czynnik.

Jak zlokalizować pleśń na ścianach?

Zanim przystąpimy do konkretnych działań, ważne jest, aby zlokalizować miejsca, w których znajduje się pleśń. Zazwyczaj występuje ona w rogach pomieszczeń, lecz w zaawansowanym stadium może przenieść się na całe ściany. Warto odsunąć meble oraz listwy przypodłogowe, gdyż tego typu trudno dostępne miejsca są najczęściej atakowane przez szkodliwą pleśń. Jej występowanie ma ścisły związek z brakiem odpowiedniej wentylacji i zbyt dużą wilgotnością, a także może być następstwem zalania, nieszczelnych okien lub przeciekającego dachu.

Jak skutecznie usunąć pleśń ze ściany?

Oczywiście istnieją domowe sposoby na usuwanie pleśni ze ścian, jednak aby nie dochodziło do nawrotów grzybów, zachęcamy skorzystać z oferty odgrzybiania ścian od firmy Hydro-assistance, która pozwoli nie tylko jednorazowo usunąć pleśń, ale także zlokalizować źródło problemu i zabezpieczyć miejsca objęte zagrzybieniem. Profesjonalne preparaty na grzyb w mieszkaniu stosowane przez Hydro-Assistance pozwalają usunąć pleśń razem z zarodnikami, co ochroni domowników przed nawrotem problemu. Zwieńczeniem prac profesjonalnej ekipy z ponad 10-letnim stażem będzie ozonowanie i dezynfekcja, która pozwoli zlikwidować nieprzyjemny zapach stęchlizny i przywrócić dawną świeżość twojemu mieszkaniu.

Artykuł partnerski.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści