18 maja 2022

Markizy tarasowe – czym są i dlaczego warto w nie zainwestować?

Markizy tarasowe – czym są?

Markizy tarasowe to, innymi słowy, grupa osłon okiennych, które montujemy nad oknami, oknami balkonowymi oraz tarasami. Ich główną funkcjonalnością jest zacienianie powierzchni balkonu lub tarasu, a także samych pomieszczeń. Dzięki ich zastosowaniu przestrzeń, którą zacieniają, mniej się nagrzewa, przynosząc ulgę w upalne dni, zaś w deszczowe mogą pomóc nam skryć się przed deszczem. Osłony te stosowane są nie tylko w kawiarniach i restauracjach – nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamontować je nad balkonem czy tarasem w domu lub mieszkaniu. Jednak blokowanie gorąca lub deszczu to nie jedyna funkcjonalność markiz tarasowych. Silne letnie światło słoneczne potrafi nie tylko mocno rozgrzać zamkniętą przestrzeń, co może być szczególnie irytujące kiedy to, właśnie przed gorącem próbujemy się w niej schronić, ale także przeszkadzać nam w pracy przed komputerem czy odpoczynku przed telewizorem. Dobrze dopasowane markizy tarasowe zapewniają mniejsze nasilenie światła słonecznego w domu, nie wymagając włączania sztucznego oświetlenia, dzięki czemu możemy cieszyć się zarówno mniejszymi temperaturami, jak i w spokoju zająć się pracą.

Jakie rodzaje markiz są dostępne?

Na rynku znajdziemy wiele rodzai osłon. Najpopularniejszym wyborem cieszą się markizy tarasowe montowane do ściany. Są zarówno stabilne i trwałe jak dodają estetyki dla zewnętrznej części domu bądź mieszkania. Zaletą takich markiz jest łatwość ich utrzymania oraz wytrzymałość na czynniki zewnętrzne. Silny wiatr i deszcze z pewnością ich nie zniszczą, a dzięki elektrycznemu sterowaniu nie będziesz musiał wychodzić z domu aby je rozłożyć i zwinąć. Dla osób preferujących ręczne rozkładanie – bez obaw, markizy z napędem korbowym także się znajdą.

Co jeśli nie posiadamy tarasu ani balkonu nad którym możemy zamontować osłonę? Na pomoc przychodzą markizy wolnostojące, które możemy zamontować na dowolnym podłożu. Są one szczególnie wygodne kiedy podczas odpoczynku w ogrodzie chcemy na chwilę zejść ze słońca i odetchnąć, a jednocześnie nie chcemy wchodzić do zamkniętej przestrzeni czterech ścian budynku. Co więcej, podobnie jak markizy montowane do ściany, także te wolnostojące możemy wedle uznania kontrolować za pomocą pilota.

Czy warto zainwestować w markizę tarasową?

Zdecydowanie tak! Jak już udowodniliśmy markizy tarasowe mają wiele zalet, nie tylko chronią przed słońcem w upalne dni, pozwalając na bezpieczny odpoczynek bez narażenia się na silne promieniowanie słoneczne, ale także zapewnią ochronę przed opadami, jeśli chcielibyśmy nacieszyć się trochę dłużej balkonem, tarasem lub po prostu spędzić czas na powietrzu kiedy deszcz nagle nas zaskoczył. Dzięki odpowiednio dopasowanej osłonie na pewno nie zmokniemy. Utrzymanie markizy także jest banalnie proste – dzięki wysokiej jakości materiałom, z których są stworzone, są odporne na zanieczyszczenia, a jeśli pojawią się na nich liście bądź inne przedmioty wystarczy szybkie oczyszczenie szczotką. Inwestycja w markizę tarasową nie tylko doda estetyki dla domu czy mieszkania, ale także sprawi, że będziecie mogli cieszyć się ulubionym odpoczynkiem przy każdej pogodzie nie obawiając się o oparzenia, czy nagły deszcz.

Materiał promocyjny.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści