25 września 2022

Domki drewniane całoroczne z tarasem — piękne i praktyczne rozwiązanie

Domek letniskowy to znakomita propozycja dla wszystkich osób, którym marzy się wypoczynek na łonie natury, z dala od hałasu i tłumu. Najczęściej konstrukcje tego typu buduje się z drewna będącego materiałem naturalnym, estetycznym, a po odpowiednim zaimpregnowaniu — odpornym na negatywne oddziaływanie czynników zewnętrznych. Bardzo dużą popularnością cieszą się letniskowe domki z tarasem, który sprzyja wspólnemu relaksowi na świeżym powietrzu.

Domki Meveline z tarasem — sprawdź modele

Osoby, którym marzy się domek parterowy z tarasem, powinny nieco bliżej zapoznać się z asortymentem polskiej firmy Meveline. Specjalizuje się ona w produkcji gotowych domków całorocznych oraz letniskowych, również domków modułowych. Dostępne są tutaj między innymi domki drewniane całoroczne bez pozwolenia z tarasem, takie jak te z serii Meva. Co to za mały domek z tarasem? Posiada on konstrukcję stalową z drewnianymi elementami, która została wzbogacona o płytę OSB oraz 2 osie nieskrętnych kół. Omawiany model z tarasem na dachu ma ściany zewnętrzne z płyty OSB, profilu stalowego, listew drewnianych, z izolacją z piany PUR oraz wiatroizolacją. Ściana od zewnątrz może być natomiast wykończona panelem winylowym lub MDF czy drewnem. Domek na zgłoszenie z tarasem posiada jednospadowy dach maskowany attyką, z paroizolacją, płytą OSB, profilem stalowo — drewnianym, izolacją PUR, wiatroizolacją, deskowaniem, ocynkowaną blachodachówką, obróbkami z blachy stalowej oraz rynnami ukrytymi. Domek letniskowy z dużym tarasem ma podłogę z blachy ocynkowanej, profilu stalowego, izolacji PUR, płyty OSB, wykładziny winylowej do intensywnego użytku lub paneli laminowanych. Tym, co wyróżnia domek  z tarasem na działkę Meva są także okna 5 — komorowe z jednostronną okleiną, okno balkonowe z ruchomym słupkiem oraz funkcja wentylacji w wybranych oknach.

domek meva z możliwością tarasu na dachu

domek z zadaszonym tarasem

Domek z zadaszonym tarasem jest dostępny między innymi w pakiecie łazienka „pod klucz”. Ściany oraz sufity są tam pokryte panelem winylowym. W łazience znajduje się kabina narożna półokrągła, kompakt WC, umywalka z szafką stojącą, wisząca szafka z lustrem, suszarka żeberkowa, wentylator elektryczny, instalacja pod pralkę oraz bojler 30/50l. Do wyboru jest także domek letniskowy z tarasem w pakiecie kuchnia „pod klucz”, z grzejnikami elektrycznymi oraz umeblowaniem pomieszczeń. Kuchnia jest tu wyposażona w górne i dolne szafki, blat, lodówkę podblatową, pochłaniacz, płytę elektryczną 2 — palnikową, zlewozmywak jednokomorowy oraz instalację pod zmywarkę. W salonie takiego domku letniskowego znajduje się rozkładana kanapa z funkcją spania, stolik, szafa lub półki, a w sypialni — 2 — osobowe łóżko, szafa, opcjonalne półki oraz łóżko piętrowe 2 — lub 3 — osobowe.

domek veli z tarasem

Domki z tarasem na dachu

Jakie zalety ma domek letniskowy z tarasem na dachu? Przestrzeń tego typu można dowolnie zagospodarować, tworząc tam stylowy ogród czy miejsce do wypoczynku w gronie rodziny i przyjaciół. Domek z tarasem na dachu to świetna propozycja dla osób dysponujących niewielką działką.

Jak zaaranżować taką przestrzeń? Do tego celu należy wykorzystać materiały trwałe i odporne na działanie wysokich i niskich temperatur, wody oraz promieni słonecznych. Taras na dachu można zadaszyć częściowo lub całkowicie, w zależności od indywidualnych potrzeb. Aby korzystanie z niego było w pełni komfortowe, warto umieścić tam barierki czy balustrady. Chcąc zagwarantować sobie prywatność podczas korzystania z tarasu, można postawić na nim 2 lub 3 ścianki odgradzające.

domek meva z możliwością tarasu na dachu

Artykuł reklamowy.

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]

Powiązane treści