30 września 2020

Wybieramy baterie łazienkowe wysokiej jakości

Podczas remontu łazienki szczególną uwagę należy zwrócić na baterie łazienkowe. Spełniająca najwyższe standardy wykonania armatura zapewnia wysoki komfort użytkowania oraz wieloletnią wytrzymałość. Warto postawić na sprawdzone i cenione marki, które dzięki wieloletniemu doświadczeniu potrafią spełniać oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

Rodzaje baterii łazienkowych

Szeroki wybór baterii łazienkowych może niejedną osobę wprowadzić w zakłopotanie. Na samym początku warto zastanowić się, która z baterii będzie idealnie współgrać ze stylem samego wnętrza. Konieczne jest również, by była dopasowana do rodzaju umywalki, wanny lub kabiny prysznicowej.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów baterii. Do najbardziej tradycyjnych można zaliczyć modele stojące, tzw. sztorcowe, które umieszcza się w przygotowanym wcześniej otworze w umywalce lub wannie. Do grupy wspomnianych baterii można zaliczyć te, które posiadają jeden, dwa lub więcej otworów.

Z kolei baterie łazienkowe ścienne montuje się bezpośrednio na ścianie – podłącza się je do ciepłej oraz zimnej wody nad umywalką, wanną lub w kabinie prysznicowej. Należy pamiętać, by kran łazienkowy znalazł się na odpowiedniej wysokości – korzystanie z umywalki powinno być przede wszystkim komfortowe. Podobnie będzie w przypadku wanny oraz kabiny natryskowej. Zwróć uwagę, by armatura ścienna była zamontowana na wysokości dopasowanej do indywidualnych preferencji osób, które będą z niej korzystać. Wylewka nie może być zbyt krótka – uniemożliwi ona wygodne korzystanie z umywalki lub wanny.

Baterie wysokiej jakości, czyli jakie?

Baterie umywalkowe, które narażone są na ciągłe użytkowanie, powinny być wykonane z możliwie najlepszych materiałów. Warto zainwestować w armaturę cenionych producentów. Zyskasz pewność wieloletniej wytrzymałości, a jakość wykonania i dbałość o detale utwierdzi Cię w przekonaniu, że podjąłeś rozsądną decyzję.

Bateria łazienkowa powinna być oszczędna – wpłynie to nie tylko na obniżenie rachunków, ale także zaliczać się będzie do działań proekologicznych. Rozsądnym wyborem będzie jednouchwytowa bateria – przepływ wynosi 5 litrów na minutę, a w przypadku baterii dwuuchwytowej wzrasta do 15.

Nie bez znaczenia jest termostat, który również pozwala na zmniejszenie rachunków za wodę. Jego zadaniem jest odpowiednie mieszanie wody ciepłej i zimnej, by z wylewki wypłynęła woda o idealnej do kąpieli temperaturze. Unikniesz dzięki temu ciągłego dolewania ciepłej, generującej wyższe koszty wody.

Warto również zwrócić uwagę na głowicę ceramiczną z filtrami. To od niej zależy, jak długo bateria będzie szczelna i odporna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Nie bez znaczenia jest długość gwarancji – w przypadku głowicy i korpusu armatury powinna wynosić 5 lat).


Najchętniej wybierane baterie łazienkowe przez Polaków

Wielu klientów wciąż sięga po modele stojące, jednak coraz większą popularność zyskują baterie nablatowe. Powinny one posiadać odpowiednią wysokość, która pozwoli na komfortowe korzystanie z umywalki. Podobnie będzie w przypadku baterii wannowych. Osoby, którym zależy na stylowym i jednoczenie niebanalnym efekcie wybierają proste, minimalistyczne kształty, które pasują do każdej aranżacji.

W ostatnim czasie najbardziej popularne są jednak baterie łazienkowe podtynkowe. Ich nowoczesny wygląd świetnie prezentuje się w minimalistycznych, urządzonych w modnym stylu wnętrzach. Prosta, nieskomplikowana forma będzie współgrać z surowym stylem loftowym, w którym dominuje beton lub cegła. Bateria łazienkowa ścienna prezentuje się niezwykle stylowo i oryginalnie. Decydując się na tego rodzaju model, możesz być pewny w pełni satysfakcjonującego efektu.

Zapoznaj się z oferowaną na www.lazienkiabc.pl armaturą i zdecyduj się nowoczesne, modne w ostatnim czasie czarne baterie łazienkowe. Ich stylowy, niebanalny wygląd nada Twojemu wnętrzu niepowtarzalnego, wyszukanego charakteru. Szeroki wybór nowoczesnej, jak i tradycyjnej armatury sprawia, że każdy będzie w stanie wybrać odpowiadający mu model. Sprawdź, również ofertę na czarne baterie łazienkowe z naszego sklepu spełni Twoje wszystkie oczekiwania. Zapraszamy!

Artykuł gościnny.

Oceń artykuł
[Suma: 3 Średnia: 5]

Powiązane treści