26 listopada 2020

Wielka moc dekoracji okiennych

Zmieniają się style, mody, przyzwyczajenia, ale niezmiennie ważnym elementem nie tylko mieszkalnego wnętrza jest dekoracja okna. I ta ascetyczna, i ta bardzo ozdobna wyraźnie wpływa na to, jak się w danym miejscu czujemy i jaki ma ono charakter. Poza tym trudno roletom, firankom czy zasłonom odmówić również funkcji praktycznej. Mniej lub bardziej chronią intymność gospodarzy, a także są barierą termiczną i akustyczną. I te wszystkie aspekty należy wziąć pod uwagę, planując odpowiednią dekorację okna, a możliwości mamy naprawdę dużo.

  1. Wzory, kolory, faktury
  2. Dekoracje idealne do potrzeb
  3. Kolorowy zawrót głowy
  4. Żaluzje, rolety, panele

Wzory, kolory, faktury

Od wieków dekoracje okienne przyciągają uwagę i dość mocno wpływają na odbiór pomieszczeń. Kolory i wzory sprawiają, że we wnętrzach robi się przytulniej. Poza tym rewelacyjnie eksponują klimat właściwy na przykład do sypialni czy też kuchni. Z drugiej strony, inne rozwiązania pojawiają się w hotelowych przestrzeniach oraz w biurach. Poza wyborem konkretnej opcji – rolet, firan, plis i wielu innych, mamy szereg różnych możliwości – wykończeń, upięć, motywów. To one sprawiają, że wnętrze zyskuje taki klimat, jaki chcemy. I jeśli okna to obowiązkowy element każdej przestrzeni mieszkalnej i biurowej, to dlaczego nie zadbać o ich stylowy wygląd. Są przecież wizytówką, ozdobą, wprowadzają światło i otwierają na świat. W wielu wariantach są również designerskie.

Dekoracje idealne do potrzeb

Możliwości dekoracji okien jest bardzo dużo. Przede wszystkim przy wyborze konkretnego rozwiązania powinniśmy brać pod uwagę aranżację całego wnętrza oraz oczywiście swoje potrzeby. Niektórzy poszukują delikatnych dodatków takich jak firana woal, cyrkonie, ażur, innym może zależeć na zaciemnieniu wnętrza czy też osłonięciu się od wścibskich spojrzeń sąsiadów. I dlatego w kategorii dekoracje okienne mamy tak różnorodne propozycje. Poza tradycyjnymi znanymi od wieków rozwiązaniami na rynek stale wchodzą designerskie pomysły, nowatorskie materiały oraz bardzo szlachetne wykończenia. W efekcie firany, zasłony, rolety czy żaluzje pomagają kontrolować ilość światła, którą wpuszczamy do wewnątrz, zachować prywatność czy też pozwalają odciąć się od świata zewnętrznego. Z drugiej strony są piękną dekoracją, która wpisuje się w styl wnętrza i gust gospodarzy. Z pewnością firany i zasłony wprowadzą przytulny klimat i ocieplą przestrzeń. Jeśli natomiast zależy nam na tym, by wykreować minimalistyczny styl i rezygnujemy z nadmiaru dodatków, możemy postawić na modne rolety. Z drugiej strony bez problemu można łączyć różne możliwości, by stworzyć aranżację dopasowaną do potrzeb.

Kolorowy zawrót głowy

Chętnie sięgamy po firany oraz Tanie Zasłony gotowe – Allegro.pl – Zasłony do sypialni, do pokoju i salonu. To połączenie jest ponadczasowe i z pewnością nie wyjdzie nigdy z mody. Powód jest oczywisty – rewelacyjnie wyglądają zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnych aranżacjach. Można je upinać na szereg sposobów i dzięki temu uzyskać nawet efekt niezwykle kunsztownego vintage czy też bliskiego rustykalnym klimatem. Poza wykończeniem oczywiście uwagę będą przykuwać kolorowe wzory lub też propozycje monochromatyczne. I oczywiście świetnie będą się prezentować aksamitne ciężkie zasłony, jak i te lekkie, półprzezroczyste, które bardziej przypominają subtelną mgiełkę niż klasyczny materiał, do jakiego jesteśmy przyzwyczajeni. W minimalistycznych aranżacjach rewelacyjnie sprawdzają się tkaniny, które spływają na podłogę. Poza tym w nowoczesnych aranżacjach sprawdzają się dekoracje okienne, które sięgają po różne zestawienia kolorystyczne, brak symetrii oraz nieoczywiście upięcia. Tym samym zawsze można zaskoczyć oryginalnymi ozdobami, które są również bardzo funkcjonalne. W tej materii czasem łamanie zasad doskonale się sprawdza.

Żaluzje, rolety, panele

Modnym rozwiązaniem są również różnego rodzaju żaluzje. Zarówno te aluminiowe, jak i drewniane czy wykonane z innych materiałów wykorzystują proste mechanizmy, które pozwalają regulować ilość światła, jakie wpada do wnętrza. Poza tym to rewelacyjny dodatek, który sprawia, że pokój nabiera nowoczesnego lub kolonialnego charakteru. To propozycja dla tych, którzy cenią prostotę i minimalizm, a w wielu wariantach żaluzje można łatwo utrzymać w czystości i są rewelacyjną alternatywą dla alergików.

Nie spada też popularność rolet. Na przykład rzymskie wprowadzą bardzo nieoczywisty klimat i pięknie będą się prezentować na oknie. To idealna propozycja do sypialni czy też kuchni. Poza tym oczywiście chętnie sięgamy po rolety wewnętrzne nowoczesne na Allegro. To klasyka, która jest niezwykle funkcjonalna, a różnorodne mechanizmy oraz tkaniny pozwalają dopasować najlepsze rozwiązanie do swoich potrzeb. Poza standardowymi materiałami popularnością cieszą się na przykład te zaciemniające. We wnętrzach o dużej ekspozycji na słońce, to ozdoba, która pozwala zadbać o komfort. Rolety w specjalistycznym wydaniu są również idealną dekoracją okien połaciowych. Bez problemu można też znaleźć modele na niestandardowe kształty czy wielkości.

Materiał promocyjny.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści