29 listopada 2021

Urządzasz sypialnię w stylu loftowym? Poznaj nasze inspiracje

Sypialnia w stylu loft to z pewnością propozycja dla miłośników nowoczesnych i nieco surowych w wyrazie aranżacji. Taką przestrzeń można jednak wizualnie ocieplić za pomocą różnych dodatków. W tym artykule podpowiadamy, jak wyczarować piękną sypialnię w industrialnym klimacie.  

Jest kilka elementów, jakimi powinna odznaczać się sypialnia w stylu loftowym. Bardzo ważny jest dobór odpowiednich surowców oraz kolorystyki, a także dodatków. Nie chodzi o to, by przytłoczyć przestrzeń nadmierną ilością bibelotów, ale wyrazisty akcent na ścianie to z pewnością dobre rozwiązanie. Choć loftowy styl odznacza się pewnego rodzaju minimalizmem, warto wprowadzić do sypialni takie elementy, które nadadzą aranżacji nieco bardziej przytulnego charakteru.

Poznajcie nasze pomysły na loftową sypialnię!

Marzy Ci się oryginalna sypialnia? Loft to doskonały wybór!

Tworzenie wystroju sypialni, która ma być utrzymana w loftowym klimacie, warto rozpocząć od kilku najważniejszych elementów. Gdy stworzy się już bazę, będzie można skupić się na akcentach dekoracyjnych, które nadadzą przestrzeni indywidualnego charakteru. Oto nasz wykaz „must have”.

  • surowe materiały

Beton i ceglany mur pasują jak ulał do loftowej sypialni. Istnieje bardzo proste rozwiązanie, jak wykończyć w ten sposób ściany. Zamiast płytek udających beton lub cegłę można postawić na fototapety do sypialni, które imitują wybrany przez nas materiał. Dzięki doskonałej jakości wydruku takie przedstawienie będzie się autentycznie prezentować.

  • metalowe łóżko

Metalowa rama łóżka o zdobionym zagłówku będzie świetnie wyglądać na tle betonowej lub ceglanej ściany. Alternatywą dla ażurowej konstrukcji jest drewniany zagłówek wykonany z desek z recyklingu, które pokryte są patyną czasu.

  • parawan

Przestronna sypialnia loftowa to miejsce, w którym doskonale sprawdzi się dekoracyjny parawan. Dzięki niemu uda się wydzielić z dużego metrażu mniejszy zakątek, w którym umieści się na przykład toaletkę z lustrem lub kosz na pranie, wprowadzając jednocześnie oryginalny element wystroju.

  • duże rośliny

Świetnym sposobem na przełamanie szarej tonacji wystroju i wypełnienie przestronnego metrażu są duże rośliny doniczkowe o egzotycznym charakterze. Fikusy, bananowce lub monstery o ażurowych liściach ozdobią aranżację i zapewnią lepsze powietrze.

Obrazy do sypialni idealne do loftowej przestrzeni

Obrazy do sypialni, która odznacza się przestronnym metrażem, powinny być wyraziste. I chodzi nie tylko o to, co będą przedstawiać, ale również o format. Duże płótno to znakomite rozwiązanie do loftowego wnętrza. Alternatywą dla jednego obrazu będzie kompozycja składająca się z dwóch lub trzech płócien, czyli dyptyk bądź tryptyk.

Trzy typy wzorów szczególnie przykuły naszą uwagę. Pierwszym jest obraz do sypialni prezentujący nowoczesną, geometryczną abstrakcję w stonowanych kolorach. To świetny sposób na udekorowanie wnętrza, bo sztuka nigdy nie wychodzi z mody, a w takiej przestrzeni doskonale będzie wyglądać wyrazista kompozycja.

Druga propozycja to wzór z zielonymi liśćmi. Kadr ciasno wypełniony bujną roślinnością będzie pięknie wyglądał na betonowej ścianie za wezgłowiem łóżka. To świetna opcja dla tych , którzy nie mają ręki do kwiatów lub zbyt często wyjeżdżają, by mieć je w domu.

Trzeci pomysł to przedstawienia inspirowane pop-artem. Wielu słynnych artystów, którzy tworzyli kolorowe, inspirowane komiksem i reklamami, obrazy zamieszkiwało właśnie lofty i w takich warunkach eksponowali swoje dzieła.

Przytulne fototapety do sypialni w nowoczesnym stylu

Efektowna fototapeta to kolejna propozycja. W mgnieniu oka odmieni ona to, jak prezentuje się sypialnia. Loft warto urozmaicić akcentami pochodzącymi ze świata natury, bo w ten sposób uda się przełamać surowy i nieco ascetyczny wygląd dużej przestrzeni.

Propozycją, która cieszy się dużym zainteresowaniem i szczególnie zasługuje na uwagę, jest wzór o botanicznym charakterze. Prezentuje on kwiaty w sposób niezwykle dokładny z uwzględnieniem najdrobniejszych nawet detali, przypominając w ten sposób dawne ilustracje w atlasach botanicznych. Taki wzór sprawi, że nawet jesienią i zimą aranżacja będzie w pełnym rozkwicie.

Kolejnym pomysłem jest utrzyma w stylu retro fototapeta. W sypialni o industrialnym charakterze dodatek w dawnym stylu będzie się zachwycająco prezentował. Te dwie estetyki bowiem, choć tak różne, razem tworzą piękny duet. Egzotyczny pejzaż na ścianie w postaci starodawnego rysunku to strzał w dziesiątkę.

Inspiracji do urządzenia loftowej sypialni nie tylko nie brakuje, ale, co więcej, pomysły są bardzo różnorodne. Skorzystajcie z zamieszczonych tutaj propozycji i nadajcie swojej aranżacji unikalnego charakteru.

Treść sponsorowana.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści