26 kwietnia 2022

Szafy uchylne: klasyka w nowoczesnym wydaniu

Poszukujesz funkcjonalnych szaf do swojego domu? Wahasz się, czy tradycyjne uchylne meble nie są już przeżytkiem? Bez obaw. Nowoczesne zestawy meblowe nie kojarzą się już ze swoimi odpowiednikami sprzed dziesięcioleci. Zaawansowane mechanizmy, przemyślana konstrukcja i możliwość personalizacji – oto, co je wyróżnia. Zobacz!

Funkcjonalne szafy do domowych wnętrz

Potrzebujesz nowych mebli do mieszkania? Chcesz postawić na klasyczne, ale nie staroświeckie rozwiązania? W takim razie dopasowane stylem do wnętrza szafy uchylne (https://www.komandor.pl/meble/szafy) to idealny wybór. Meble te nadają się niemal do każdego pomieszczenia – od salonu, poprzez pokój dziecięcy, po kuchnię oraz łazienkę. Do miejsc, w których panuje wilgoć, mebel zaleca się wykonać z odpornych na działanie wody tworzyw i dodatkowo warto ustawić go na nóżkach.

Nowoczesna uchylna szafa wcale nie musi wyglądać jak te, widywane dziesięciolecia temu, w charakterystycznych PRL-owskich meblościankach. Obecnie mebel ten może przybrać dowolną formę. Loftowe umeblowanie wyróżniają ciemne profile i elementy szklane na froncie. Szafy modernistyczne wykonane są często z akrylowych płyt lub mają na froncie panele dekoracyjne. Meble skandynawskie utrzymane są natomiast w jasnej tonacji kolorystycznej. A kolorowe mebelki do pokoju dziecka nierzadko ozdobione zostają grafiką na bezpiecznym szkle.

O czym pamiętać, kupując szafę uchylną?

Decydując się na zakup takiego mebla, należy dobrze wymierzyć i sprawdzić docelową powierzchnię w której stanie. Uchylne drzwi potrzebują bowiem więcej miejsca, aby można je było swobodnie otwierać. Z tego względu przed szafą trzeba pozostawić wolną przestrzeń. Ponadto warto zastanowić się:

  • ile skrzydeł ma mieć mebel,
  • czy będzie stał w towarzystwie innych szaf,
  • jak głębokie mają być półki,
  • co powinno znaleźć się we wnętrzu (kosze na buty, uchwyty na odzież wiszącą, szuflady itd.),
  • jakie przedmioty będą przechowywane w środku (od tego zależy m.in. grubość płyty, z której wykona się półki).

Projekt szafy: przygotuj go samodzielnie!

Chcesz mieć pełną kontrolę nad tym, jak będzie wyglądać Twój nowy mebel? W takim razie skorzystaj z aplikacji, jaką udostępnia dla użytkowników firma Komandor (https://www.komandor.pl/). Z jej pomocą zaprojektujesz szafę od podstaw, wybierając m.in. materiały, kolory, liczbę skrzydeł, typ drzwi itd. Co więcej, na koniec zobaczysz gotowy projekt w trybie rozszerzonej rzeczywistości. Dzięki temu zweryfikujesz, jak całość wygląda w docelowym miejscu. Upewnisz się, czy pasuje do reszty wyposażenia i do Twojego pierwotnego zamysłu. Projektowanie szaf z aplikacją to ciekawe, ekscytujące doświadczenie. Design nowego umeblowania da się w taki sposób przygotować online, z dowolnego urządzenia. Na koniec prześlij tylko gotowy pomysł do producenta, aby uzyskać jego wycenę.

By zapewnić sobie najlepszą funkcjonalność mebli, warto zamówić je wykonane na wymiar. Personalizacja pozwala również dopasować wygląd umeblowania do dotychczasowego wyposażenia albo do zupełnie nowej aranżacji. Zastanów się, jak ma wyglądać szafa uchylna w Twym mieszkaniu i zaprojektuj ją osobiście!

Materiał promocyjny.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści