18 grudnia 2023

Stylowe płytki w aranżacji wnętrz. Na podłogę i na ścianę! Co mamy do wyboru?

Płytki podłogowe i ścienne to funkcjonalne i niezwykle estetyczne materiały, dzięki którym podłogi i ściany, zarówno w domach, jak i w różnego rodzaju budynkach użyteczności publicznej, mogą być równocześnie piękne i stylowe oraz praktyczne i trwałe. Co najważniejsze, są to produkty niezwykle elastyczne pod względem wzorniczym, ponieważ poszczególne kolekcje pozwalają tworzyć różnego rodzaju aranżacje, począwszy od tych nowoczesnych, poprzez niezwykle eleganckie i klasyczne, na naturalnych i oryginalnych wystrojach skończywszy. Co aktualnie mamy do wyboru i w czym tkwi sekret popularności płytek? Już wyjaśniamy!

Ponadczasowe, niezawodne i piękne – czyli płytki w domu!

Trendy aranżacyjne ulegają zmianom, jednak płytki ceramiczne nieustannie już od wielu dekad stanowią jeden z najpopularniejszych materiałów wykończeniowych. Z pewnością jedną z przyczyn ich ponadczasowości jest niemalże dowolna możliwość kształtowania ich wyglądu. Z powodzeniem mogą one odwzorowywać praktycznie każdy materiał, począwszy od drewna, poprzez metal, na kamieniu skończywszy. Wystarczy wejść na wybrany sklep z płytkami online i otwierają się przed dnami nieskończone możliwości aranżacyjne, co ważne, płytki z powodzeniem można układać nie tylko na podłodze, ale także na ścianach.

Trwałość i funkcjonalność nie do pobicia

Co istotne, ze względu na ich niezwykłe zróżnicowanie wzornicze oraz dostępność szerokiej gamy formatów, z pomocą płytek stworzymy aranżacje niepowtarzalne, które dodatkowo będą cechować się wysoką funkcjonalnością użytkową, jaką płytki mają wpisaną w swoje DNA. Płytki są bowiem niezwykle trwałe i proste w pielęgnacji. Ze względu na ich odporność na wodę i ścieranie z powodzeniem są stosowane także na zewnątrz. Naprawdę trudno znaleźć inny materiał do wykończenia podłóg i ścian, który mógłby z nimi konkurować.

płytki 2

Sklep z płytkami – sprawdź online, co aktualnie jest na topie!

Paradoksalnie najlepszym miejscem do zapoznania się z aktualnymi trendami w zakresie wzornictwa płytek ściennych i podłogowych, jest sklep z płytkami. Jakby nie było, producenci płytek tworzą swoje kolekcje w celu zaspokojenia potrzeb klientów, odpowiadając pośrednio w ten sposób na panujące na rynku trendy. Niemodne wzory i kolekcje bardzo szybko znikają, a w ich miejsce pojawiają się takie, które cieszą się uznaniem i zainteresowaniem. Co zatem aktualnie jest na topie, jeśli chodzi o wzornictwo płytek?

Natura, nowoczesność i wielkie powroty!

Od wielu lat w aranżacji wnętrz dużą rolę odgrywa natura. W przypadku płytek przekłada się to na ceramikę inspirowaną naturalnymi materiałami, takimi jak drewno i kamień. Tego typu płytki są bardzo modne i nie zanosi się na to, aby w najbliższym czasie miało się to zmienić. Co ważne, nowoczesne technologie produkcyjne pozwalają na niezwykle wierne odwzorowanie naturalnych materiałów, co daje naprawdę spektakularne efekty aranżacyjne i estetyczne. Na popularności zyskują również płytki imitujące różnego rodzaju metale, które pozwalają tworzyć bardzo oryginalne i zjawiskowe wnętrza, niepodobne do innych. Rosnącą popularnością cieszą się również płytki mozaikowe oraz wracający do łask lastryko.

Materiał sponsorowany.

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]

Powiązane treści