13 lipca 2021

Stelaż do wc – na co zwracać uwagę przy jego wyborze i zakupie?

Wc podwieszane jest najczęściej wybieranym w ostatnich latach rozwiązaniem. Aby cieszyć się jego minimalistyczną estetyką i wysokimi walorami użytkowymi, oprócz wyboru odpowiedniej miski wc podwieszanej, musimy zainwestować także w zakup dobrej jakości stelaża, który zapewni domowej toalecie funkcjonowanie na wysokim poziomie.

Czym różni się stelaż wc do zabudowy lekkiej od stelaża do zabudowy ciężkiej?

We współczesnych trendach aranżacji przestrzeni łazienkowej dominuje dążenie do ukrywania elementów instalacji i mechanizmów. Tę tendencję doskonale odzwierciedlają nowoczesne miski wc, których mechanizm jest umieszczony w specjalnej zabudowie lub w ścianie. Stelaż podtynkowy odpowiadający za ich prawidłowe funkcjonowanie występuje w dwóch wariantach, które różnią się między sobą typem zabudowy. Zastosowanie obydwu pozwala na uzyskanie harmonijnego i eleganckiego wystroju łazienki, w której widoczne będą jedynie cieszące oczy elementy.

Stelaż do zabudowy lekkiej jest najpopularniejszym rozwiązaniem. Jest wykonany z wytrzymałych stalowych profili, które są w stanie utrzymać obciążenie miski wc oraz użytkowników korzystających z toalety. Jest mocowany do ściany za pomocą specjalnych śrub i obudowywany na zewnątrz wodoodpornymi płytami g-k, które dodatkowo wykańcza się płytkami, mozaiką lub w inny sposób dostosowany do wystroju łazienki. Stelaż do wc do zabudowy ciężkiej jest natomiast montowany bezpośrednio w ścianie i zamurowywany.

Jak wybrać dobrej jakości stelaż do wc? Na jakie parametry zwracać uwagę?

Równolegle z zakupem stelaża do wc musimy wybrać przycisk do spłukiwania oraz miskę wc. Warto zdecydować się na rozwiązania tego samego producenta, gdyż da to gwarancję, że wszystkie elementy będą do siebie idealnie pasowały zarówno pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym. Zdecydowanie najbardziej opłaca się inwestować w stelaż do wc i pozostałe elementy pochodzące od renomowanej firmy specjalizującej się w produkcji rozwiązań do łazienki – zagwarantuje to wysoką jakość wybranego stelaża oraz jego trwałość. Stelaż do wc najbardziej opłaca się kupować w zestawach. Daje to gwarancję idealnego dopasowania wszystkich elementów oraz ich prawidłowego funkcjonowania w trakcie użytkowania.

Kolejną kwestią jest zastanowienie się, jakiej pojemności spłuczki potrzebujemy – warto stawiać na rozwiązania, które pozwalają na regulowanie ilości spłukiwanej wody, co ma znaczenie ze względów ekonomicznych. Dostępne w sprzedaży stelaże umożliwiają ustawienie ekonomicznego spłukiwania 4,5/3 l, a nawet 4/2 l. Warto zwrócić uwagę na zestawy Duplo One znanej i cenionej w branży łazienkowej marki Roca. W ich skład wchodzi stelaż do wc, miska wc podwieszana Rimless i deska wolnoopadającą, do których można dopasować dowolny przycisk do spłukiwania z oferty Roca. Pozwala to na stworzenie perfekcyjnego rozwiązania, które będzie zachwycało nie tylko swoją minimalistyczną formą, ale także funkcjonalnością zgodną z obowiązującymi standardami.

Artykuł partnerski.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści