1 marca 2022

Sofa w małym salonie – co brać pod uwagę przy wyborze?

Reprezentacyjny salon bez względu na metraż musi zawierać podstawowe elementy, dzięki którym tego rodzaju pokój użytkowy dla wszystkich domowników będzie w pełni komfortowy. Kluczowym elementem jest sofa. Idealny wypoczynek powinien być nie tylko wygodny i estetyczny, ale również praktyczny. Sprawdź, jak wybrać sofę idealną do małego salonu.

Sofa na co dzień 

To właśnie na sofie najczęściej oglądasz telewizję, odpoczywasz albo rozmawiasz podczas wspólnej kawy z przyjaciółką. Jeśli dysponujesz niewielkim salonem, postaraj się, aby tego rodzaju kanapa była co najmniej dwuosobowa. Najlepszą opcją jest sofa dla trzech albo czterech osób. Taka przyda się, nawet jeśli jesteś singlem albo kiedy korzystacie z wypoczynku wraz z gromadką dzieci.

Pamiętaj o funkcjach praktycznych sofy. Zwracaj uwagę nie tylko na trendy w aranżacjach wystroju wnętrz, estetykę tego mebla czy indywidualny gust. Musisz wziąć pod uwagę, że sofa jest jednym z najbardziej eksploatowanych mebli domowego użytku, musi być po prostu praktyczna. Priorytetem będzie materiał, z jakiego została wykonana sofa. Świetnie sprawdzają się te tapicerowane, z tkaniny welurowej. Koniecznie dopytaj albo sprawdź jej techniczny opis. Materiał powinien być plamoodporny, dzięki czemu zachowasz jej doskonały wygląd przez długi czas. Najlepiej wybierać sofy w szarościach, czarne, granatowe albo w kolorze butelkowej zieleni. W salonie raczej nie sprawdzi się mebel biały i w innych, jasnych odcieniach.

Sofa do spania

Jeśli macie niewielkie mieszkanie i przyszło Ci spać w salonie ze względu na brak oddzielnej sypialni, przy wyborze wypoczynku patrz na sofy rozkładane. Te najlepszej jakości będą naprawdę wygodne. Koniecznie wybierz sofę z funkcją spania, której materac wykonany jest z profesjonalnej pianki tapicerskiej na sprężynach. Doskonale sprawdzi się też tzw. wypełnienie bonellowe.

Zwróć uwagę na mechanizm rozkładania i składania sofy, aby codzienne ścielenie łóżka było jak najbardziej wygodne i odbywało się w ekspresowym tempie. Priorytetem jest też oczywiście dodatkowy pojemnik na pościel, dzięki któremu zyskasz miejsce na kołdrę i poduszki albo schowek na inne akcesoria, na przykład koce czy pledy.

Sofa do zadań specjalnych

Dlaczego zawsze warto zainwestować w sofę rozkładaną, nawet jeśli na co dzień nie korzystasz z tej funkcji? Dzięki takiemu rozwiązaniu będziesz zawsze przygotowany w razie konieczności przenocowania znajomych czy członków dalszej rodziny. To doskonała opcja, jeśli nie dysponujesz specjalnym pokojem gościnnym.

Pamiętaj, że sofa z funkcją spania nie wiąże się ze znacznie większą inwestycją finansową. Co więcej, zawsze zawiera pojemnik na pościel, który możesz wykorzystać do przechowywania różnych salonowych rzeczy, niekoniecznie tych związanych ze spaniem. Sofy rozkładane są też zazwyczaj nieco większe, niż te, które nie mają funkcji spania i z reguły wykonane są z lepszej jakości materiałów. Muszą być przecież odporne na intensywną eksploatację.

Artykuł powstał przy współpracy z partnerem serwisu.

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]

Powiązane treści