13 października 2020

Projekt pokoju na poddaszu – jak go wykonać?

Zwykle przeprowadzając całkowity remont domu, zostaje nam do zagospodarowania wolna przestrzeń, jaką jest poddasze. Zwykle poddasze może służyć nam jako składzik, jednak coraz częściej, chcemy zrobić z niego przestrzeń użytkową. Pokoje na poddaszu mogą być nie tylko przytulne, ale także bardzo praktyczne i oryginalne. Podstawową rzeczą jaką wówczas należy wykonać jest odpowiedni projekt pokoju na poddaszu. Co powinniśmy o nim wiedzieć i jak go zrobić?

Projekt pokoju na poddaszu – od czego zacząć?

Oczywiście mamy takie czasy, że wszystko można wykonać za pomocą Internetu. Papier i ołówek, szczególnie przy braku większych zdolności artystycznych, mogą nie przynieść pożądanego efektu. Zresztą, nie oszukujmy się, kto obecnie korzysta z takiej metody. Okazuje się, że sieć oferuje nam szereg aplikacji, które znacznie ułatwią nam wykonanie projektu pokoju na poddaszu. Warto więc skorzystać z takich rozwiązań, gdyż dają nam one:

  • możliwość wizualizacji projektu
  • możliwość wglądu do projektu obejmujący 360 stopni
  • możliwość wizualizacji światła dziennego, które będzie wpadać przez okna
  • prostą i intuicyjną obsługę
  • realistyczne podglądy

Dzięki temu, będziemy mogli zaprojektować pokój na poddaszu, wedle własnych potrzeb, a następnie sprawdzić, czy spełni on nasze oczekiwania na realistycznym podglądzie. Ułatwi nam to też eksperymenty z oświetleniem, ponieważ będziemy mogli zobaczyć jak wnętrze będzie wyglądało po jego i czy nasze wyobrażenia pokrywają się z rzeczywistością. Wykonanie projektu w aplikacji, zminimalizuje też ryzyko ewentualnych pomyłek, gdyż to co nie będzie nam pasować będziemy mogli zmienić na bieżąco.

Projekt pokoju na poddaszu – wykonanie z aplikacją

Okazuje się, że wykonanie projektu pokoju na poddaszu może być banalnie proste, jeśli mamy dostęp do odpowiednich narzędzi. Odpowiednie aplikacje nawet za darmo są dostępne dla wszystkich. Jedyne co musimy zrobić to:

  • pobrać odpowiednią aplikację, na komputer, laptop, smartfon czy nawet tablet. W zależności od preferencji i od tego, na jakim urządzeniu będzie się nam lepiej pracowało.
  • otwieramy aplikację, ich obsługa jest zwykle prosta, przyjemna i intuicyjna.
  • projektujemy w aplikacji własną przestrzeń. Zwykle należy wprowadzić wymiary poddasza, a także rozmieścić ewentualne meble, wszystko w ramach realnej wizualizacji projektu.
  • zmieniajmy do woli, zarówno rozstaw mebli jak i rozstaw okien. Możemy zmieniać nie tylko rozstaw, ale także wymiary, tak by dopasować je najlepiej do własnych oczekiwań co do przestrzeni. Pamiętajmy, by sprawdzić ilość światła padającą przez nie.
  • kiedy już skończyliśmy zabawę z projektem, czyli dopasowaliśmy poszczególne elementy do własnych preferencji i uważamy, że wizualizacja spełnia w całości nasze oczekiwania, możemy potwierdzić utworzenie projektu i poczekać kilka minut na potwierdzenie, że nasze indywidualne dzieło jest stworzone.
  • ostatnim krokiem, jest zapisanie projektu. Wówczas możemy obejrzeć pomieszczenie ponownie. Najlepiej sprawdza się wizualizacja 360 stopni, ale mamy do dyspozycji także inne formaty w wirtualnej rzeczywistości.

Nasz partner radzi.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści