15 grudnia 2020

Płytki imitujące beton. Do jakiego wnętrza?

Czy wiesz, że poza betonową wylewką możesz mieć też płytki imitujące beton? To coraz popularniejsze rozwiązanie, które szczególnie dobrze sprawdza się w modnych, loftowych wnętrzach.

Beton a płytki-imitacje: porównanie

W katalogach wnętrzarskich beton na ścianach i podłogach wygląda oryginalnie, ale w rzeczywistości trzeba uważać, aby loftowe pomieszczenia nie sprawiły wrażenia ponurych i zaniedbanych przestrzeni. Jeszcze do niedawna beton na ścianie i podłodze kojarzy się z niewykończonym, niedoinwestowanym wnętrzem. Na szczęście w ostatnich latach trend ten stał się dużo bardziej przyjazny za sprawą płytek imitujących betonowe powierzchnie.

Włoskie płytki ABK Unika Bronze, źródło: www.sekretelegancji.pl


Płytki w stylu betonu mają wiele plusów, w tym przede wszystkim wygodę. Łatwo się je czyści, można na nie położyć dywan i bezpiecznie po nich chodzić. Takie płytki znajdziesz u wielu włoskich producentów, jak Fondovalle, Sant Agostino czy Gardenia Orchidea.

Styl industrialny, ale przytulny

Wiele osób marzy o wnętrzu industrialnym. Gdy jednak są już w takim modnym mieszkaniu, szybko dostrzegają jego wady. Wyziębiona, betonowa podłoga i chłód ciągnący od ceglanych ścian to jedne z nich. W takim wnętrzu świetnie sprawdzają się za to płytki imitujące beton. Wyglądają identycznie, ale dzięki nim pomieszczenie jest bardziej przytulne. Możesz nawet zamontować pod nimi system ogrzewania podłogowego. Na poziomie praktycznym wnętrze wykończone włoskimi płytkami betonowymi dobrej jakości jest o wiele łatwiej sprzedać lub wynająć, niż wnętrze wykończone samym betonem.

Gdzie jeszcze płytki imitujące beton?

Poza wnętrzem industrialnym płytki imitujące beton możesz zastosować:

  • na tarasie i w ogrodzie zamiast betonowej wylewki i ścieżek;

  • jako dekor na jednej ze ścian;
  • w łazience zamiast zwykłej glazury;
  • na patio i w korytarzach.

Zaskakuje różnorodność kolorystyczna płytek imitujących beton. W katalogach włoskich płytek znaleźć można modele kremowe, brązowe i grafitowe obok tradycyjnie szarych. Znajdziesz je w sklepie online www.sekretelegancji.pl

Materiał sponsorowany.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści