19 lutego 2021

Parawan nawannowy idealny do Twojej łazienki

Z całą pewnością parawan nawannowy w pierwszej kolejności powinien spełniać swoją funkcję – chronić przed nadmiernym rozlewaniem wody i zalaniem pomieszczenia. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać go również jako element dekoracyjny łazienki. Jeśli chcesz połączyć zalety wanny z funkcjonalnością prysznica – ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.

Parawan nawannowy to doskonały wybór, który wcale nie musi spełniać jedynie praktycznych funkcji. Poza zastosowaniem go w formie ochrony przed nadmiernym rozlewaniem wody czy odgrodzeniem przestrzeni (wydzieleniem stref), często spotyka się go w funkcji kabiny prysznicowej, której wzory/kolor/faktura przyciągają wzrok niejednego amatora pięknych wnętrz. Montaż parawanu nawannowego zaleca się szczególnie tym osobom, które nie potrafią wybrać pomiędzy prysznicem a wanną.

Parawany nawannowe możemy podzielić ze względu na:

  • sposób ich mocowania i składania/rozkładania – przesuwne, składane harmonijkowo, z drzwiami wahadłowymi,
  • materiał, z którego są wykonane – szklane lub plastikowe,

Bez względu na to, czy jesteś posiadaczem małej czy przestronnej łazienki, z pewnością znajdziesz odpowiedni parawan nawannowy odpowiadający wymiarom większości wanien. W przypadku asymetrycznej armatury łazienkowej, o niestandardowych wymiarach najlepiej skontaktować się z firmą realizującą indywidualne zlecenia.

Na co zwrócić uwagę wybierając parawany nawannowe?

W pierwszej kolejności należy zadać sobie fundamentalne pytanie – w jakim stylu urządzona jest nasza łazienka – to właśnie ono warunkuje walory estetyczne produktu, jego kolor, fakturę, wzory, a nawet sam kształt i rozmiar. Producenci akcesoriów łazienkowych stale poszerzają swoją ofertę, dlatego potencjalny klient może wybierać spośród bogatego asortymentu rozmiarów, kształtów i sposobów składania parawanów.

Rodzaj parawanu nawannowego – co wybrać?

Parawany teleskopowe są zdecydowanie najłatwiejsze w montażu, do którego wystarczy zestaw elementów dołączony do produktu i odpowiednie prowadnice. Drugim akcesorium łazienkowym są parawany harmonijkowe, które nie wymagają zastosowania prowadnic. Trzecim są parawany z drzwiami wahadłowymi, które sprawdzą się doskonale w łazienkach o niewielkich rozmiarach. Przy wyborze produktu najłatwiej kierować się możliwościami przestrzennymi łazienki, naszymi upodobaniami i funkcjonalnością.

Szklany czy plastikowy?

Parawan plastikowy w porównaniu do szklanego jest wykonany z lżejszego i tańszego tworzywa, jednak właściwości te przekładają się na trwałość i wytrzymałość materiałową, które zdecydowanie lepiej wypadają w przypadku parawanów szklanych.

Poziom ochrony

Na zapewnienie odpowiedniego poziomu ochrony wpływ ma m.in. jakość materiałów, z których został wykonany parawan nawannowy, odpowiednio przeprowadzony montaż, zakup produktu u godnego zaufania, profesjonalnego producenta/dystrybutora.

Czy warto kupić parawan nawannowy?

Parawan nawannowy od kilku lat utrzymuje się w trendach łazienkowych, a klienci cenią go m.in. ze względu na nieocenioną funkcjonalność oraz oszczędność czasu i pieniędzy. Dlaczego? Często zdarza się, że w jednej łazience znajduje się zarówno kabina prysznicowa, jak i wanna, jednak inwestując w parawan nawannowy można połączyć obie te funkcje, oszczędzając przestrzeń i pieniądze!

Jeśli ktoś pyta, czy warto, to odpowiedź jest prosta – jeżeli lubisz kompleksowe i przemyślane rozwiązania łączące funkcje dwóch urządzeń/przedmiotów – parawan nawannowy to coś, czego szukasz. Zajrzyj na stronę https://plytkilazienki.pl/pl/kabiny-prysznicowe/parawany-nawannowe i znajdź parawan, który posłuży Ci przez lata, pełniąc jednocześnie walory estetyczne!

Materiał reklamowy, przygotowany przez partnera serwisu.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści