Parawan nawannowy idealny do Twojej łazienki

parawan nawannowy

Z całą pewnością parawan nawannowy w pierwszej kolejności powinien spełniać swoją funkcję – chronić przed nadmiernym rozlewaniem wody i zalaniem pomieszczenia. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać go również jako element dekoracyjny łazienki. Jeśli chcesz połączyć zalety wanny z funkcjonalnością prysznica – ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.

Parawan nawannowy to doskonały wybór, który wcale nie musi spełniać jedynie praktycznych funkcji. Poza zastosowaniem go w formie ochrony przed nadmiernym rozlewaniem wody czy odgrodzeniem przestrzeni (wydzieleniem stref), często spotyka się go w funkcji kabiny prysznicowej, której wzory/kolor/faktura przyciągają wzrok niejednego amatora pięknych wnętrz. Montaż parawanu nawannowego zaleca się szczególnie tym osobom, które nie potrafią wybrać pomiędzy prysznicem a wanną.

Parawany nawannowe możemy podzielić ze względu na:

  • sposób ich mocowania i składania/rozkładania – przesuwne, składane harmonijkowo, z drzwiami wahadłowymi,
  • materiał, z którego są wykonane – szklane lub plastikowe,

Bez względu na to, czy jesteś posiadaczem małej czy przestronnej łazienki, z pewnością znajdziesz odpowiedni parawan nawannowy odpowiadający wymiarom większości wanien. W przypadku asymetrycznej armatury łazienkowej, o niestandardowych wymiarach najlepiej skontaktować się z firmą realizującą indywidualne zlecenia.

Na co zwrócić uwagę wybierając parawany nawannowe?

W pierwszej kolejności należy zadać sobie fundamentalne pytanie – w jakim stylu urządzona jest nasza łazienka – to właśnie ono warunkuje walory estetyczne produktu, jego kolor, fakturę, wzory, a nawet sam kształt i rozmiar. Producenci akcesoriów łazienkowych stale poszerzają swoją ofertę, dlatego potencjalny klient może wybierać spośród bogatego asortymentu rozmiarów, kształtów i sposobów składania parawanów.

Rodzaj parawanu nawannowego – co wybrać?

Parawany teleskopowe są zdecydowanie najłatwiejsze w montażu, do którego wystarczy zestaw elementów dołączony do produktu i odpowiednie prowadnice. Drugim akcesorium łazienkowym są parawany harmonijkowe, które nie wymagają zastosowania prowadnic. Trzecim są parawany z drzwiami wahadłowymi, które sprawdzą się doskonale w łazienkach o niewielkich rozmiarach. Przy wyborze produktu najłatwiej kierować się możliwościami przestrzennymi łazienki, naszymi upodobaniami i funkcjonalnością.

Szklany czy plastikowy?

Parawan plastikowy w porównaniu do szklanego jest wykonany z lżejszego i tańszego tworzywa, jednak właściwości te przekładają się na trwałość i wytrzymałość materiałową, które zdecydowanie lepiej wypadają w przypadku parawanów szklanych.

Poziom ochrony

Na zapewnienie odpowiedniego poziomu ochrony wpływ ma m.in. jakość materiałów, z których został wykonany parawan nawannowy, odpowiednio przeprowadzony montaż, zakup produktu u godnego zaufania, profesjonalnego producenta/dystrybutora.

Czy warto kupić parawan nawannowy?

Parawan nawannowy od kilku lat utrzymuje się w trendach łazienkowych, a klienci cenią go m.in. ze względu na nieocenioną funkcjonalność oraz oszczędność czasu i pieniędzy. Dlaczego? Często zdarza się, że w jednej łazience znajduje się zarówno kabina prysznicowa, jak i wanna, jednak inwestując w parawan nawannowy można połączyć obie te funkcje, oszczędzając przestrzeń i pieniądze!

Jeśli ktoś pyta, czy warto, to odpowiedź jest prosta – jeżeli lubisz kompleksowe i przemyślane rozwiązania łączące funkcje dwóch urządzeń/przedmiotów – parawan nawannowy to coś, czego szukasz. Zajrzyj na stronę https://plytkilazienki.pl/pl/kabiny-prysznicowe/parawany-nawannowe i znajdź parawan, który posłuży Ci przez lata, pełniąc jednocześnie walory estetyczne!

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Podobne posty

  • Kolory a wnętrza – jakich barw unikać?Kolory a wnętrza – jakich barw unikać? Kolorystyka odgrywa niezwykle istotną rolę w każdym wnętrzu. W dużej mierze wpływa na to jak czujemy się w konkretnym pomieszczeniu oraz w jaki sposób się ono prezentuje. Niewłaściwy dobór kolorów może sprawić, że optycznie pomniejszymy […]
  • Jak ciekawie urządzić mały przedpokój?Jak ciekawie urządzić mały przedpokój? Zazwyczaj główna uwaga podczas aranżowania domowych wnętrz skupia się na kuchni, salonie i sypialni. Często zapomina się o pomieszczeniu, które stanowi bramę do każdego mieszkania lub domu, czyli o przedpokoju. Bywa on zaniedbywany, zwłaszcza […]
  • Meble drewniane czy tapicerowane? – 3 cechy, które pozwolą podjąć decyzjęMeble drewniane czy tapicerowane? – 3 cechy, które pozwolą podjąć decyzję Moda na meble drewniane nie przemija od dłuższego czasu. Mimo iż dostępne są nowocześniejsze rozwiązania, nadal drewno ma szerokie grono zwolenników, doceniających jego naturalne piękno oraz dużą wytrzymałość i trwałość. Nie będzie również […]
  • Na co zwrócić uwagę, wybierając rozdzielnię budowlaną?Na co zwrócić uwagę, wybierając rozdzielnię budowlaną? Profesjonalne rozdzielnie budowlane to urządzenia wykorzystywanie na otwartych przestrzeniach. Ich celem jest bezpieczne rozdzielenie i przesyłanie energii. Popularne erbetki budowlano-garażowe są właśnie wykorzystywane na różnego rodzaju […]
  • Choroby grzybowe roślin – jak z nimi walczyć?Choroby grzybowe roślin – jak z nimi walczyć? Schorzenia wywoływane przez organizmy cudzożywne mogą powodować duże straty w obrębie uprawianych zbóż, drzew, krzewów itd. W rozwoju choroby grzybowej wyróżnia się etapy infekcji, inkubacji, kumulacji objawów, wyzdrowienia oraz […]