13 lutego 2022

Nowoczesne oświetlenie pokoju i wyjątkowe lampy sufitowe

Oświetlenie pokoju w XXI wieku to już nie tylko jeden żyrandol pośrodku pomieszczenia, ale często kilka mniejszych opraw oświetleniowych równomiernie rozmieszczonych po całym suficie. Każdy pokój w Twoim domu jest prawdopodobnie miejscem, w którym spędzasz dużo czasu w trakcie dnia, ale także, wtedy gdy jest zupełnie ciemno. Tak więc odpowiednio zaprojektowane oświetlenie pokoju jest niezbędne, aby było to wygodne miejsce do odpoczynku w nocy, czy spędzania tam całego dnia. Oczywiście chcąc mieć eleganckie i stylowe wnętrze, muszą być to lampy, które nie tylko będą spełniać nasze oczekiwania oświetleniowe, ale również przyciągną wzrok swoim wyglądem. Zapoznaj się z naszym artykułem i zobacz, jakie mamy dziś trendy oświetleniowe.

Nowoczesne oświetlenie do pokoju młodzieżowego

Pokój młodzieżowy to miejsce, w którym bardzo często dochodzi do zmian aranżacji, czy jego wyglądu. W takich wnętrzach najlepiej postawić na nowoczesne lampy, które nie tylko będę imponować swoim wyglądem, ale również w każdej chwili pozwolą nam na dostosowanie ich położenia w zależności od naszego nastroju, czy aktualnej aranżacji. Odpowiedzią na tego typu zapotrzebowanie jest oświetlenie szynowe magnetyczne, czyli system, który pozwoli nam w dowolny sposób modyfikować ułożenie lamp nawet po ich wstępnym zamontowaniu.

Lampy magnetyczny to oświetlenie montowane na całej długości szynoprzewodu, który możemy zamocować na suficie lub ścianie. Obecnie dostępna jest szyna magnetyczna podtynkowa lub natynkowa, dzięki czemu będziemy mogli zdecydować czy szynoprzewody będą montowane nawierzchniowo, czy wpuszczone w sufit. Lampy magnetyczne możemy wybierać wśród reflektorów, lamp liniowych, czy lamp wiszących i dowolnie mieszać rodzajem lamp zamontowanych na jednej listwie.

Niezwykłym atutem tego rozwiązania jest magnetyczny system montażu opraw, które w każdej chwili możemy wyjąć z szynoprzewodu i przełożyć w inne miejsce. Lampy trzymają się na magnesach, więc zrobimy to bez potrzeby wykorzystania dodatkowych narzędzi. Dzięki temu, że szynoprzewody magnetyczne są zasilane prądem o bezpiecznym i niskim napięciu, zrobimy to w całkowicie bezpieczny, szybki i łatwy sposób.

Nowoczesne oświetlenie pokoju dziennego

Standardowy żyrandol w pokoju to już przeszłość, a dziś warto zastanowić się nad innymi rozwiązaniami, które równomierniej rozświetlą nasze wnętrze. Ciekawą alternatywą, która sprawdza się również, jako oświetlenie pokojuhalogeny natynkowe, które zamontujemy na każdym suficie. Ich niezwykłą zaletą jest uniwersalność, gdyż możemy wybrać ich dowolną ilość do każdego wnętrza, a także zamocować je w tych miejscach, w których będziemy potrzebować najwięcej światła. Halogen natynkowy to okrągła lub kwadratowa oprawa, przeznaczona do montażu sufitowego. Występuje w różnych kolorach i wielkościach, dzięki czemu bardzo łatwo dostosujemy ich wygląd do naszej aktualnej aranżacji. Jeśli będziemy chcieli, aby wyróżniały się one na suficie, to wybierzemy większe, wysokie oprawy, natomiast jeśli będziemy chcieć mieć bardziej dyskretne oświetlenie, zdecydujemy się na niskie i niezbyt duże halogeny.

Niezwykle ważna w przypadku oświetlenia pokoju jest także moc świetlna opraw, ale również barwa ich światła. W przypadku nowoczesnego oświetlenia LED mamy możliwość nie tylko wyboru mocy świecenia, ale również barwy białej, która standardowo występuje w aż 3 odcieniach. Halogeny sufitowe to najczęściej oprawy, w których montujemy żarówki LED GU10. Tego typu źródła światła będziemy mogli wybierać wśród mocy – od 1W do aż 10W, a także barwy światła: ciepłej, neutralnej bądź zimnej.

Nowoczesne oświetlenie pokoju i możliwość sterowania światłem

Coraz szybciej rozwijająca się technologia LED przyniosła nam również wiele korzyści związanych z możliwością sterowania światłem. Dziś mamy możliwość zmiany koloru świecenia czy kontroli nad jasnością światła nie tylko przy pomocy pilota, czy ściemniacza, ale również aplikacji mobilnej. Wielokolorowe oświetlenie jest dziś coraz bardziej popularne, ponieważ zawsze pozwala nam dostosować kolor światła do naszego nastroju, aranżacji wnętrza, czy pracy, którą wykonujemy w pokoju. Nowoczesne oświetlenie pokoju w wersji SMART dziś jest dużo tańsze w zakupie, ale również łatwiejsze w konfiguracji. Instalacja i obsługa inteligentnego oświetlenia w pokoju również nie jest zbyt skomplikowania. Obecnie największą zaletą tego systemu jest możliwość działania bez dodatkowych bramek do integracji źródeł światła, bo wszystkie inteligentne lampy będą łączyć się z naszą domową siecią Wi-Fi.

Nowoczesne oświetlenie pokoju dziennego to dziś wiele możliwości począwszy od wyboru opraw, po decyzję, czy będziemy chcieli włączać je przy pomocy standardowego włącznika światła, czy aplikacji na telefonie lub tablecie. Oświetlenie wykonane w technologii LED to nie tylko energooszczędna alternatywa dla tradycyjnych źródeł światła, ale także o wiele więcej możliwości w jego konfiguracji czy samym sterowaniu. Najwyższy czas całkowicie zmienić wygląd Twojego pokoju, wybierając do niego inteligentne, energooszczędne i nowoczesne oświetlenie. Sprawdź sam jak łatwo dziś całkowicie odmienić wnętrze, stosując w nim eleganckie lampy sufitowe wykonane w technologii LED.

Materiał gościnny, przygotowany przez firmę partnerską.

Oceń artykuł
[Suma: 5 Średnia: 5]

Powiązane treści