24 listopada 2022

Najważniejsze trendy w aranżacjach kuchennych na 2023 rok

Sposób, w jaki korzystamy z przestrzeni kuchennej, uległ z biegiem czasu znacznym zmianom. Kiedyś była to przestrzeń, służąca wyłącznie przygotowywaniu posiłków, dziś często można znaleźć w niej miejsce również na przyjemne spędzanie czasu, np. z kubkiem ulubionej kawy w dłoni. Rok 2023 przyniesie kilka świeżych trendów w projektowaniu tego typu pomieszczeń. Sprawdzamy, jakie aranżacje kuchni będą najpopularniejsze w nadchodzących miesiącach.

Design stanie się bardziej praktyczny i przemyślany

Właściciele domów i mieszkań coraz więcej uwagi przykładają do planowania aranżacji przestrzeni kuchennej. Pragniemy kuchni, które odpowiadają potrzebom naszych rodzin w sposób zarówno estetyczny, jak i wysoce praktyczny. W 2023 roku pomieszczenia te będą projektowane z myślą o codziennych potrzebach użytkownika, przy jednoczesnym zachowaniu przyciągającej wzrok estetyki.

Trend projektowy na rok 2023 zmierza więc w kierunku funkcjonalnej prostoty. Dla przykładu – szafki z płaskim frontem i ozdobnymi uchwytami, które mają za zadanie przyciągać wzrok, będą wyposażone w automatyczne systemy otwierania (wymagają nacisku na same drzwi), co na pewno docenią miłośnicy częstego gotowania.

Minimalistyczne aranżacje kuchni nie muszą już być nieapetyczne. Trendy pokazują, że jesteśmy bardziej świadomi harmonii między opływowym minimalizmem a luksusowym komfortem. Kuchnia zaprojektowana w tym stylu będzie wykorzystywać pozytywną energię, stworzoną przez proste, uporządkowane środowisko z zaledwie garstką cennych, wysoce funkcjonalnych elementów wyposażenia.

Bogata kolorystyka ożywi każdą aranżację kuchni

Nowe aranżacje kuchni obejmują przede wszystkim malowanie ścian, a czasami także frontów mebli kuchennych. Kolory w palecie na 2023 są bogate i żywe. Popularne głębokie błękity oraz surowe biele zostaną uzupełnione większą ilością spalonych żółci i pomarańczy. Jeśli nie lubimy jasnych, odważnych barw, neutralne – takie jak szary i biały – mogą być równie skuteczne w tworzeniu estetycznych aranżacji kuchennych.

Wiele osób na pewno będzie czekać także na kontynuację trendu na terakotę. Odcień ten to idealna mieszanka energii i wyrafinowania. Wypiekane odcienie gliny ocieplą każdą przestrzeń! Kolory uzupełniające dla terakoty są miękkie, to np.: kremowy biały, musztardowy, błękitny i zielony. Jeśli już o zieleni mowa – stanowi ona doskonałe uzupełnienie drewna oraz innych naturalnych akcentów w przestrzeni kuchennej. W 2023 roku nadal będzie popularna ze względu na możliwość łatwego wkomponowania w niemal dowolną aranżację kuchni.

Artykuł przygotowany przy współpracy z partnerem serwisu.

Oceń artykuł
[Suma: 0 Średnia: 0]

Powiązane treści