22 lipca 2020

Modny salon – trendy w projektowaniu wnętrz 2020

Jeżeli marzysz o zaprojektowaniu salonu zgodnie z najnowszymi trendami, ten artykuł jest dla Ciebie! Trendy nie tylko w projektowaniu wnętrz, ale także w różnych innych dziedzinach potrafią zmieniać się nie tylko co roku, ale także co sezon. Nie każdy chce lub może sobie pozwolić na podążanie za najnowszymi pomysłami projektantów. Niezależnie od tego, po której stronie jesteś, warto prześledzić trendy na rok 2020, ponieważ mogą być świetną inspiracją do stworzenia własnego projektu wymarzonego salonu.

Modny salon – jakie meble wybrać?

Rok 2020 to między innymi zabawa formą i kształtem. Modne będą zatem meble o zaokrąglonych liniach, inspirowane kształtem okręgu stoliki kawowe czy zestawy wypoczynkowe o obłych kształtach. Jednak najważniejsze w 2020 roku jest dodanie linii prostych do obłych kształtów. Dlatego np. obok obłego stolika kawowego można postawić mebel o kanciasto zarysowanej formie.

Styl vintage już od wielu sezonów króluje nie tylko w projektowaniu wnętrz, ale również stylizacjach modowych. Rok 2020 również wita go z szeroko otwartymi ramionami. Meble w 2020 roku będą nawiązywać szczególnie do lat 60. – 70. XX wieku, ale również do stylu art deco. Rozwiązaniem na czasie są także meble modułowe, które łączy się w różne zestawy. Na tym tle wyróżniają się przede wszystkim meblościanki o lekkiej, ażurowej konstrukcji najczęściej z otwartymi półkami. Zestawy wypoczynkowe powinny odznaczać się głębokim, komfortowym siedziskiem i niskim oparciem. Modne są także w dalszym ciągu wielkie, ozdobne poduszki.

Zarówno meble, jak i zestawy wypoczynkowe utrzymane powinny być w następującej kolorystyce: żółtej, czerwonej, granatowej oraz białej. Meble o stonowanej barwach wyglądają stylowo i łatwo je wkomponować w każde wnętrze, dlatego polecamy szafy białe-sprawdź ofertę. Jednak w 2020 roku powinny mieć one matowe wykończenie.

Modny salon – jakie kolory wybrać?

W tym roku zdecydowanie dominują kolory ziemi, głównie o ciepłej tonacji oraz pastele. To wdzięczne barwy, którymi można operować w dosyć łatwy sposób. Taka gama kolorystyczna ma za zadanie zbliżyć człowieka do natury i pomóc mu się zrelaksować. Dlatego też warto postawić na barwy zieleni, brązów, beżów, pomarańczy, żółcieni, a nawet czerwieni. Ważne, aby były utrzymane w ciepłym odcieniu. Możesz także zdecydować się na drugą propozycję. W tym przypadku możesz użyć każdego koloru, który będzie mieć w sobie „pastelową nutę”.

Eco trendy czyli recykling i zrównoważona produkcja

Tematy związane z negatywnymi skutkami ocieplenia klimatu i ich wpływem na człowieka powoli stają się naszą codziennością. Dlatego też „eco trendy” wkraczają również do naszych domów. Zachęcamy do włączenia się w tę falę, ponieważ przedmioty te są nie tylko stylowe, ale również wywierają korzystny wpływ na naszą planetę, a to ich najważniejsze zadanie!

Filozofia zero waste i less waste skłaniająca do nadawania przedmiotom „drugiego życia” oraz kupowania produktów dobrej jakości powinna być kluczową kwestią doboru dodatków. Oba nurty mają skłonić nas do ograniczenia produkcji śmieci oraz ponownego wykorzystania surowców. Dlatego też coraz częściej zarówno do produkcji ekskluzywnych mebli, jak i tych od dużych marek meblarskich można na szeroką skalę spotkać się z modelami, do których użyto poddanego recyklingowi metalu, papieru, plastiku, szkła czy drewna. Warto zwracać uwagę na marki, które mają w swojej ofercie takie propozycje!

Dodatkowo stosuje się także materiały biodegradowalne takie jak PLA, a także tworzywa na bazie kukurydzy, otrębów zbożowych, trawy morskiej, konopi, fusów po kawie i wielu wielu innych! Warto śledzić dokonania w tej dziedzinie, ponieważ jest to bardzo ciekawe zarówno z ekologicznego, jaki designerskiego punktu widzenia.

Trendy na rok 2020 skupiają się na połączeniu okrągłych i kanciastych linii, barwach ziemi i różnorodnych przedmiotach w całości lub części wyprodukowanych według filozofii less waste i zero waste. To bardzo ciekawy moment w historii designu, którym warto się zainspirować przy projektowaniu własnego salonu!

Artykuł partnerski.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści