25 marca 2021

Minimalistyczna łazienka – jakie płytki wybrać?

Wnętrza urządzone w minimalistycznym stylu przyciągają uwagę swoim prostym, ale jednocześnie eleganckim wyglądem. Jakie płytki ścienne i podłogowe wybrać do minimalistycznie urządzonej łazienki?

Łazienka w minimalistycznym stylu jest wolna od nadmiaru przedmiotów. Tworzy wrażenie eleganckiej, nowoczesnej przestrzeni, która może być również łatwo modyfikowana z użyciem dodatków, aby nadać jej całkowicie nowy wygląd. W takiej łazience płytki ceramiczne powinny pełnić funkcję uniwersalnego tła. Dzięki temu całe wnętrze może prezentować się tak efektownie – bez znacznej ilości dekoracji.

Płytki drewnopodobne – ocieplą aranżację

Doskonałym pomysłem do łazienki urządzonej w minimalistycznym stylu będą płytki drewnopodobne. Imitują swoim wyglądem naturalne drewno, na przykład dąb, sosnę czy ciemne drewna gatunków egzotycznych.

Takie płytki najlepiej nadają się na podłogę, tworząc wtedy wrażenie przytulnego, ciepłego wnętrza. Warto sprawdzić płytki Century – http://domhit.katowice.pl/plytki_ceramiczne które można dostać w wielu stylowych wzorach, które wiernie imitują naturalne drewno.

Płytki imitujące beton – do łazienki w stylu loft

Minimalistyczne łazienki często urządzane są w stylu loft. Industrialne wnętrza doskonale prezentują się z płytkami imitującymi beton. Jego szarość tworzy wtedy stylowe tło dla prostych aranżacji.

Płytki imitujące beton znakomicie wyglądają na podłogach, ale również można pokusić się o wykończenie łazienki w całości tego typu płytkami ceramicznymi.

Płytki cegiełki – łazienka w stylu skandynawskim

Styl skandynawski jest nadal bardzo popularny. Wśród popularnych wzorów płytek ceramicznych, jakie można zobaczyć w tych aranżacjach, znajdują się płytki cegiełki. Są one oferowane w kolorze uniwersalnej bieli, ale można także kupić je w innych barwach.

Płytki cegiełki w klasycznej bieli ułożone na ścianach mogą też doskonale prezentować się z innymi modnymi kafelkami, na przykład tymi drewnopodobnymi czy betonowymi.

Marokańskie płytki – egzotyka w łazience

Płytki ceramiczne do minimalistycznej łazienki wcale nie muszą być pozbawione wzorów. Świetnym pomysłem mogą być płytki marokańskie, które bazują na wzorach tradycyjnych płytek cementowych popularnych w krajach arabskich.

Warto zobaczyć płytki Cesar przyciągające uwagę swoimi stylowymi ornamentami nawiązującymi do egzotycznych przestrzeni. Można ułożyć je na podłodze lub wykonać razem z nimi dekoracyjne akcenty na ścianach. Do dyspozycji jest mnóstwo efektownych wzorów w kolorach monochromatycznych – biel, szarość i czerń, a także w innych barwach.

Artykuł gościnny.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści