3 marca 2023

Miętowy narożnik – pomysły na aranżację

Stało się! Ze wszystkich dostępnych na rynku modeli, to właśnie on Cię zauroczył – miętowy narożnik. Wciąż jednak wahasz się, czy go kupić. Miętowy kolor wzbudza w Tobie pewne obawy, zresztą uzasadnione. Szary lub brązowy mebel jest o wiele łatwiejszy w aranżacji. Ale miętowy…? Na szczęście, możesz już przestać się martwić i pójść za głosem serca, ponieważ z naszym krótkim poradnikiem bez trudu stworzysz aranżację, do której będzie pasował wymarzony mebel.

Miętowy – co to w ogóle za kolor?

Miętowy to niebieskawy odcień zielonego. Może być zarówno ciepły, jak i chłodny – w zależności od natężenia bieli. Jako kolor ze spektrum zieleni kojarzy się z naturą, swobodą, harmonią i optymizmem. Sprzyja relaksowi oraz poprawie samopoczucia, z tego powodu bardzo dobrze sprawdza się we wnętrzach – zarówno jako barwa ścian, jak i mebli oraz dodatków.

W zależności od towarzyszących odcieni pozwala na uzyskanie różnych efektów. Przykładowo, jeśli zostanie zestawiony z bielą, nabierze eleganckiego, wręcz ekskluzywnego charakteru. Nieco odważniejsze połączenie z czernią pozwoli uzyskać tajemniczy i bardzo oryginalny efekt. Mięta bardzo dobrze wygląda także z szarością oraz ciepłym, drewnianym brązem.

Styl skandynawski

Miętowy narożnik będzie wspaniałą ozdobą salonu urządzonego w stylu skandynawskim. Równie dobrze może stanowić jedyny akcent kolorystyczny w biało-szarym wnętrzu, jak i jeden z wielu barwnych elementów. Jeśli szczególnie zależy Ci na stworzeniu atmosfery lekkości i świeżości, dobierz kilka pasujących do tapicerki dodatków. W tej roli doskonale sprawdzą się tekstylia, flakony oraz grafiki.

Styl glamour

Wydaje Ci się, że narożnik miętowy po prostu nie pasuje do stylistyki glamour? Na szczęście, bardzo się mylisz! Glamour to nie tylko złoto i srebro. Od kilku lat bardzo chętnie do aranżacji utrzymanych w tej stylistyce dobierane są dodatki w barwie pastelowego różu. A skoro z różem się udało, to dlaczego nie z miętą? Jeśli nie boisz się oryginalnych zestawień, koniecznie tego wypróbuj! Miętowa kanapa (zwłaszcza na ozdobnych, drewnianych nóżkach) będzie pięknie prezentować się w towarzystwie luster i białych, puszystych dywanów.

Styl marynistyczny

To estetyka, która szczególnie trafia do osób tęskniących za szumem morza i dotykiem piasku na bosych stopach. A co szczególnie ważne w kontekście tego poradnika – idealnie łączy się z kolorem miętowym! Narożnik w tym odcieniu już sam w sobie wywoła skojarzenie z falującym oceanem, które dodatkowo wzmocnisz za pomocą białych i beżowych (jak plaża!) ozdób.

Styl nowoczesny

Styl nowoczesny oznacza otwartą przestrzeń, minimalizm i neutralną kolorystykę. Niemniej, miętowy narożnik z powodzeniem sprawdzi się nawet w takich ramach. Obecnie, projektanci wnętrz coraz częściej odchodzą od ustalonej palety barw i chętnie sięgają po nietypowe dla stylu kolory. Takie działanie sprawia, że stonowane i surowe dotąd wnętrza stają się bardziej przyjazne i przytulne, jednocześnie nie tracąc nic ze swojego charakteru. Aby uzyskać ciekawy efekt, nie potrzeba zresztą wiele wysiłku. W większości przypadków miętowa kanapa wystarczy, aby tchnąć nieco życia w nowoczesny salon.

Materiał partnera.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści