18 października 2020

Meblościanka na wymiar do małego mieszkania? To się opłaca!

Małe mieszkanie to zmora osób mieszkających w blokach. Problem pod tytułem „gdzie mam to wszystko zmieścić?” pojawia się w ich głowach niemalże codziennie. Zdesperowani wynoszą część rzeczy do piwnicy lub garażu, bo ile mogą być one porozrzucane po kątach? Jest jednak na to inny, prostszy sposób: wystarczy zainwestować w funkcjonalną meblościankę na zamówienie.

Wszystko w jednym, czyli nowa odsłona meblościanki na wymiar

Jeszcze do niedawna meblościanka owiana była złą sławą. Kojarzyła się z wczesnym PRL-em, jej wygląd przytłaczał, była niezgrabna i mało funkcjonalna. Teraz nadchodzi jednak czas na jej odczarowanie. Meblościanka na zamówienie to idealne rozwiązanie dla osób, które mają do dyspozycji mało przestrzeni, a zależy im na jak największej ilości szafek, półek i szuflad. Takie rozwiązanie pozwoli na wygospodarowanie miejsca zarówno na telewizor, elegancką zastawę, jak i rodzinne zdjęcia.

Stwórz swoją wymarzoną kompozycję w salonie dzięki meblościance na zamówienie

Meblościanka na wymiar to dobre rozwiązanie nie tylko dla osób z małym mieszkaniem, ale również dla perfekcjonistów. Idealnie „skrojone” meble, wkomponowane w nieforemne pomieszczenie, dodatkowo pięknie dobrane kolory lub wzory. Brzmi kusząco? Meblościanka na zamówienie jest nie tylko funkcjonalna, ale odpowiednio zaprojektowana może stanowić również swoisty element dekoracyjny. Spójność kolorystyczna, a także jeden, konkretny styl, to elementy niezwykle ważne w wystroju każdego mieszkania.

Meblościanka na wymiar nie tylko do salonu

Jeśli pomysł meblościanki na zamówienie wydał się wyjątkowo atrakcyjny, jednak miejsce w salonie jest już całkowicie zagospodarowane i doskwiera brak pomysłu na jej  umiejscowienie – na to również mamy sposób! Wystarczy zdecydować się na meblościankę z gęsto rozmieszczonymi półkami oraz mniejszą ilością szuflad i zamykanych szafek. Tak zaprojektowana i wykonana meblościanka może służyć jako domowa biblioteczka. Jeśli dobierzemy do niej wygodne krzesło i stolik. zyskamy praktyczny kącik czytelniczy.

Jakie korzyści przyniesie wybór meblościanki na zamówienie? Finansowe, czasowe, ale również… zdrowotne!

Wybór meblościanki na zamówienie zaoszczędzi wiele problemów, zarówno tych bardziej, jak i mniej oczywistych.

Po pierwsze: oszczędność pieniędzy

Zamawiając meblościankę na wymiar u jednej firmy, opłata za tzw. robociznę zazwyczaj liczona jest raz – za całość. Co więcej, jeśli nie umawiamy się z wykonawcą inaczej, dostarczenie naszej meblościanki również odbywa się raz. W przypadku kupowania mebli w wielu miejscach musimy być przygotowani na odbiór co najmniej kilku przesyłek, co generuje kolejne – zbędne – koszty.

Po drugie: oszczędność czasu

Z czym wiąże się wybór idealnych mebli? Z dziesiątkami godzin spędzonych na przeszukiwaniu stron internetowych, z chodzeniem po niezliczonej ilości sklepów i zastanawianiem się: czy to na pewno będzie pasowało do mojego wnętrza? Jednak po co tak utrudniać sobie życie? Zdecydowanie łatwiej, a przede wszystkim szybciej jest poprosić wykwalifikowaną osobę o zaprojektowanie meblościanki na zamówienie, z wyszczególnieniem wszystkich interesujących nas wytycznych. Aby to zrobić, nie musimy nawet wychodzić z domu – w końcu po co jest internet?

Po trzecie: pomyśl o sobie

Nawiązując do punktu wyżej, warto go rozważyć również pod kątem naszego samopoczucia i zdrowia. Przeglądanie stron internetowych oznacza spędzenie długiego czasu przed monitorem, co niekorzystnie wpływa na nasz wzrok. Wizyty w galeriach handlowych czy sklepach meblowych oznaczają konieczność dojazdu do nich. To z kolei generuje niepotrzebny stres, bo co potrafi zdenerwować bardziej niż opóźniony autobus, długi korek lub nieumiejętni kierowcy? Są jednak opcje alternatywne, które pod wieloma kątami są zdecydowanie mniej problematyczne. Decydując się na meblościankę na zamówienie, bardzo często dochodzi do spotkania z fachowcem w naszym mieszkaniu. Jest to najlepsza opcja z możliwych. Z jednej strony jest dla nas wygodna, z drugiej natomiast mamy pewność, że wszystko będzie pomierzone we właściwy sposób.

Przygotowanie artykułu:
Artykuł został opracowany przy współpracy z Meble Mistrz – producentem specjalizującym się w meblach na wymiar

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści