10 marca 2022

Małe kominki – do jakich wnętrz pasują?

Jaki kominek będzie idealny w małym salonie? Jeżeli marzy Ci się śliczny kącik z kominkiem, w którym będziesz mógł posiedzieć z książką, to często tę piękną wizję psuje rzeczywistość. Wręcz brutalnie dobija się ona do drzwi z informacją, że masz za mały salon.

I co wtedy? Wyrzucasz marzenia do kosza i koniec? Na pocieszenie powiemy Ci, że nie zawsze musi to być jedyne rozwiązanie. Na rynku są już dostępne małe kominki, które nie zdominują nawet niewielkiego pomieszczenia i są proste w obsłudze. Podpowiemy Ci, jak wybrać taki mały kominek, aby Twoje marzenia wreszcie mogły się spełnić.

Małe kominki kiedyś a dziś

Na samym początku ich istnienia kominki służyły do ogrzewania nie tylko jednego pomieszczenia, ale często całego domu. Jednak dziś ich funkcja radykalnie się zmieniła. W końcu mamy jako ludzkość tak wiele możliwości ogrzewania domu, że korzystanie w tym celu z kominka stało się już przeżytkiem. Kominek nawet mały może jednak służyć do dogrzewania pomieszczeń, gdy na zewnątrz mróz.

Jak zaaranżować kominek w niewielkim pomieszczeniu?

Jednak mały kominek jest wykorzystywany dzisiaj głównie jako dekoracja. Jego praktyczna strona zeszła już na dalszy plan. Gdy chcesz mieć mały kominek w niewielkim pomieszczeniu, to powinieneś się zastanowić na tym, jak rozmieścić meble i telewizor, aby przestrzeń nadal była funkcjonalna i ergonomiczna. Specjalizują się w tym architekci wnętrz. Jeżeli nie masz możliwości zapytania o taką poradę, to zachęcamy Cię do poczytania na ten temat w sieci. Praktycznych porad i inspiracji jest naprawdę mnóstwo.

Natomiast, gdy chcesz naszej rady już teraz, to mamy dla Ciebie jedną wskazówkę. Koniecznie postaw fotele i sofę naprzeciwko małego kominka. W ten sposób między meblami a kominkiem jest jeszcze szansa na postawienie niezbyt dużego stolika kawowego. Jest on niesamowicie przydatny i praktyczny. Nawet, jeżeli mieszkasz sam.

Czego nie robić pod żadnym pozorem?

To jest wskazówka numer jeden. Teraz przyszedł czas na kolejną. Nie popełniaj jednego częstego i podstawowego błędu. Polega on na wieszaniu telewizora tuż nad kominkiem. Uwierz! Takie rozwiązanie spowoduje tylko, że nie będziesz korzystał, ani z jednego, ani z drugiego. Kominek będzie Ci przeszkadzał w oglądaniu telewizji, a telewizor w cieszeniu się naturalnym ogniem za szybą. Nie wspominając już o tym, że nawet mały kominek wytwarza bardzo wysokie temperatury. Na pewno nie są one korzystne dla nowoczesnych telewizorów. Na sam koniec dodamy jeszcze, że najlepsze kominki do małych pomieszczeń to elektryczne, gazowe oraz biokominki.

Artykuł powstał przy współpracy z partnerem serwisu.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści