Mała kuchnia – jakie oświetlenie wybrać?

Mała kuchnia to często jeden z największych problemów aranżacyjnych. Jak urządzić małą kuchnię? Jakie meble wybrać? Jak dobrać oświetlenie, by pomieszczenie było nie tylko funkcjonalne, ale również stylowe? Podpowiadamy!

Mała kuchnia – jak ją urządzić?

Przechowywanie jest jednym z najważniejszych elementów w małej kuchni. Poprzez maksymalizowanie każdego wolnego centrymetra, reorganizację obszarów, które nie pracują tak ciężko jak powinny i dodanie dodatkowych rozwiązań tam, gdzie to konieczne, można przekształcić malutki pokój w spiżarnię. Coraz więcej projektów kuchennych zyskuje na minimalnym bałaganie i maksymalnej wydajności.

Zacznijcie od zastanowienia się, w jaki sposób wykorzystujecie swoją kuchnię i gdzie wszystko musi być, ponieważ to pomoże Wam zdecydować, jaki rodzaj przechowywania jest Wam potrzebny. Na przykład, najlepiej jest przechowywać rzeczy według tego, jak często są one używane, więc upewnij się, że codzienne naczynia są na łatwo dostępnej dolnej półce z kawałków specjalnej okazji wyższe.

Mała kuchnia – jakie oświetlenie wybrać?

Malowanie szafek kuchennych odradza się, ponieważ właściciele domów szukają niedrogich sposobów na renowację istniejących kuchni – a nie kosztownego zadania ich wymiany. A co jest lepszym sposobem na to, aby Twoja kuchnia wyglądała jak nowa, niż odrobina koloru, aby ożywić powierzchnię. Na małych powierzchniach nowa kolorystyka może zdziałać cuda, dzięki czemu przestrzeń poczuje się nieco większa.

Neutralny kolor na otaczających je ścianach zapewnia świeżość przestrzeni. Natomiast mocniejszy, bardziej dominujący kolor może nadać wyrazistości szafkom kuchennym. Poprzez pomalowanie wszystkich szafek dolnych w ciemniejszym odcieniu pomieszczenie będzie czuć się podzielone, tworząc optyczną iluzję większego poczucia przestrzeni między podłogą a sufitem.

Spraw, by mała kuchnia była lekka i świeża, decydując się na neutralną kolorystykę. Kolor neutralny nie oznacza jednak tylko beżu czy kremu. Para płytek z białym wzorem i blatów z marmuru z szafkami kuchennymi w kolorze błękitu, aby uzyskać wyrazistą kolorystykę, która odbija światło i sprawia, że kuchnia jest przestronna.

Urządzając kuchnię pamiętaj przede wszystkim o najwyższej jakości oświetleniu. Loftowe lampy idealnie sprawdzą się we wnętrzach urządzonych w tym stylu, ale również idealnie dopełnią proste i minimalistyczne aranżacje. Lampy Azzardo Stylo dodadzą elegancji klasycznej kuchni, wnosząc do niej nieco indywidualizmu w klasycznym wydaniu. Ważne jest także oświetleni stopni schodów. Aneks znajduje się na podwyższeniu? Warto wówczas zadbać o to, by kuchnia była nie tylko stylowa, ale również bezpieczna. Montując tego typu lampki nie musisz martwić się, że ktoś potknie się w nieoczekiwanym momencie.

Stylowa kuchnia to nie tylko meble. Możesz wybrać klasyczne rozwiązania i wzbogacić je o dodatki, które całkowicie odmienią przestrzeń. Wprowadź do swoich wnętrz odrobinę oryginalnego stylu i charakteru, który pokaże osobowość twoją i rodziny. Niech dom żyje, a kuchnia niech będzie jego sercem.

Podobne posty

  • Programista prestashop i wordpress – tworzenie stron internetowychProgramista prestashop i wordpress – tworzenie stron internetowych Własna strona internetowa jest konieczna w przypadku firm, które nie chcą pozostać w tyle za konkurencją. Współcześnie działający biznes powinien dostosować się do realiów świata internetowego. Z pomocą przyjść może programista prestashop bądź […]
  • Karnisze jako ważne elementy dekoracji wnętrzaKarnisze jako ważne elementy dekoracji wnętrza Karnisze jeszcze kilkanaście lat temu były uznawane za element funkcjonalny dekoracji okiennej, który należy zakryć. Obecnie karnisze same w sobie są pięknym i eleganckim elementem dekoracyjnym, który doskonale prezentuje się w różnych […]
  • Dlaczego warto zastosować płytki na schody?Dlaczego warto zastosować płytki na schody? Schody można zauważyć zarówno w zewnętrznej części budynku, jak i w wewnętrznej. Przemieszczanie się po nich jest bezpieczne, gdy można liczyć na to, że wyłożone są one antypoślizgowym materiałem. Nie ma drugiego takiego tworzywa z […]
  • Jak legalnie można pozbyć się starych mebli?Jak legalnie można pozbyć się starych mebli? Meble wymieniamy przynajmniej raz w życiu. Często z powodu znudzenia nimi, zmieniającego się gustu i ogólnego wystroju mieszkania (np. poprzez gruntowny remont), ale również dlatego, że się zużywają i niszczą. W przypadku pozbycia się starych […]
  • Jak montować okna dachowe?Jak montować okna dachowe? Montaż okien dachowych ma ogromne znaczenie dla szczelności i termoizolacyjności całego dachu, dlatego należy wykonać go zgodnie z obowiązującymi zasadami sztuki budowlanej oraz z instrukcją dostarczoną przez producenta okien. O czym musimy […]
Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]