12 stycznia 2021

Mała kuchnia – jakie oświetlenie wybrać?

Mała kuchnia to często jeden z największych problemów aranżacyjnych. Jak urządzić małą kuchnię? Jakie meble wybrać? Jak dobrać oświetlenie, by pomieszczenie było nie tylko funkcjonalne, ale również stylowe? Podpowiadamy!

Mała kuchnia – jak ją urządzić?

Przechowywanie jest jednym z najważniejszych elementów w małej kuchni. Poprzez maksymalizowanie każdego wolnego centrymetra, reorganizację obszarów, które nie pracują tak ciężko jak powinny i dodanie dodatkowych rozwiązań tam, gdzie to konieczne, można przekształcić malutki pokój w spiżarnię. Coraz więcej projektów kuchennych zyskuje na minimalnym bałaganie i maksymalnej wydajności.

Zacznijcie od zastanowienia się, w jaki sposób wykorzystujecie swoją kuchnię i gdzie wszystko musi być, ponieważ to pomoże Wam zdecydować, jaki rodzaj przechowywania jest Wam potrzebny. Na przykład, najlepiej jest przechowywać rzeczy według tego, jak często są one używane, więc upewnij się, że codzienne naczynia są na łatwo dostępnej dolnej półce z kawałków specjalnej okazji wyższe.

Mała kuchnia – jakie oświetlenie wybrać?

Malowanie szafek kuchennych odradza się, ponieważ właściciele domów szukają niedrogich sposobów na renowację istniejących kuchni – a nie kosztownego zadania ich wymiany. A co jest lepszym sposobem na to, aby Twoja kuchnia wyglądała jak nowa, niż odrobina koloru, aby ożywić powierzchnię. Na małych powierzchniach nowa kolorystyka może zdziałać cuda, dzięki czemu przestrzeń poczuje się nieco większa.

Neutralny kolor na otaczających je ścianach zapewnia świeżość przestrzeni. Natomiast mocniejszy, bardziej dominujący kolor może nadać wyrazistości szafkom kuchennym. Poprzez pomalowanie wszystkich szafek dolnych w ciemniejszym odcieniu pomieszczenie będzie czuć się podzielone, tworząc optyczną iluzję większego poczucia przestrzeni między podłogą a sufitem.

Spraw, by mała kuchnia była lekka i świeża, decydując się na neutralną kolorystykę. Kolor neutralny nie oznacza jednak tylko beżu czy kremu. Para płytek z białym wzorem i blatów z marmuru z szafkami kuchennymi w kolorze błękitu, aby uzyskać wyrazistą kolorystykę, która odbija światło i sprawia, że kuchnia jest przestronna.

Urządzając kuchnię pamiętaj przede wszystkim o najwyższej jakości oświetleniu. Loftowe lampy idealnie sprawdzą się we wnętrzach urządzonych w tym stylu, ale również idealnie dopełnią proste i minimalistyczne aranżacje. Lampy Azzardo Stylo dodadzą elegancji klasycznej kuchni, wnosząc do niej nieco indywidualizmu w klasycznym wydaniu. Ważne jest także oświetleni stopni schodów. Aneks znajduje się na podwyższeniu? Warto wówczas zadbać o to, by kuchnia była nie tylko stylowa, ale również bezpieczna. Montując tego typu lampki nie musisz martwić się, że ktoś potknie się w nieoczekiwanym momencie.

Stylowa kuchnia to nie tylko meble. Możesz wybrać klasyczne rozwiązania i wzbogacić je o dodatki, które całkowicie odmienią przestrzeń. Wprowadź do swoich wnętrz odrobinę oryginalnego stylu i charakteru, który pokaże osobowość twoją i rodziny. Niech dom żyje, a kuchnia niech będzie jego sercem.

Artykuł gościnny.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści