24 stycznia 2021

Kiedy warto zdecydować się na szafę narożną?

Szafy narożne będą idealnym rozwiązaniem dla mieszkań i domów, których metraż nie jest imponujący. Pozwalają one znacznie oszczędzić przestrzeń, a do tego są niezwykle praktycznym rozwiązaniem. Posiadanie szafy narożnej nie zawsze musi się tez wiązać z małym mieszkaniem. Z powodzeniem możemy zaaranżować ją w przestrzeni większego domu.

Szafa narożna na zamówienie

Niestety opcje dostępne w sklepach nie zawsze są w stanie sprostać naszym wymaganiom. Bardzo często nie są one dokładnie przemyślane i dopasowane do naszego wnętrza. Dlatego warto znaleźć firmę, która zajmuje się wykonywaniem szaf narożnych na zamówienie lub ma szeroki wybór mebli tego typu.

Zalety szaf narożnych

Z pewnością przed zdecydowaniem się na szafę tego typu warto rozważyć wszelkie wady i zalety, aby móc wybrać odpowiednią opcję dla siebie. Do zalet szaf narożnych należą:

  • Oszczędność miejsca w domu,
  • Pojemne wnętrze,
  • Możliwość dopasowania wyglądu do reszty pomieszczenia np. dzięki białej szafie narożnej w sklepie ABC Meble,
  • Optyczne powiększenie przestrzeni przy odpowiednim doborze koloru i materiału,
  • Możliwość personalizacji sposobu otwierania drzwi.

Jakie drzwi w szafie narożnej?

Decydując się na szafę narożną, możemy również podjąć decyzje odnośnie sposobu otwierania się jej wnętrza. Na rynku dostępne są rozwiązania zawierające tradycyjne drzwi otwierane, jak i drzwi rozsuwane, które pozwalają na oszczędność przestrzeni. Dzięki temu meble tego typu nadają się do pomieszczeń, w których jest naprawdę mało miejsca.

Jakie są wady szafy narożnej?

Jak w przypadku każdego mebla, tak i w przypadku szafy należy dokładnie rozważyć wszystkie wady i zalety, które stoją za danym meblem. Niestety w przypadku szafy narożnej również możemy znaleźć kilka wad. Pierwszą z nich z pewnością będą bardzo duże gabaryty mebla, które uniemożliwią jego swobodne przesuwanie i zmienianie położenia. Drugą wadą może być stosunkowo wysoka cena.

Szafa narożna – podsumowanie

Jak widzisz, szafy narożne są jednymi z mebli, których posiadanie warto rozważyć. Mają dużo zalet, które równoważą nieliczne wady i mogą stać się praktycznym meblem, który będzie służył w naszym domu przez lata.

Źródło zdjęć: freepik.com

Artykuł promowany.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści