19 lipca 2021

Kiedy kupowanie mebli jest najbardziej opłacalne?

Kupowanie mebli pasujących zarówno do Twojego stylu, jak i budżetu jest zdecydowanie trudnym zadaniem. Niemniej jednak, jeśli dokonasz zakupu w określonych okresach roku, kiedy w sklepach królują przeróżne wyprzedaże i promocje z pewnością z pewnością uda Ci się zaoszczędzić niemałe sumy pieniędzy!

W jakich miesiącach można spodziewać się wielkich wyprzedaży?

Jak się okazuje, jest „właściwy” czas na zakup mebli – niezależnie od tego, czy szukasz znalezisk wewnętrznych, zewnętrznych, czy używanych. Ustalenie planu zakupów może oznaczać trzymanie się tej starej kanapy, czy tych brzydkich szafek nocnych trochę dłużej niż chcesz, ale będzie warto, gdy zdasz sobie sprawę, ile zaoszczędziłeś. Z pewnością zastanawiasz się, kiedy jest najlepszy czas na zakupy, w naszym poradniku znajdziesz miesiące, w których z pewnością natkniesz się na przeróżne promocje i przeceny.

W miesiącach poprzedzających święta osoby planujące gościć rodzinę i przyjaciół mogą zdać sobie sprawę, że potrzebują sofy do spania lub nowego zestawu do jadalni, a ponieważ brakuje im czasu, nie będą czekać. Natomiast po świątecznych wakacjach ludzie są mniej skłonni do kupowania nowych mebli, ponieważ ich domy są mniej zapełnione. Sprzedawcy detaliczni nadal muszą sprzedawać swoje zapasy w wolniejszych miesiącach, więc zwykle oferują zniżki poświąteczne jako zachętę do zakupów. W przypadku sklepów internetowych (zobacz oferty mebli) meblowych promocje na wybrany asortyment dostępne są kilka lub kilkanaście razy w roku.

Nie zapominajmy również o tak zwanym „Black Friday” – ostatnim piątkiem listopada, w którym sklepy oferują niewyobrażalnie duże rabaty! Większość sklepów oferuje również w poniedziałek, po black friday ogromne rabaty – ale na swoich stronach internetowych.

Dokładny harmonogram branży meblarskiej

Meble ogrodowe: Podobnie jak domy towarowe, które muszą pozbyć się zapasów płaszczy, gdy nadejdzie zima, sklepy z meblami ogrodowymi chcą zrobić to samo z zapasami do połowy lata. Jeśli zobaczysz coś, co Ci się spodoba, gdy zestawy na świeżym powietrzu trafią na rynek w kwietniu, poczekaj na 4 lipca. Nadal będzie dużo lata, aby cieszyć się meblami ogrodowymi przed jesienią!

Meble wewnętrzne (ogólnie): Kupuj je najlepiej zimą lub latem, ponieważ branża meblarska zwykle działa według harmonogramu półrocznego. Nowe style mebli do wnętrz (zobacz nowości) trafiają na powierzchnie sklepów każdej wiosny i jesieni, więc jeśli szukasz okazji, powinieneś zacząć zakupy w miesiącach bezpośrednio przed tym, jak nowe modele trafią do sklepów.

Meble do salonu i mebli do jadalni: Z pewnością z powyższej części naszego poradnika wiesz, że ceny mebli spadają w miesiącach zimowych. Powodem jest fakt, że wielu klientów zajmujących się projektowaniem lub kupujących meble chce ukończyć projekty domów wiosną i latem przed harmonogramem świątecznych rozrywek, cieplejsze miesiące są zwykle bardziej pracowite dla producentów mebli – co oznacza, że nie ma zachęty do oferowania rabatów. Aby zrekompensować potencjalny spadek sprzedaży na początku roku, wielu sprzedawców detalicznych jest zmotywowanych do przyciągnięcia uwagi potencjalnych klientów – co oznacza większą sprzedaż mebli przeznaczonych do salonu (zobacz na stronie), takich jak zestawy do salonu oraz stoły i krzesła do jadalni.

Najlepszy czas na zakup materaca: Najlepszym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy na materacu jest prawdopodobnie kupowanie podczas wakacyjnej wyprzedaży. Jest to spowodowane tym, że przedsiębiorcy chcą na zimniejsze miesiące wprowadzić nowe modele materaców, a te które zostały chcą jak najszybciej sprzedać.

Meble do biura: Są dwie pory roku, kiedy można znaleźć lepsze oferty na meble biurowe. Początek roku szkolnego jest to dobry czas na zakup mebli biurowych, ponieważ większość osób kupuje meble do biur czy szkół przed początkiem roku szkolnego, aby wszystko było gotowe na przyjście września. Przedsiębiorcy chcą tym sposobem pozbyć się resztek asortymentu biurowego, aby wprowadzić nową kolekcję.

Akcesoria i dekoracje do domu: Akcesoria, to zupełnie inna historia niż meble – kiedy kupować, zależy to od tego, które kolory są w sezonie. Jeśli szukasz konkretnych akcesoriów w kolorze złotym, czerwonym, leśnej zieleni, czerni lub brązu, czas na zakupy przypada na jesień i zimę, zwłaszcza tuż przed i po wakacjach. Jeżeli natomiast szukasz różu, jasnego błękitu, wyrazistej bieli, żółci i jasnej zieleni, najlepszą porą na zakupy jest wczesna wiosna i lato.

Artykuł partnerski.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści