30 lipca 2021

Kiedy komody z szufladami a kiedy bez?

Komoda to gustowny i niewielki mebel, który zdobywa coraz większe grono sympatyków. Choć komody znane były już w XVII wieku, dzisiaj prezentują szereg nowoczesnych cech oraz piękny design.

Do jakich wnętrz pasują komody?

Komody to niewielkie szafki, w których można trzymać różnego rodzaju elementy garderoby oraz drobne przedmioty. Komody wykonane mogą być z wielu różnych materiałów, w tym metalu czy marmuru. Najpopularniejsze są jednak komody drewniane. Dawniej, komody miały wymyślne wzory i inkrustowane były drogimi elementami, takimi jak masa perłowa czy szylkret. Obecnie, tego typu komody również można znaleźć w specjalistycznych sklepach, dużo popularniejsze są jednak meble wykonane w całości z drewna. Różne komody porównasz na meblobranie.pl/komody, wybór jest ogromny, więc charakter mebla możesz bez problemu dopasować do stylistyki wnętrza.
Klasyczna komoda z pewnością sprawdzi się we wszystkich pomieszczeniach urządzonych w stylu vintage oraz klasycznych. Ciemne lub jasne drewno i prostota podkreślą uniwersalność przestrzeni i będą służyć Ci na dłużej. Natomiast komody wykonane z typowo ciemnego, dębowego drewna lub mahoniu to doskonałe uzupełnienie wnętrz w stylu industrialnym bądź kolonialnym.

Kiedy komody z szufladami?

Komody z szufladami pełnią wiele przydatnych funkcji. W takiej komodzie możesz trzymać: bieliznę, ręczniki, pościel, a także inne drobne przedmioty codziennego użytku. Komoda z szufladami sprawdzi się więc idealnie w sypialni. Mebel może mieć kilka szuflad i mogą one różnić się między sobą wielkością. Często stosowane są modele z jedną lub dwiema dużymi na dole, i kilkoma mniejszymi wyżej. Taka komoda z szufladami spełni swoją funkcję na korytarzu – w dolnych szufladach możesz trzymać na przykład buty.
Komoda z wieloma szufladami to bardzo praktyczne rozwiązanie, jeśli masz w domu sporo bibelotów, z którymi nie masz co zrobić. Tego rodzaju komody dają również wiele możliwości designu – uchwyty szuflad mogą być wykonane z różnych oryginalnych elementów, które dodadzą komodzie oryginalnego charakteru.

Gdzie sprawdzą się komody bez szuflad?

Oprócz komód z szufladami, w których można trzymać bieliznę czy ręczniki, równie często można znaleźć w domach komody bez szuflad. Tego rodzaju komody posiadają zazwyczaj drzwiczki lub przeszkloną szybę, a w ich wnętrzu trzyma się najczęściej naczynia czy porcelanę. Bardzo często są tam również wyeksponowane alkohole na różne okazje.
Komody bez szuflad najczęściej znajdują się w salonie bądź kuchni i są pięknym elementem wystroju. Mogą być wykonane z drewna lub metalu, najczęściej także posiadają szklane elementy i różnego rodzaju zdobienia.
Komoda to bardzo uniwersalny mebel, który na pewno ozdobi wnętrze. Niezależnie od tego, czy postawisz ją na korytarzu, w sypialni, czy też w salonie, jest bardzo funkcjonalnym i praktycznym elementem wystroju. Dobrana odpowiednio do stylistyki wnętrza, będzie także wspaniałym meblem dekoracyjnym.

Treść sponsorowana.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści