18 listopada 2022

Jakie firany do kuchni wybrać?

Kuchnia jest sercem każdego domu czy mieszkania, wszak to w niej przygotowujemy posiłki i często spotykamy się przy wspólnym stole. W kuchni jednocześnie generowanej jest sporo pary. Jednak urządzenia typu elektryczne wyciągi potrafią sobie z tym poradzić. Dlatego również okna kuchenne warto ozdobić firankami. Jakie modele wybrać?

Dlaczego warto wybrać firanki do kuchni?

Bez wątpienia kuchnia jest pomieszczeniem, czy też wnęką, którą warto dodatkowo upiększyć. Firanka w żaden sposób nie będzie wpływała negatywnie na ergonomię, nawet jeśli blat kuchenny jest postawiony bezpośrednio pod oknem, bo w ten sposób maksymalnie można wykorzystać układ kuchni. W końcu firanka nie musi sięgać ziemi i można wybrać model krótki. W ten sposób również ograniczysz widoczność tego, jak krzątasz się w kuchni przygotowując posiłki, a jednocześnie zapewnisz dodatkową dekorację okna. Jeżeli okno usytuowane jest od strony północnej, to nic nie stoi na przeszkodzie by wybrać firankę transparentną, a jeszcze jest ustawione od strony południowej, to można wybrać taką, która będzie częściowo ograniczać ilość promieni słonecznych dostających się do wnętrza. Oczywiście nie można z tym przesadzać, aby kuchnia była ciągle funkcjonalna w ciągu dnia i by nie trzeba było w słoneczną pogodę w ciągu dnia włączać światła. Firany do kuchni przede wszystkim mogą podkreślić daną aranżację. Można je też dopasować kolorystycznie do mebli kuchennych. Czas zatem przejść do wyboru rodzaju firanki.

Jakie firanki kuchenne najlepiej się sprawdzą?

Firanki kuchenne mogą występować w wielu wariantach. Na pewno dobrym wyborem są zazdrostki, które można wieszać na przymocowanych do ramy okiennej listwach z tworzywa sztucznego. Jeśli dysponuje się ową listwą mocowaną na przyklejanych czy to na klej czy na przyssawkę elementach, to można zdecydować się na dwie zazdrostki na oknie. Takie rozwiązanie sprawdzi się zarówno w przypadku skrzydeł pojedynczych, jak i podwójnych w kuchni. Oczywiście jedna z zazdrostek może być wieszana na karniszu, jeśli dysponuje się nim w kuchni. Zazdrostki sprawdzają się do małych kuchni, a alternatywą dla nich mogą być firanki panelowe. W tym przypadku niezbędny jest już karnisz. Można wybrać pojedynczy panel który może być marszczony i wiązany lub luźno puszczony, ale sprawdzi się również kilka paneli o różnej wysokości. Takie rozwiązanie sprawdzi się do nowocześnie urządzonej kuchni. Firanki do kuchni długie, np. markizety tiulowe czy żakardowe sprawdzą się do dużej kuchni, wtedy, gdy pod oknem nie znajduje się kuchenny blat. Na pewno dodają wnętrzu lekkości i elegancji. Można zdecydować się na firanki z ażurowymi zdobieniami, kolorowymi wstawkami z motywami roślinnymi, które sprawdzą się np. do kuchni w stylu prowansalskim albo wstawkami geometrycznymi – idealnymi do nowoczesnej kuchni.

Warto upiększyć swoją kuchnię i wybrać do niej modne firanki. Zapewnią poczucie prywatności, a jednocześnie dodadzą każdej aranżacji kuchni dekoracyjnego charakteru. Ciekawym wyborem mogą być też firanki do kuchni rzymskie wykonane z woalu i tworzące efektowne draperie. Choć firanki do kuchni wykonane są z delikatnych materiałów, to trzeba podkreślić, że są one wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Po praniu nie tracą swoich właściwości i dalej prezentują się świetnie. Oczywiście pranie w siatce delikatnych tkanin jest dobrym wyborem, gdyż wtedy nie ma obaw o uszkodzenie podczas prania.

Artykuł promocyjny.

Oceń artykuł
[Suma: 0 Średnia: 0]

Powiązane treści