24 stycznia 2024

Jaka girlanda ogrodowa to strzał w dziesiątkę? Sprawdź, czym warto się kierować przy jej zakupie

Oświetlenie w ogrodzie pełni niezwykle ważne funkcje. Przede wszystkim pozwala korzystać z uroków tego miejsca i zwiększa komfort przebywania w nim. Najmodniejszą propozycją ostatnich sezonów, która zdecydowanie powinna znaleźć się w Twojej przydomowej przestrzeni, jest girlanda ogrodowa. Dlaczego warto mieć ją w swoim ogrodzie? Jak wybrać najlepszy model? Czytaj dalej – odpowiadamy na te pytania w poniższym artykule!

Dlaczego warto uwzględnić girlandę w aranżacji ogrodu?

Oświetlenie ogrodowe ma zarówno praktyczny, jak i dekoracyjny charakter. Prawidłowo zaaranżowane zapewnia odpowiednią widoczność i jest ciekawym dodatkiem, który poprawia walory wizualne przestrzeni. Jednym z rozwiązań, które spełniają obie te funkcje, jest girlanda ogrodowa. Składa się z wielu żarówek zamocowanych do przewodu. To dość niepozorny typ oświetlenia, który umożliwia stworzenie niepowtarzalnego klimatu w ogrodzie. Skutecznie rozprasza światło, rozjaśniając otoczenie, a przy tym nie razi w oczy. Girlanda jest dość uniwersalna – może być zastosowana zarówno w małych, jak i dużych ogrodach. Nie przytłacza przestrzeni i daje spore możliwości aranżacyjne.

Jaka girlanda ogrodowa jest najlepsza?

Girlandy ogrodowe umożliwiają stworzenie aranżacji oświetleniowej w pełni dopasowanej do Twoich potrzeb i oczekiwań. Doskonałym tego przykładem jest oferta NewLed: https://www.newled.pl/girlandy-ogrodowe-led – producent daje bowiem możliwość samodzielnego zaprojektowania dekoracji. Wystarczy, że określisz, jaki rozstaw oprawek Cię interesuje, a także jak długiego kabla zasilającego potrzebujesz. Możesz też zdecydować, czy girlanda ma być zakończona haczykiem, czy gniazdem przelotowym. Wybierając girlandę ogrodową, koniecznie zwróć uwagę na jej jakość. Pamiętaj o tym, że musi być odporna na wpływ szkodliwych czynników atmosferycznych. Upewnij się więc, że ma odpowiedni stopień ochrony, czyli co najmniej IP44.

Jak wykorzystać girlandę ogrodową w aranżacji?

Girlanda ogrodowa daje mnóstwo aranżacyjnych możliwości. Możesz wykorzystać ją jako stały element dekoracji świetlnej. Świetnie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nie poradziłyby sobie klasyczne źródła światła. Doskonale prezentuje się rozwieszona na drzewach, krzewach czy w altanie.

Girlandy ogrodowe przybierają różne formy. Bardziej eleganckie warianty mogą być z powodzeniem wykorzystane podczas organizowanych w ogrodzie przyjęć i uroczystości rodzinnych. Dzięki nim Twoja przestrzeń zyska unikalny klimat, a impreza – wyjątkowy charakter!

Artykuł partnera.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści