6 grudnia 2022

Jak wybrać wykonawcę fit out?

Profesjonalnie zrealizowana usługa fit out pozwala zaaranżować pomieszczenie zgodnie z wymogami i potrzebami inwestora. Jak wybrać odpowiedniego wykonawcę?

Czym jest usługa fit out?

Usługa fit out nie jest jeszcze w Polsce bardzo popularna, natomiast wiele osób myli ją z tak zwaną aranżacją „pod klucz”. Tymczasem jej ideą jest zaplanowanie przestrzeni (głównie biurowej, choć nie tylko) zgodnie z potrzebami inwestora, a także wykonanie poszczególnych prac. W rzeczywistości może sprowadzać się do wyremontowania wnętrz bądź ich zaaranżowania od podstaw, na przykład w nowo powstałych budynkach. Projekt w tym przypadku jest unikalny, tworzony pod konkretny budynek oraz konkretnego inwestora. Aranżacje fit out pozwalają optymalnie wykorzystać przestrzeń. Ważna jest tutaj przede wszystkim użyteczność, lecz mocny akcent kładzie się też na kreatywność, która pozwala wyróżnić się na tle innych. Ważna jest więc nie tylko wiedza merytoryczna, ale też wyobraźnia i swoisty talent do aranżowania wnętrz.

Jak wybrać firmę, która wykona usługę fit out?

Nie każde przedsiębiorstwo budowlane czy remontowe ma w swojej ofercie usługę fit out. Nie ulega wątpliwości, że jej wykonanie wymaga pełnego zaangażowania ze strony całego zespołu – zarówno architekta, jak i specjalistów z zakresu budownictwa czy montażu poszczególnych instalacji. Warto więc wybrać firmę, którą cechuje przede wszystkim profesjonalne podejście. Fachowcy nie powinni skupiać się na modelach czy pewnych ogólnych, przyjętych już rozwiązaniach. Cały projekt ma bowiem charakter indywidualny, gdyż tworzony jest pod konkretnego klienta. W szeregach firmy powinni znaleźć się specjaliści z zakresu sporządzania kosztorysów, projektowania wnętrz, aranżacji przestrzeni pracowniczych. Ważne, aby poszczególne prace były wykonane terminowo oraz rzetelnie, kontrolując każdy etap remontu czy adaptowania wnętrz. Chcąc wybrać rzetelną, godną zaufania firmę, warto nawiązać współpracę z GoodRoom, która świadczy usługę fit out od wielu lat.

Kiedy warto zdecydować się na usługę fit out?

Zaaranżowanie przestrzeni gospodarczej nie jest łatwym zadaniem – należy wziąć pod uwagę nie tylko specyfikę budynku czy dostępną przestrzeń, lecz również potrzeby pracowników, zarówno obecnych, jak i potencjalnych, zwłaszcza jeśli firma rozwija się w szybkim tempie. Znajomość trendów wnętrzarskich to za mało, aby móc samodzielnie przeprowadzić generalny remont oraz uprzednio efektywnie zaplanować każdy jego szczegół. Usługa fit out pozwala stworzyć przestrzeń dopasowaną do specyfiki działania konkretnego przedsiębiorstwa. Jednocześnie dzięki niej nasze biuro może wyróżnić się na tle innych. Dużym problemem jest bowiem fakt, iż obecnie większość przestrzeni wygląda bardzo podobnie, wtapiając się w konkurencję. Jest to efekt projektowania pod klucz, gdyż w tym przypadku projekt można wykorzystać nawet kilkukrotnie. Tymczasem nietuzinkowe urządzanie wnętrz to zadanie dla specjalistów, realizujących usługę fit out. Warto się na nią zdecydować, jeśli chcemy optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń oraz zaaranżować ją w kreatywny sposób.

Artykuł przygotowany przy współpracy z partnerem serwisu.

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]

Powiązane treści