6 kwietnia 2022

Jak wybrać odpowiednią lampę kryształową do salonu?

Salon jest bezsprzecznie jedną z najważniejszych części domu. To tutaj wszyscy członkowie rodziny wspólnie spędzają wolny czas, także i w nim odbywają się różnego rodzaju spotkania i przyjęcia. Z tego względu, salon powinien cechować się unikatowym, estetycznym stylem. Warto więc zadać sobie pytanie: jak wybrać odpowiednią lampę kryształową? W końcu to właśnie kryształ cieszy się ostatnio ogromnym zainteresowaniem. Lampa tego typu jest w stanie zdecydowanie zmienić aranżację salonu i nadać mu zupełnie nowy wymiar. A więc, co należy wiedzieć o doborze odpowiedniej lampy do salonu?

Lampy kryształowe do salonu – co należy o nich wiedzieć?

Lampa kryształowa to wysoko ceniony i gustowny element dekoracyjny i oświetleniowy w salonie. Ogromna ilość dostępnych modeli i wzorów może więc wprawić w lekkie zakłopotanie. Do tej kwestii trzeba jednak podejść bardzo ostrożnie. Faktem jest, że wybór konkretnego żyrandola zależy bezpośrednio od ogólnej prezencji wnętrza danego salonu. Jeśli niewłaściwie skorelujemy obecne już meble z nową lampą, wrażenie wnętrza może ulec znacznemu pogorszeniu.

Dlatego, wybierając kryształowy żyrandol, należy zwrócić uwagę na następujące punkty:

  • Kształt żyrandolu;
  • Styl;
  • Producent;
  • Warunki panujące w salonie;
  • Charakterystykę techniczną danego produktu.

To tylko niektóre z kryteriów mogących pomóc w doborze odpowiedniego modelu.

Czym się kierować podczas doboru lampy z kryształami?

Przestrzenny, wysoki salon będzie prezentować się idealnie z obszernymi lampami wiszącymi w kloszach i klasycznymi kryształowymi pajęczynkami. Z kolei salon o standardowym rozmiarze lubi się z wysoko położonymi, wolumetrycznymi żyrandolami niezabierającymi dodatkowego miejsca.

Wielkość, jak i styl mebli także mają znaczenie. Nie bez powodu lampy kryształowe muszą być dobrane do konkretnej stylistyki mebli. Wykwintne drewniane, klasycystyczne meble zdadzą się z równie bogatymi lampami. Z kolei nowoczesny salon skorzysta z użycia lampy kwadratowej, czy nietypowych, abstrakcyjnych wzorów.

Dobierając lampę kryształową do salonu, osobiste preferencje powinny być skonfrontowane z możliwymi konsekwencjami wyboru opartego na wewnętrznym guście. Wzięcie pod uwagę praktyczności danej lampy we wnętrzu domostwa pomoże w znalezieniu idealnej lampy.

Jak zaaranżować żyrandol w salonie?

Zanim odpowiedni model żyrandola zostanie zakupiony, należy wziąć pod uwagę odpowiednią aranżację pomieszczenia. Duże znaczenie ma tu odpowiednie oświetlenie. Jeśli jest to przestronny salon, który pozwala pomieścić duże ilości mebli i wymaga pokaźnych nakładów światła, idealnie sprawdzą się tutaj żyrandole kryształowe z dużymi elementami.

Jeśli lampa jest z kolei rozważana w małym salonie, lepiej oczywiście zatrzymać się na bardziej kompaktowej wersji z minimum detali. W każdym razie nie należy spieszyć się z zakupem. Lepiej poświecić więcej czasu na wybór najlepszej opcji kryształowej lampy, która idealnie pasuje do danego wnętrza, niż później doświadczyć niezadowolenia, pomimo posiadania doskonałej lampy.

Lampa kryształowa do salonu – odpowiedni wybór

Najważniejszym elementem dekoracyjnym w każdym mieszkaniu lub prywatnym domu jest żyrandol. W przypadku salonu, przy jego wyborze należy wziąć pod uwagę takie kryteria jak wielkość, styl, kolorystyka i zużycie energii. Do dużego salonu najlepszy będzie żyrandol o mocy do 300 watów. W przypadku salonów o średniej powierzchni moc oświetlenia powinna wynosić ok. 150 watów, a w małych salonach do 120 watów.

Jeśli decydujemy się na zakup pierwszej lampy kryształowej, warto dać pierwszeństwo modelom z klasyczną budową. W takim przypadku nie wystąpią żadne trudności związane z wymianą żarówek. Eksperci zalecają kupowanie lamp kryształowych jedynie od sprawdzonych producentów. Ostateczny wybór zależy jednak od osobistych preferencji.

Materiał promocyjny.

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]

Powiązane treści