31 maja 2021

Jak wybrać narożnik z funkcją spania do salonu?

Właściciele niewielkich mieszkań muszą szukać rozwiązań, aby urządzić komfortową i funkcjonalną przestrzeń do życia. W takich domach często salon jest również wykorzystywany jako sypialnia, a to wymaga doboru odpowiedniego wyposażenia. Rozwiązaniem problematycznej kwestii może być narożnik z funkcją spania, który łączy w sobie cechy łóżka i sofy. Jak wybrać najlepszy model? Podpowiadamy!

Rodzaje narożników do spania

Producenci mebli mają do zaoferowania wiele rozwiązań, które dopasujesz do parametrów przestrzeni i swoich potrzeb. Dotyczy to również narożników do salonu z funkcją spania, np. https://alvako.pl/narozniki-z-duza-powierzchnia-spania-c-1_50.html, gdyż występują w kilku rodzajach konstrukcji. Najbardziej uniwersalne są modele w kształcie litery „L”, które mają jeden bok krótszy. Po rozłożeniu tworzą obszerną powierzchnię do snu, natomiast w pierwotnym położeniu stanowią komfortową sofę wypoczynkową.

Do większych pomieszczeń sprawdzi się narożnik do spania w kształcie litery „C” lub „U”. Jest zabudowany z trzech stron, a pomiędzy modułami ma wolną przestrzeń. Możesz ją wykorzystać do ustawienia stolika, a na noc rozłożyć poszczególne elementy, aby stworzyć kilkuosobowe łóżko.

Narożniki z funkcją spania – rodzaj obicia

Salon jest reprezentatywnym pomieszczeniem, dlatego warto zadbać nie tylko o funkcjonalność, ale także estetykę. Przy wyborze rogówki z funkcją spania zwróć uwagę na materiał obiciowy, aby pasował kolorystycznie do pozostałego wyposażenia. Ponadto tapicerka powinna być trwała i łatwa w utrzymaniu czystości. Jako obicie sprawdzi się więc ekoskóra lub specjalne tkaniny easy clean, z których bez problemu pozbędziesz się plam.

Dodatkowe udogodnienia narożników z funkcją spania

Meble wypoczynkowe powinny być jak najbardziej funkcjonalne i komfortowe. W dobrym narożniku do spania nie może więc zabraknąć pojemnika na pościel ukrytego pod siedziskiem. Ponadto konstrukcja musi być wyposażona w wygodny system otwierania, umożliwiający bezproblemowe rozłożenie powierzchni do snu. Niektóre narożniki z funkcją spania są sprzedawane z kompletem poduszek, co jest dodatkowym atutem przemawiającym za zakupem konkretnego modelu.

Materiał sponsorowany.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści