4 kwietnia 2022

Jak urządzić mieszkanie według zasad stylu eklektycznego?

Zakupiłeś mieszkanie na rynku pierwotnym Warszawa i zastanawiasz się w jakim stylu go urządzić? Będzie to Twój indywidualny gust, czy jednak pokusisz się o urządzenie swojego mieszkania w jednym, konkretnym stylu? Jeśli wybierasz tę drugą opcję, przy wyborze koniecznie weź pod uwagę styl eklektyczny! Nie jest on niczym ograniczony, jeśli nie chcesz, aby każde pomieszczenie w Twoim mieszkaniu wyglądało tak samo, to śmiało, w tym przypadku wszystkie pokoje mogą wyglądać zupełnie inaczej. Pozwalają na to umiejętnie połączone style, formy, czy też kolory. W stylu eklektycznym nie ma miejsca na nudę i monotonność, artystyczny nieład jest tam kluczowy. Wszystkie decyzje muszą być jednak dobrze przemyślane, aby urządzane mieszkanie nie wyszło chaotycznie i kiczowato.

Kto powinien zdecydować się na styl eklektyczny?

Dzięki jego licznym zaletom, jest wybierany przez wiele osób, których gusta niekoniecznie się ze sobą pokrywają. Dlatego też można powiedzieć, że mieszkanie w stylu eklektycznym będzie idealne dla wszystkich osób, które mają ochotę poeksperymentować z wystrojem wnętrza swojego mieszkania. Nie ma drugiego stylu, który pozwalałby na to tak bardzo, jak właśnie ten! Dobrze sprawdzi się też w przypadku osób, które nie lubią nudy w swoich mieszkaniach, a jeśli już będą potrzebować zmiany, wystarczy jeden element, który nada wnętrzu zupełnie nowego, niepowtarzalnego charakteru. Dodatkowo, zdecyduj się na styl eklektyczny, jeśli nie lubisz narzucać sobie gotowej formy, tam nic nie jest schematyczne!

Podstawy stylu eklektycznego

Tak jak wszystko, tak i styl eklektyczny ma swoje podstawy, cechy charakterystyczne. Odnośnie kolorów, wybór jest nieograniczony, ważną zasadą jest, aby pasowały do siebie i, tym samym, nie wprowadzały do mieszkania chaosu. To samo tyczy się materiałów, warto jednak wybrać jeden przewodni i dostosować do niego resztę. Wzory również są nieograniczone, muszą tylko być spójne z resztą wystroju. Dobrym pomysłem jest połączenie ze sobą cegły i drewna, tak jak to często bywa w stylu loftowym. Poza tym, ciekawie sprawdzić się może połączenie ze sobą dodatków w stylu glamour ze stylem boho, da to nietuzinkowy efekt.

Oświetlenie i dodatki

Zważywszy na to, że styl eklektyczny jest połączeniem wielu innych stylów, w przypadku oświetlenia warto postawić na kontrasty. Stawiasz na minimalistyczne dodatki? Zdecyduj się na oświetlenie w stylu glamour! Twoje mieszkanie jest połączeniem stylu loftowego i boho? Idealne do tego będzie oświetlenie w stylu klasycznym! Jeśli chodzi o dodatki, koniecznie pamiętaj o dywanach. Nadadzą one ciepła otoczenie, dobrze, gdyby były miękkie, puchate, we wszelkiego rodzaju wzory, geometryczne, czy też antyczne. Świetnie sprawdzą się też metalowe półki, na których będziesz mógł ułożyć kolorowe, fikuśne elementy wystroju.

Artykuł gościnny.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści