12 listopada 2020

Jak dobierać lampy do domu?

Urządzenie mieszkania za każdym razem wymaga od nas sporo wysiłku, czasu oraz nakładów finansowych. Bez względu na to, jak dużą powierzchnią mieszkania dysponujemy w naszej głowie pojawia się mnóstwo pytań.
Jak urządzić sypialnię, salon, a jak kuchnię i pokój dziecięcy? Następnie jak dobrać kolory dla ścian, które meble będą najlepsze i w końcu, które elementy wykończenia będą pasować do całości? W poniższym tekście chcemy przybliżyć kwestię, o której nie możemy zapomnieć, a mianowicie oświetlenie naszego mieszkania. Choć pozornie dobór lamp może wydawać się sprawą drugorzędną, często nie doceniamy roli właściwego światła w naszym otoczenia. Co warto wiedzieć o jego doborze? Zapraszamy do lektury.

Dlaczego oświetlenie należy zaplanować już na etapie planowania aranżacji?
Oświetlenie warto dobierać do pomieszczenia
Gdzie kupować oświetlenie do domu?

Dlaczego oświetlenie należy zaplanować już na etapie planowania aranżacji?

Jest to ważne z co najmniej dwóch powodów. Po pierwsze pozwala optymalnie zaplanować jakie światło chcemy mieć w danym pomieszczeniu. Lampy powinny zapewniać zarówno dobre oświetlenie pomieszczenia, jak również pasować do reszty wystroju, głównie mebli. Ilość punktów światła będzie też zupełnie inna w salonie, kuchni czy łazience. O ile np. w sypialni może postawić na delikatne i nastrojowe światło w łazience możemy pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa w postaci bardzo modnych w ostatnich latach reflektorków wspartym jednym dużym plafonem na suficie. Bogaty wybór oświetlenia znajdziemy m.in. na stronie
https://www.strefalamp.pl/lampy-do-lazienki Po drugie, unikniemy ewentualnych i niepotrzebnych zmian np. w instalacji elektrycznej, jeśli nagle okazałoby się, że wybrane przez nas oświetlenie sufitowe wymaga poza standardowych rozwiązań. To jak wiadomo wiąże się zazwyczaj ze sporymi kłopotami (kucie ścian itd.).

Oświetlenie warto dobierać do pomieszczenia

Choć pozornie może wydawać się to oczywiste, w praktyce bywa różnie. Źródła światła w domu możemy podzielić na trzy podstawowe rodzaje:
1. Ogólne. Należą do nich główna źródła światła typu żyrandol. W dużym salonie możemy bez obaw powiesić dwa identyczne.
2. Miejscowe (punktowe). Służą do dodania światła w miejscach gdzie regularnie wykonujemy jakieś czynności. Przykład to kuchnia. Dodatkowe światło nad blatem, gdzie przygotowujemy posiłki sprawdzi się idealnie. Innym przykładem może być również lampka do czytania obok ulubionego fotela czy kinkiet nad lustro w przedpokoju, w których przeglądamy się za każdym razem przed wyjściem z domu. Bogaty wybór kinkietów znajdziemy m.in. na stronie https://www.strefalamp.pl/kinkiet-nad-lustro
3. Dekoracyjne. Minimalne oświetlenie, które tworzy nastrój, może być nim np. delikatne światło podświetlające ulubiony obraz, który wieczorem prezentuje się dzięki temu jeszcze efektownie.
Umiejętnie połączone trzy rodzaje oświetlenie potrafią dać doskonały efekt pozostając przy tym funkcjonalnym.

Gdzie kupować oświetlenie do domu?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Sklepów z lampami jest mnóstwo. Mają je w ofercie zarówno małe, osiedlowe sklepy, markety budowlane na dziale z wykończeniem wnętrz, jak również specjalistyczne salony z oświetleniem typu https://www.strefalamp.pl/. Nie bez powodu mają one tak szeroki wybór lamp do każdego z pomieszczeń. Jeśli nie czujemy się na siłach samodzielnie dokonać wyboru, warto skorzystać z porad fachowca od aranżacji wnętrz.

Po krótkim wywiadzie z nami, zapoznaniem się z rozkładem mieszkania i ogólnymi potrzebami domowników będzie w stanie zaproponować nam optymalne rozwiązania. Bogatsi w taką wiedzę możemy bez obaw udać się do sklepu na przemyślane zakupy. Dzięki uzyskanej pomocy zaoszczędzamy zarówno czas jak i pieniądze, gdyż kupujemy tylko to co naprawdę jest nam potrzebne. Na koniec udanych zakupów nie pozostaje nam nic innego jak cieszyć się powstałego dzięki oświetleniu klimatu.

Treść sponsorowana.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści