Urządzanie kuchni wielu kojarzy się z ogromnymi wydatkami i rozterkami przy wyborze funkcjonalnych i designerskich jednocześnie mebli. Dla tych, którzy chcieliby wykorzystać jak najlepiej kuchenną przestrzeń, doskonałym wyjściem będzie stworzenie industrialnej kuchni. W artykule pokazujemy 4 zalety takiego rozwiązania.
Solidne i wytrzymałe meble
Podczas aranżowania kuchni powinniśmy zwracać dużo uwagi na to, z jakich materiałów wykonane będą elementy wyposażenia. Nie chodzi tu jedynie o względy estetyczne, ale i o to, jak bardzo solidne będą wybrane przez nas meble. Kuchnia to pomieszczenie, które jest pod tym względem bardzo wymagające – może być tu naprawdę gorąco i wilgotno. Aby zabezpieczyć się przed szybkim niszczeniem mebli, lepiej od razu wyposażyć się w te zrobione z trwałych surowców. W przypadku stylu industrialnego jest to bardzo proste – jego elementem charakterystycznym są właśnie solidne materiały: lite drewno i stal nierdzewna. Materiały te są wykorzystywane również przy produkcji mebli restauracyjnych i kawiarnianych, głównie dlatego, że są odporne nawet na intensywną eksploatację i częste czyszczenie. Z tego powodu drewniana i stalowa zabudowa w kuchni będzie strzałem w dziesiątkę! Na jakie meble postawić? Inspiracje znajdują się na stronie https://loftdecora.pl/realizacja/industrialna-kuchnia/.
Wielofunkcyjne rozwiązania
Wytrzymałość nie jest jedyną cechą mebli w stylu industrialnym. Poza tym, że są solidne i stylowe, doskonale spełniają też swoje funkcje. Są jednocześnie wyposażeniem kuchni, jak i jej ozdobą. Stół w kuchni sprawdzi się zarówno jako stół jadalniany, jak i jako dodatkowy blat do prac kuchennych. Stoły industrialne mają także opcję rozłożenia, więc w przypadku pojawienia się potrzeby zwiększenia blatu, będzie to można łatwo zrobić. Stoliki pomocnicze i konsole możemy wykorzystać tak, jak nam będzie najwygodniej, nadając im konkretne funkcje.
Minimalizm dający poczucie swobody
W stylu industrialnym niezwykle istotna jest zasada minimalizmu. To bardzo korzystne rozwiązanie w kuchni. W przypadku, gdy jej metraż nie jest zbyt duży, ograniczanie ilości dodatków i innych elementów we wnętrzu pomoże nam jak najlepiej wykorzystać miejsce. Dzięki temu zyskamy poczucie swobody oraz sporo przestrzeni do gotowania. Organizacja w takiej kuchni jest jeszcze łatwiejsza. Inną płaszczyzną, na której korzystamy z zasady minimalizmu, są kolory. W stylu industrialnym bazujemy na trzech: bieli, czerni i szarości. Choć wydaje się to ograniczające, w rzeczywistości daje nam naprawdę wiele opcji – w zależności od proporcji możemy stworzyć odmienne aranżacje.
Praktyczne dodatki
Trudno jednak wyobrazić sobie wnętrze bez jakichkolwiek dekoracji. Styl industrialny znalazł sposób na to, by połączyć minimalizm ze stylowym urządzaniem wnętrz. Proponuje kilka rozwiązań, których wprowadzenie pozwala nam stworzyć świetną aranżację kuchni:
- sprawiamy, że wyposażenie kuchni staje się jej ozdobą – wybieramy funkcjonalne meble o intrygujących formach i stylowym wykończeniu;
- wymieniamy obowiązkowe elementy wyposażenia (haczyki, tacki i inne) na te w stylu industrialnym, wykonane z drewna lub stali;
- wybierając ozdoby, postawmy na te do zawieszenia na ścianach – obrazy, plakaty bądź fotografie, które nie przytłoczą pomieszczenia i nie zabiorą nam wiele miejsca;
- zwracamy uwagę na oświetlenie – styl industrialny lubi światło, zarówno naturalne, jak i sztuczne.
Industrialna kuchnia – podsumowanie
Aranżacja kuchni w stylu industrialnym wiąże się z wieloma korzyściami. Zyskamy solidne, wytrzymałe meble, które będą jednocześnie funkcjonalne i stylowe. Stworzymy nowoczesną, minimalistyczną przestrzeń sprzyjającą gotowaniu. Zaoszczędzimy wiele miejsca i zainspirujemy się do pichcenia w kuchennej przestrzeni.
Artykuł sponsorowany.