29 listopada 2022

Idealne krzesła biurowe do Twojego wnętrza!

Fotel lub krzesło biurowe to bardzo ważny mebel. Im więcej czasu spędzasz przy biurku, tym uważniej podejdź do wyboru krzesła dla siebie. Długie siedzenie może obciążać organizm, w tym przede wszystkim kręgosłup, a dobrze skonstruowane krzesło ma neutralizować ten negatywny wpływ. Nie bez znaczenia jest także design i materiał wykonania krzeseł biurowych. Ważne jest ich możliwie łatwe czyszczenie i elegancki wygląd, który dobrze wpisze się w aranżacje domowego miejsca pracy.

Profesjonalne krzesła do biura i domu

Ergonomiczne, porządnie zbudowane i wygodne krzesła biurowe kojarzą się przede wszystkim z dużymi biurami, w których nie sposób obejść się bez nich. Pracownicy wielu firm muszą spędzać po 8 godzin dziennie przy stanowiskach komputerowych, a ich wygoda, zdrowie i wydajność w pracy to kwestie priorytetowe.

Przy komputerze pracuje się jednak nie tylko w biurach. Równie ważna jest wygoda pracowników zdalnych, w tym na przykład grafików albo programistów, którzy spędzają wiele godzin przy własnym biurku. Nawet studenci spędzający czas na nauce powinni pamiętać o ergonomii krzesła lub fotela. Profesjonalne krzesła biurowe używane w dużych firmach są dostępne dla każdego, kto chce zadbać o wygodę swojej pracy.

Ergonomia i wygoda krzeseł biurowych

Na co zwrócić uwagę, wybierając krzesło lub fotel biurowy pod kątem wygody i ergonomii? Najważniejsze jest właściwe ułożenie kręgosłupa, pełne oparcie stóp na podłodze przy zgięciu kolan o 90 stopni i pełne oparcie pleców, najlepiej z zagłówkiem.

Przez różnice we wzroście czy budowie ciała różne osoby mogą mieć zupełnie różne potrzeby pod kątem ergonomicznego krzesła. Dlatego tak ważna jest możliwość regulacji, najlepiej w jak największej ilości elementów, dzięki której dopasuje się krzesło do siedzącej na nim osoby, w tym przede wszystkim jej wzrostu tak, aby mogła podeprzeć obie stopy płasko na podłodze.

Do długiej pracy zaleca się wybierać krzesła i fotele biurowe z podłokietnikami, zagłówkiem i siedziskiem, którego głębokość pozwoli na podparcie około połowy uda. Wskazane są również modele z regulacją kąta nachylenia oparcia, najlepiej z blokadą, która pozwoli na zatrzymanie idealnego ustawienia.

Design i materiał wykonania krzeseł biurowych

Kwestie związane z ergonomią i wygodą pracy uznaje się za najważniejsze pod kątem wyboru właściwego krzesła. Nie bez znaczenia jest jednak także jego wygląd. Jeśli miejsce pracy jest estetycznie urządzone, przyjemny wystrój dobrze wpływa na samopoczucie i tym samym nawet na efektywność pracy.

Klasyczne krzesła do biurek to zwykle proste, czarne i niczym niewyróżniające się modele. Taki design dobrze sprawdzi się w minimalistycznym biurze. Krzesła i fotele biurowe dostępne w ofercie marki Geret to także bogaty wybór modeli nowoczesnych, o ciekawych kształtach, w różnych kolorach i stylach.

Pod kątem materiału, z jakiego wykonane jest krzesło biurowe, warto zwrócić uwagę na następujące kwestie:

  • ogólną jakość i trwałość materiału – wykonanie niskiej jakości może przekładać się na szybko widoczne zniszczenia takie jak przetarcia czy pęknięcia;
  • przepuszczalność powietrza, zwłaszcza w obrębie podparcia pleców;
  • łatwość czyszczenia.

Krzesła biurowe zwykle nie wymagają częstego czyszczenia, jednak warto zwrócić uwagę na to, w jaki sposób będzie można na przykład zetrzeć z niego rozlaną przypadkiem kawę. Jeśli do biurka, a zarazem krzesła czy fotela mają dostęp dzieci albo zwierzęta, warto szczególnie przemyśleć dobór materiału pod kątem utrzymania go w czystości. Dzieciom wypadki związane na przykład z rozlanymi napojami zdarzają się częściej niż dorosłym, dlatego w takich przypadkach zwykle poleca się materiały niechłonne jak skóra ekologiczna.

Artykuł przygotowany przy współpracy z partnerem serwisu.

Oceń artykuł
[Suma: 3 Średnia: 4.7]

Powiązane treści