24 maja 2024

Funkcjonalna kuchnia w organicznym stylu – jak zaprojektować takie pomieszczenie?

Stworzenie idealnego projektu aranżacji i wykończenia wnętrza to podstawa, jeśli chcesz mieć domowe wnętrza dopasowane do swoich potrzeb. Marzysz o kuchni, która będzie praktyczna i jednocześnie elegancka? W takim razie potrzebujesz profesjonalnego wsparcia biura projektowego. Wspólnie z ekspertem będziesz w stanie stworzyć projekt aranżacji kuchni tak, aby wpisywał się w organiczne nurty wnętrzarskie.

Czym jest styl organiczny w kuchennych aranżacjach?

Styl organiczny w aranżacji wnętrz zakłada wykorzystywanie stonowanych barw, mocnych akcentów roślinnych oraz materiałów, które są przyjazne dla środowiska naturalnego. Kluczowe wyróżniki stylu organicznego to:

  • wszechstronne zastosowanie biomorficznych kształtów, które są lekkie dla oka,
  • liczne ozdoby w postaci naturalnych roślin i kwiatów,
  • dodatki aranżacyjne związane z naturalnymi materiałami np. stoliki i blaty wykonane z naturalnego drewna.

Wnętrza inspirowane naturą to jeden z najnowszych trendów wnętrzarskich. Wielu projektantów decyduje się na tworzenie projektów właśnie w takim nurcie. Dlaczego? Otóż pomieszczenia takie jak kuchnia zaaranżowane np. w stylu modern organic łączą w sobie: praktyczność, minimalizm i bliskość natury.

Jeśli marzy Ci się kuchnia utrzymana w stylu modern organic, koniecznie skorzystaj z pomocy profesjonalnego biura projektowego. Dobrym wyborem jest firma Korillastudio zajmująca się architekturą wnętrz i projektowaniem mebli.

Od czego zacząć projektowanie organicznej kuchni? Krok po kroku

Zacznijmy od tego, że samodzielne przygotowanie projektu wykończenia i aranżacji przestrzeni kuchennej jest wyjątkowo trudne. Aby projektowanie kuchni zaowocowało jak najlepszymi efektami, warto skorzystać z profesjonalnego wsparcia architekta.

To oczywiście nie wszystko. Zapamiętaj pięć prostych kroków umożliwiających stworzenie perfekcyjnego projektu (we współpracy z profesjonalistami):

  1. Na początek ustal swoje potrzeby i preferencje.
  2. Wybierz motyw przewodni np. modern organic.
  3. Ustal, jakie materiały wykończeniowe najbardziej Ci się podobają. To ważne, szczególnie w trakcie współpracy z biurem projektowym.
  4. Oszacuj, jak dużo przestrzeni chcesz mieć do praktycznego wykorzystania w kuchni, a gdzie mogą stanąć dekoracje.
  5. Zweryfikuj maksymalny budżet do przeznaczenia na wykonanie projektu oraz jego późniejszą realizację.

Stworzenie projektu organicznej przestrzeni kuchennej wymaga przede wszystkim znajomości aktualnych trendów wnętrzarskich. To dość trudny nurt wykończeniowy, który wymaga spójnego zestawienia: kolorów, dodatków aranżacyjnych i roślin.

Organiczna kuchnia – czy to dobry wybór do nowoczesnej nieruchomości?

Roślinne dodatki, naturalne materiały wykończeniowe i stonowane kolory w odcieniach brązu, beżu i bieli to świetne połączenie z nowoczesnym stylem wykończenia nieruchomości. Takie zestawienie wprowadza do wnętrza ponadczasowego charakteru, a dodatkowo sprawia, że kuchnia staje się przyjemna dla oka.

Organiczny styl niesie też wiele korzyści z ekologicznego punktu widzenia. Jeśli wykorzystujesz naturalne surowce wykończeniowe, rośliny i organiczne dodatki – chronisz środowisko naturalne, zyskując jednocześnie niepowtarzalne wnętrze tętniące życiem i pozytywną energią.

Artykuł zewnętrzny.

Oceń artykuł
[Suma: 0 Średnia: 0]

Powiązane treści