Drzwi z szybą reflex – dlaczego warto się na nie zdecydować?

drzwi z szybą

Na rynku znaleźć można rozmaite modele drzwi wewnętrznych i zewnętrznych, które różnią się wykorzystanymi w produkcji materiałami, specyfikacją techniczną oraz obecnością autorskich technologii i zastosowań. Niezależnie od tego, czy postawisz na skrzydła wykonane z drewna czy metalu, drzwi powinny być nie tylko praktyczne, wytrzymałe, ale i estetyczne.

Na co wzracać uwagę kupując drzwi z szybą reflex ?

Parametry takie jak termoizolacyjność, rozmiar czy grubość są głównymi kryteriami branymi pod uwagę w przypadku zakupu drzwi. Nie można jednak zapominać, że ich funkcjonalność powinna iść w parze ze stylowym wzornictwem. Drzwi to w końcu wizytówka każdego domu, która ma służyć Ci przez wiele lat.

Najczęściej stosowanymi elementami dekoracyjnymi w drzwiach są przeszklenia – zarówno matowe, jak i z lustrzaną powłoką (lustro weneckie), o różnym stopniu przejrzystości. Drzwi z szybą nadają się do zamontowania wewnątrz, jak i na zewnątrz domu. Wbrew pozorom, zastosowanie szkła w drzwiach nie musi mieć wpływu na izolację termiczną czy akustyczną – wszystko zależy od standardu szyby, głównie jej grubości.

Drzwi ze szklanymi elementami dekoracyjnymi cieszą się coraz większą popularnością wśród klientów (zarówno indywidualnych, jak i inwestorów). Wysokiej jakości szyba do drzwi składa się najczęściej z kilku warstw, które zabezpieczają szkło przed rozbiciem go tępym lub ostrym narzędziem. Taka konstrukcja cechuje się też niskim współczynnikiem przenikania ciepła.

Najnowszym rozwiązaniem jest tzw. szyba reflex pokryta warstwą odbijającą promienie słoneczne. Lustrzana, błyszcząca powłoka daje nie tylko interesujący efekty wizualne i odgradza domowników od spojrzeń przechodniów, ale także zabezpiecza wnętrze domu przed przegrzaniem latem, a zimą ogranicza ujście ciepła.

Szyba reflex – efektowne i praktyczne rozwiązanie w Twoich drzwiach

Warto zdać sobie sprawę z tego, że szyba reflex wcale nie ogranicza możliwości w zakresie aranżacji domu. Niektórzy producenci drzwi oferują bowiem opcję indywidualnego przycięcia drzwi do ościeżnic o nietypowych wysokościach lub szerokościach (do nawet trzech metrów). Można zdecydować się na zastosowanie mniejszych skrzydeł, a obok wykorzystać element w postaci szklanej tafli.

Najwyższej jakości szyby do drzwi to te o klasie P4, o podwyższonych właściwościach antywłamaniowych i termoizolacyjnych. Nie ma znaczenia, czy wybierzesz model drewniany, plastikowy, metalowy czy drewnopodobny. Drzwi z szybą reflex spełniają współczesne normy budowlane w zakresie energooszczędności.

Kilka warstw ze szkła i folii PVB zabezpiecza pomieszczenie przed uciekaniem ciepła na zewnątrz. Przekłada się to na mniejsze zapotrzebowanie na ogrzewanie domu w sezonie jesienno-zimowym, a co za tym idzie – niższą emisję szkodliwego CO2.

Szukając odpowiedniego producenta drzwi, warto zwrócić uwagę na to, czy w jego ofercie znajdują się pakiety szklane o klasie P4. Zdarza się, że są one dostępne w standardzie, a więc bez dodatkowej dopłaty.

Podobne posty

  • PANELE WINYLOWE – 5 najważniejszych zaletPANELE WINYLOWE – 5 najważniejszych zalet Panele winylowe zyskują coraz większą popularność. Można je kupić w prawie każdym markecie budowlanym i sklepie specjalistycznym, pojawiają się w programach telewizyjnych i w aranżacjach uznanych architektów, możemy je spotkać w hotelach, […]
  • Wielofunkcyjne akcesoria do sprzątania, które warto mieć w swoim domuWielofunkcyjne akcesoria do sprzątania, które warto mieć w swoim domu Producenci gadżetów oferują swoim klientom nowoczesne rozwiązania, pozwalające utrzymać nieskazitelność powierzchni oraz czystość pomieszczeń. Wiele akcesoriów można wykorzystać na różne sposoby. Warto więc wiedzieć, jakie funkcje mają […]
  • Podstawowe wyposażenie bhp na budowiePodstawowe wyposażenie bhp na budowie Praca w branży budowlanej jest wymagająca pod względem zapewnienia pracownikom bezpieczeństwa. Niezbędne jest więc zaopatrzenie zatrudnianych osób w podstawowy sprzęt nie tylko ułatwiający pracę, ale też chroniący przed wszelkiego rodzaju […]
  • Ochrona pracownika na stanowisku pracyOchrona pracownika na stanowisku pracy Niektóre zawody są niebezpieczne i stwarzają zagrożenie dla zdrowia lub życia człowieka. Wtedy do obowiązku pracodawcy należy zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa pracy. Jego rola sprowadza się więc do zastosowania środków ochronnych, […]
  • Kontenery magazynowe jako rozwiązanie dla wielu branżKontenery magazynowe jako rozwiązanie dla wielu branż Kontenery magazynowe są rozwiązaniem, które przydaje się firmom z wielu różnych sektorów. Można pokusić się o stwierdzenie, że nie ma branży, w której kontener by się nie odnalazł. Są one minimalistyczne, solidne i trwałe, a co przemawia na […]
Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]