Drzwi z szybą reflex – dlaczego warto się na nie zdecydować?

drzwi z szybą

Na rynku znaleźć można rozmaite modele drzwi wewnętrznych i zewnętrznych, które różnią się wykorzystanymi w produkcji materiałami, specyfikacją techniczną oraz obecnością autorskich technologii i zastosowań. Niezależnie od tego, czy postawisz na skrzydła wykonane z drewna czy metalu, drzwi powinny być nie tylko praktyczne, wytrzymałe, ale i estetyczne.

Na co wzracać uwagę kupując drzwi z szybą reflex ?

Parametry takie jak termoizolacyjność, rozmiar czy grubość są głównymi kryteriami branymi pod uwagę w przypadku zakupu drzwi. Nie można jednak zapominać, że ich funkcjonalność powinna iść w parze ze stylowym wzornictwem. Drzwi to w końcu wizytówka każdego domu, która ma służyć Ci przez wiele lat.

Najczęściej stosowanymi elementami dekoracyjnymi w drzwiach są przeszklenia – zarówno matowe, jak i z lustrzaną powłoką (lustro weneckie), o różnym stopniu przejrzystości. Drzwi z szybą nadają się do zamontowania wewnątrz, jak i na zewnątrz domu. Wbrew pozorom, zastosowanie szkła w drzwiach nie musi mieć wpływu na izolację termiczną czy akustyczną – wszystko zależy od standardu szyby, głównie jej grubości.

Drzwi ze szklanymi elementami dekoracyjnymi cieszą się coraz większą popularnością wśród klientów (zarówno indywidualnych, jak i inwestorów). Wysokiej jakości szyba do drzwi składa się najczęściej z kilku warstw, które zabezpieczają szkło przed rozbiciem go tępym lub ostrym narzędziem. Taka konstrukcja cechuje się też niskim współczynnikiem przenikania ciepła.

Najnowszym rozwiązaniem jest tzw. szyba reflex pokryta warstwą odbijającą promienie słoneczne. Lustrzana, błyszcząca powłoka daje nie tylko interesujący efekty wizualne i odgradza domowników od spojrzeń przechodniów, ale także zabezpiecza wnętrze domu przed przegrzaniem latem, a zimą ogranicza ujście ciepła.

Szyba reflex – efektowne i praktyczne rozwiązanie w Twoich drzwiach

Warto zdać sobie sprawę z tego, że szyba reflex wcale nie ogranicza możliwości w zakresie aranżacji domu. Niektórzy producenci drzwi oferują bowiem opcję indywidualnego przycięcia drzwi do ościeżnic o nietypowych wysokościach lub szerokościach (do nawet trzech metrów). Można zdecydować się na zastosowanie mniejszych skrzydeł, a obok wykorzystać element w postaci szklanej tafli.

Najwyższej jakości szyby do drzwi to te o klasie P4, o podwyższonych właściwościach antywłamaniowych i termoizolacyjnych. Nie ma znaczenia, czy wybierzesz model drewniany, plastikowy, metalowy czy drewnopodobny. Drzwi z szybą reflex spełniają współczesne normy budowlane w zakresie energooszczędności.

Kilka warstw ze szkła i folii PVB zabezpiecza pomieszczenie przed uciekaniem ciepła na zewnątrz. Przekłada się to na mniejsze zapotrzebowanie na ogrzewanie domu w sezonie jesienno-zimowym, a co za tym idzie – niższą emisję szkodliwego CO2.

Szukając odpowiedniego producenta drzwi, warto zwrócić uwagę na to, czy w jego ofercie znajdują się pakiety szklane o klasie P4. Zdarza się, że są one dostępne w standardzie, a więc bez dodatkowej dopłaty.

Podobne posty

  • Jak tanio ubezpieczyć dom w trakcie budowy?Jak tanio ubezpieczyć dom w trakcie budowy? Budowa domu to poważne przedsięwzięcie, które niestety nie jest wolne od ryzyka. Z tego powodu dobrym rozwiązaniem jest ubezpieczenie domu w budowie. Jaki zakres ma taka polisa? Kiedy możemy liczyć na odszkodowanie? Czy ubezpieczenie domu w […]
  • Funkcjonalne kubki termiczne na wycieczkęFunkcjonalne kubki termiczne na wycieczkę Kubek termiczny to bez wątpienia najlepszy towarzysz podróży. Można go zabrać ze sobą na wycieczkę rowerową, na studia czy do biura, a także do samochodu. Jaki wybrać? Sprawdź funkcjonalne kubki termiczne na wycieczkę! Funkcjonalne kubki […]
  • Kilka sposobów na bezpieczny i zadbany kominekKilka sposobów na bezpieczny i zadbany kominek Wieczór spędzony przy rozpalonym kominku to jeden z najlepszych sposobów na prawdziwy relaks – widok tańczących płomieni skutecznie nas uspokaja i sprawia, że czujemy się bezpieczni. Pamiętajmy jednak, że palenisko domowe wiąże się nie tylko z […]
  • Mieszkanie w centrum czy dom na obrzeżach – co wybrać we Wrocławiu?Mieszkanie w centrum czy dom na obrzeżach – co wybrać we Wrocławiu? Wrocław to jedno z największych miast w Polsce, każdego roku przyciągające nie tylko tłumy turystów - o przeprowadzce do Wrocławia na stałe myśli tysiące osób. Nic dziwnego, że stolica Dolnego Śląska to również ogromny i znakomicie rozwijający […]
  • Spodnie robocze Snickers Workwear do zadań specjalnychSpodnie robocze Snickers Workwear do zadań specjalnych Spodnie robocze Snickers Workwear stanowią interesujące rozwiązanie dla specjalistów różnych dziedzin. Odzież ochronna jest zabezpieczeniem dla pracownika podczas podejmowania wszelkich działań związanych w wykonywaniem pracy. Spodnie […]
Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]