10 stycznia 2024

​Drzwi wewnętrzne – 4 ciekawe nowości z katalogów polskich producentów

Drzwi wewnętrzne organizują przestrzeń, zapewniają prywatność, izolację akustyczną i termiczną. Jest to także dekoracja, która uzupełnia wystrój wnętrza. Wybór drzwi wewnętrznych do domu lub mieszkania to więc kompromis między funkcjonalnością i modnym wyglądem. Kompromis ten nie musi jednak oznaczać rezygnacji z żadnego z tych aspektów. Mamy dla Ciebie kilka propozycji z katalogów polskich producentów stolarki otworowej, które są zarówno trwałe, funkcjonalne i solidne, jak i doskonale wpisują się w modne aktualnie aranżacyjne trendy. Być może znajdziesz wśród nich drzwi wewnętrzne idealne do Twojej aranżacji.

Drzwi DRE Vetro Enie tylko do loftowych aranżacji

Marka DRE to prawdziwy weteran na rodzimym rynku stolarki otworowej. W ciągu 30 lat działalności firma to zdobyła zaufanie klientów nie tylko w Polsce, ale także w wielu innych europejskich krajach. Nic więc dziwnego, że w swojej szerokiej ofercie ma coś dla każdego – od zwolenników klasyki po wielbicieli nowoczesnego designu. Do tych drugich skierowana jest jedna z nowych propozycji DRE, czyli drzwi Vetro E. Minimalistyczna forma i industrialny charakter sprawiają, że świetnie odnajdą się w nowoczesnych iloftowych aranżacjach. Jednocześnie brak ozdobników i prosta konstrukcja pozwalają na swobodne łączenie ich z meblami w różnych stylach. Wykorzystanie drzwi DRE Vetro E w różnych aranżacjach ułatwia także to, że dostępne są w kilku różnych kolorach. W charakter loftowych aranżacji doskonale wpisuje się skrzydło Vetro E popielate czy białe. Miłośnicy nieco bardziej klasycznych aranżacji mają do dyspozycji także modele w kolorze écru oraz latte.

Drzwi DRE Vetro E.jpg

Warto wspomnieć, że są to drzwi bezprzylgowe. Po zamknięciu takie drzwi z ościeżnicą tworzązlicowaną gładką powierzchnię. Poza walorami estetycznymi takie drzwi pomogą Ci także optycznie powiększyć przestrzeń.

Porta Focus – ponadczasowy kolor naturalnego drewna w nowoczesnym wydaniu

Mimo upływu lat w kategorii drzwi wewnętrznych ogromną popularnością cały czas cieszą się modele w kolorze naturalnego drewna. Niekoniecznie są to drzwi wykonane w całości z drewna. Ze względu na koszty i funkcjonalność są to często drzwi pokryte naturalnym fornirem lub okleiną ze wzorem drewna. Jeśli szukasz drzwi w kolorze drewna, ale nie przemawiają do Ciebie klasyczne modele, mamy dla Ciebie propozycję – drzwi Porta Focus w kolorze naturalnej hikory z pionowym przeszkleniem. To właśnie wąska, pionowa szyba biegnącą przez całą wysokość drzwi nadaje im unikalnego charakteru. Możliwość wyboru koloru szyby sprawia, że drzwi Porta Focus 4 odnajdą się zarówno w aranżacji industrialnej, jak i przestrzeni inspirowanej stylem boho. W tym wariancie dostępne są zarówno drzwi przylgowe, jak i minimalistyczne skrzydła bezprzylgowe.

drzwi porta focus.jpg

Drzwi DRE Binito – kwintesencja nowoczesnego minimalizmu

Ogromna popularność nowoczesnych i minimalistycznych aranżacji sprawiła, że wiele nowych propozycji producentów drzwi wewnętrznych utrzymanych jest właśnie w tej stylistyce. Doskonałym przykładem są drzwi DRE Binito. Gładka, łatwa w pielęgnacji powierzchnia ozdobiona została jedynie subtelnymi frezami. Drzwi pełne z frezami to jednak nie wszystko, co znajdziesz w ramach tej linii produktów. DRE oferuje także drzwi Binito z przeszkleniami w kilku różnych wariantach. Podobnie jak w przypadku drzwi Vetro skrzydło dostępne jest w czterech kolorach: białym, popielatym, latte i écru. Na uwagę zasługuje także cena tych drzwi. Koszt samego skrzydła to jedynie niewiele ponad 700 zł.

Drzwi Dre Binito.jpg

Drzwi z bulajem – oryginalny dodatek

Ostatnia propozycjana naszej liście popularnych nowości to także ukłon w stronę miłośników aranżacji loftowych i industrialnych. Są to nowoczesne drzwi z bulajem, czyli okrągłym przeszkleniem. Dzięki niemu drzwi imitują skrzydła rodem ze starych fabryk czy przestrzeni magazynowych. Drzwi wewnętrzne z bulajem dostępne są w ramach kilku kolekcji i linii produktowych. Takie modele oferuje na przykład marka Porta w ramach kolekcji Resist. Nie zabrakło ich także w katalogu DRE. Drzwi z bulajem tego producenta to na przykład modele z kolekcji Uni. Obie te znane polskie marki oferują drzwi wewnętrzne z bulajem w różnych kolorach i wariantach. Dzięki temu bez problemu dopasujesz taki model do swojej aranżacji wnętrza.

To oczywiście tylko kilka z wielu modeli oferowanych przez polskich producentów drzwi. Jeśli jesteś aktualnie na etapie wyboru tego elementu aranżacji, zapraszamy do sklepu Komfort, gdzie znajdziesz setki modeli z oferty czołowych polskich marek.

Artykuł partnera.

Oceń artykuł
[Suma: 0 Średnia: 0]

Powiązane treści