30 września 2020

Dla kogo optymalny będzie narożnik bez funkcji spania?

Zalety kanapy narożnej z funkcją spania są powszechnie znane: oszczędność miejsca, komfort snu, duży pojemnik do przechowywania. Ten sam narożnik, lecz bez funkcji spania, wydaje się na pierwszy rzut oka meblem o mniejszych walorach użytkowych. Nie jest to jednak cała prawda: ocena użyteczności rozkładanej kanapy narożnej jest ściśle związana z metrażem naszego mieszkania lub domu.

Im więcej mamy przestrzeni w salonie, tym sensowniejszy staje się zakup kanapy narożnej bez funkcji spania. Nierozkładany narożnik sprawdzi się też doskonale w miejscach publicznych.

Wygodny mebel dla posiadaczy przestronnych salonów

Jeżeli mamy przestronny salon, to można z dużym prawdopodobieństwem założyć, że jesteśmy też posiadaczami oddzielnej sypialni, a może nawet kilku, w których stoją obszerne łóżka kontynentalne czy tapicerowane. I w związku z tym nie musimy posiadać w salonie mebla do spania – zamiast niego możemy pozwolić sobie na obszerny narożnik bez funkcji spania. W razie potrzeby bez trudu przenocujemy na nim jedną lub dwie osoby.

Narożnik jest meblem, który harmonijnie łączy funkcjonalność z walorami estetycznymi. Imponujących rozmiarów mebel jest rodzajem pięknej bryły, która doskonale buduje przestrzeń. Im większe jest pomieszczenie tym więcej mamy możliwości aranżacyjnych. Narożniki tapicerowane bez funkcji spania stanowczo nie nadają się do małych pomieszczeń. Wysmakowany formalnie, pokryty piękną tapicerką mebel wymaga wokół siebie sporo przestrzeni, aby w pełni wyeksponować posiadane walory wizualne. Jego główną funkcjonalnością jest stworzenie odpowiednio dużej powierzchni do siedzenia, leżenia, czytania czy oglądania telewizji w pozycji półleżącej. To idealne miejsce nieformalnych spotkań, a także do romantycznych schadzek. Narożnik pozwala wypić kawę i poplotkować lub uciąć sobie poobiednią drzemkę.

Wymarzony mebel do hotelowego lobby

Lobby jest pierwszym miejscem, które klienci widzą po wejściu do hotelu. To przestrzeń, w której oczekuje się na gości i odbywa spotkania biznesowe. Tu można wypić kawę lub drinka, przejrzeć gazety i serwisy internetowe. Czy to dobre miejsce na kanapę narożną? Przedstawiciel producenta narożników Meblove24 nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości: – Tapicerowany dobrej jakości materiałem narożnik jest w zasadzie niezbędnym meblem w każdym hotelowym lobby. Pozwala wygodnie rozsiąść się wielu osobom, sprzyja spotkaniom towarzyskim i biznesowym w większych grupach. Forma i styl mebla może być wyraźnym podkreśleniem charakteru wnętrza – budować jego klimat, akcentować fakt, że znajdujemy się w miejscu, w którym pierwszorzędne znaczenie mają komfort i elegancja.

Wyposażenie wygodnej poczekalni

Poczekalnie salonów odnowy biologicznej, gabinetów lekarskich, klubów fitness czy kancelarii prawnych wymagają mebli, które łączą elegancję z wygodą. Zdarza się, że w poczekalniach spędzamy kilkadziesiąt minut, a czasem godzinę i dłużej. Komfortowy mebel bez wątpienia ułatwi i skróci oczekiwanie na zabieg lub koniec treningu osoby, z którą chcemy się spotkać. Takim meblem bez wątpienia jest kanapa narożna.

Ciekawym rozwiązaniem które sprawdzi się nie tylko w poczekalniach, jest narożnik modułowy. Pozwala on na bardzo swobodne rozlokowanie poszczególnych części i umożliwia szybkie przearanżowanie wnętrza. Takie rozwiązanie oddaje największe usługi w przestrzeniach mniej formalnych, np. przeznaczonych do przebywania z dziećmi. W poczekalniach biur prawniczych, banków, sądów czy specjalistycznych gabinetów lekarskich najczęściej używane są meble o starannie zaprojektowanej formie, niebanalnych kolorach i tapicerce z ekoskóry – materiału jednocześnie eleganckiego i bardzo funkcjonalnego.

Artykuł gościnny.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści