Czym się kierować, wybierając łóżko drewniane do naszego mieszkania?

Łóżko jako centralny element każdej sypialni i miejsce odpoczynku powinno być wygodne i estetyczne. Materiałem, który może doskonale spełnić oba te kryteria, jest drewno. Dlaczego? Jest ono surowcem naturalnym, wytrzymałym i pięknym, który ociepla i nadaje szlachetności wnętrzom.

Przed zakupem łóżka z drewna warto zwrócić uwagę na 3 szczegóły, które pomogą wybrać to, które najbardziej odpowiada naszym potrzebom.

Najważniejsza jest konstrukcja łóżka

Istnieje ogromna ilość modeli łóżek drewnianych, które dogodzą różnym gustom. Istotny jest świadomy wybór szerokości i długości jego ramy. Zależą one od indywidualnych preferencji użytkownika lub użytkowników i od wielkości pomieszczenia, w którym będzie stał mebel. Warto też dostosować jego wysokość do swojego wzrostu i kondycji tak, by łatwo się z niego wstawało. Najlepiej usiąść na łóżku z materacem i samemu je przetestować.

Wiele z drewnianych łóżek jest wyposażonych w szufladę, w której schować można pościel, dodatkowe poduszki lub ubrania. To świetne rozwiązanie dla niewielkich sypialni, w których ceni się każde dodatkowe miejsce do przechowywania.

Stelaż z grubych, solidnych desek jest niezwykle trwały. To ważne, kiedy chcemy, żeby łóżko służyło nam przez lata. Zagłówek może przybierać kształt pojedynczej, klasycznej deski, szczebelków, plecionki, drewnianej mozaiki, rzeźbionego ornamentu, a nawet przyklejonej do ściany boazerii.

Rodzaj drewna ma znaczenie

Drewno posiada wiele odsłon, odcieni i specyficznych cech. Należy przede wszystkim określić, na jakim efekcie nam zależy. Czy chcemy, by nasze łóżko wtopiło się w tło stonowanych barw pomieszczenia, czy aby wprowadzało kontrast i wyróżniało się, a może by nawiązywało do jakiegoś konkretnego elementu pokoju?

Jeśli zależy nam na wyrazistym rysunku i kontrastowym zabarwieniu desek, powinniśmy wybrać jesion. Poszukującym połączenia lekkości, wytrzymałości i dużego wyboru kolorystyki spodoba się sosna. W jasnych pomieszczeniach sprawdzi się żółto-brązowa, elastyczna z natury brzoza.

Warto zwrócić uwagę na detale takie jak odporność na uszkodzenia, kolor, struktura, rysunek drewna i odpowiednio dobrać je do swojej wizji wnętrza.

Drewniane łóżko w wielu odsłonach. Jaki styl wybrać do swojej sypialni?

Drewno sprawdza się zarówno we wnętrzach klasycznych, jak i eklektycznych i nowoczesnych. Trudno wyobrazić sobie bez niego dom rustykalny czy wystrój w stylu góralskiej chaty.

Warto dostosować charakter wystroju sypialni do estetyki całego domu czy mieszkania. Szerokie, surowe deski pasują do wnętrz z elementami natury – roślinami, lnianymi zasłonami, kamieniem. Ciemne, lakierowane, zdobione frezami drewniane łóżko będzie ozdobą dla klasycznego, eleganckiego wnętrza. Deski z recyklingu lub drewno postarzane doskonale sprawdzi się w stylu industrialnym w połączeniu z metalem, surowymi cegłami i betonem.

Drewniane łóżko jest uniwersalnym elementem wyposażenia domu. Dzięki wzięciu pod uwagę kilku szczegółów takich jak rodzaj drewna, kształt i styl mebla łatwo jest dopasować je do każdego wnętrza.

Artykuł powstał we współpracy z lozka.net.pl

Podobne posty

  • JAK WYBRAĆ CYFRY NA DOM – PORADNIKJAK WYBRAĆ CYFRY NA DOM – PORADNIK Zostałeś ostatnio właścicielem domu lub mieszkania? A może organizujesz właśnie swoje biuro? Jeśli chcesz, by odwiedzający bez problemu do Ciebie trafili, koniecznie musisz im to ułatwić. Dzięki pomocy różnego rodzaju dostępnych na rynku […]
  • Meble ogrodowe na 2021 – jakie trendy czekają na nas w nadchodzącym roku?Meble ogrodowe na 2021 – jakie trendy czekają na nas w nadchodzącym roku? Rok 2020 był wyjątkowo interesujący. Każdy zatem zastanawia się nad tym, czego należy spodziewać się w roku 2021. My ze swojej strony z przyjemnością przedstawimy prognozy dotyczące mebli ogrodowych. Nie czekaj i sprawdź, jakie trendy czekają […]
  • Pokój dziecka – jak wybrać najważniejsze elementy wyposażenia?Pokój dziecka – jak wybrać najważniejsze elementy wyposażenia? Pokój malucha to jego królestwo, w którym dorośli stanowią co najwyżej straż lub do którego mogą przychodzić w gości. Ich zadaniem jest jednak zapewnienie dziecku takich warunków, żeby mogło się ono skupić na zabawie lub nauce w bezpiecznym i […]
  • Co warto wiedzieć o pięknych i egzotycznych bambusach?Co warto wiedzieć o pięknych i egzotycznych bambusach? Chyba każdy zgodzi się ze stwierdzeniem, że posiadanie własnego ogrodu niesie za sobą wiele pozytywnych skutków. Bez wątpienia chcemy, aby zielona przestrzeń wokół nas była funkcjonalna, dlatego umieszczamy w naszym ogrodzie ławki, krzesła […]
  • Czy meble metalowe znajdą zastosowanie w przestrzeni domowej?Czy meble metalowe znajdą zastosowanie w przestrzeni domowej? Podczas urządzania mieszkania czy domu podejmujesz mnóstwo istotnych decyzji – jedną z najważniejszych jest wybór wyposażenia. Od jego specyfiki, praktyczności i stylu zależy komfort codziennego funkcjonowania oraz samopoczucie wszystkich […]
Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]