12 kwietnia 2022

Czy słyszałeś już o stylu Nordic we wnętrzach?

Kupując mieszkanie od dewelopera każdy z nas staje przed dylematem – w jakim stylu urządzić wnętrza? Oferowany jest nam szereg propozycji, a każda z nich ma w sobie coś wyjątkowego. Natomiast jeśli jeszcze nie podjąłeś ostatecznej decyzji, przyjrzyj się bliżej czym jest styl Nordic i dlaczego warto wykorzystać go w swoim mieszkaniu. Od lat króluje w domach na dalekiej północy, a z roku na rok coraz częściej możemy zaobserwować go w polskich wnętrzach. Jeśli kochasz naturę i ciepłą aurę, a zarazem zależy Ci na minimalizmie i nutce elegancji, jest to idealny styl dla Ciebie!

Bezpieczny azyl

Skandynawska kultura ma to do siebie, że dom zawsze zajmował w niej szczególne miejsce. To prywatna, spokojna przestrzeń, w której mieszkańcy bez przeszkód mogą się zaszyć, gdy za oknem panuje ponura pogoda, a słońca próżno szukać. Jak więc powinny prezentować się takie pomieszczenia? Z pewnością należy zadbać tutaj o prostotę, wygodę i rodzinny klimat. Są to wnętrza, w których z wielką przyjemnością będziesz spędzał czas, a zimne wieczory umili Ci miękka kanapa. Pomieszczenia będą rozświetlać lampy, lampiony czy świece. Wybierając się w te rejony w podróż nietrudno zauważyć jak wiele Skandynawów stawia je w oknach. Samo oświetlenie w stylu Nordic pełni niezwykle ważną rolę, z uwagi na to okna nie powinny być zasłonięte, tak by do mieszkania wpadało jak najwięcej naturalnego światła. W samych wnętrzach dobrze jest wykorzystać materiały, które będą je odbijać sprawiając, że przestrzenie zyskają głębię. Jeżeli właśnie zainwestowałeś w mieszkanie od dewelopera, postaw na styl Nordic!

Naturalne drewno

Mając do wyboru wiele kultur, jeśli mielibyśmy postawić na tą, którą cechuje przytulność w aranżacjach z pewnością wskazalibyśmy na kraje skandynawskie. Tworzą oni wnętrza, które zachęcają do relaksującego wypoczynku, a materiałem, który bez dwóch zdań wprowadza taką atmosferę jest drewno. Co warto zaznaczyć, to że jest ono pozyskiwane lokalnie w zrównoważony sposób. Z pewnością nikt z nas nie ma wątpliwości co do tego, że potrafi ono w każdej przestrzeni wyczarować niepowtarzalny, przytulny i ciepły klimat. Jeżeli chodzi o jego barwę, w stylu Nordic nie mamy żadnych ograniczeń. Wykorzystywane są rozmaite warianty od chłodnych tonacji po te cieplejsze. Oprócz tego, zestawiając kolor drewna między innymi z butelkową zielenią uzyskamy eleganckie, ale wciąż urokliwe i przyjemne wnętrza. Jako kolor uzupełniający warto wybrać biały lub szary, który wprowadzi mieszkanie w jeszcze bardziej prywatny klimat.

Funkcjonalność i minimalizm

Urządzając mieszkanie od dewelopera w stylu Nordic należy trzymać się jednej, podstawowej zasady, a mianowicie mniej znaczy więcej. Minimalizm to motyw, który jest tutaj jak najbardziej pożądany. Zaprojektowane wnętrza charakteryzują się niezwykle oszczędną formą. To, co jest najbardziej pożądane to wykorzystanie rodzimego rzemiosła i wspieranie lokalnych producentów, dlatego zbędne są liczne dekoracje i krzykliwe dodatki. Wraz z duchem czasu, również styl Nordic zaczął się zmieniać, ponieważ możemy zobaczyć jak aktualnie łączona jest tradycja oraz nowoczesny design. Wnętrzom zdecydowanie niczego nie brakuje, a wręcz przeciwnie są tak przytulne, że chciałoby się tam zostać na dłużej.

Materiał promocyjny.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści