7 października 2020

Co na stół w jadalni?

Stół to centralny punkt jadalni, dlatego dobrze jest odpowiednio go zaaranżować. W tym celu możemy wykorzystać wiele ciekawych elementów – od tekstyliów typu obrus, przez stylowe naczynia, elementy dekoracyjne, a nawet rośliny.

Co na stół w jadalni – tekstylia

Elementy tekstylne, takie jak obrus, chodniki czy serwety to doskonały sposób na efektowne zaaranżowanie jadalni. Na które z nich warto zwrócić uwagę? Z tego względu, że tego typu wyposażenie łatwo możemy zmienić, dobrym rozwiązaniem jest użycie go w zgodzie z najnowszymi trendami. Obrus w roślinne wzory czy metaliczne podkładki pod talerze to świetne dodatki i jedne z najgorętszych trendów sezonu. Jednak także w przypadku urządzania jadalni powinniśmy pamiętać o tym, że należy wyznaczyć elementy, które będą dominowały. Wyrazisty obrus możemy uzupełnić o neutralne serwetki. W tym przypadku powinniśmy również zadbać o to, by kolory zgrywały się z elementami wyposażenia oraz barwą i wzorem ścian. Dobrym pomysłem mogą być kontrastujące dodatki. Nie bójmy się przełamania – jeśli we wnętrzu najmocniejszym akcentem są ciemne elementy, jasne dodatki mogą urozmaicić wnętrze.

(https://domar.pl/kategorie/jadalnia/ – jadalnie)

Co na stół w jadalni – naczynia

Stół jadalniany nie jest używany cały czas. Pomiędzy posiłkami dobrze jest zadbać także o jego efektowną aranżację. W tym celu możemy także wykorzystać naczynia, w których możemy umieścić różne elementy – od tych typowo ozdobnych, po drobne przekąski czy owoce. Do najczęściej spotykanych możemy zaliczyć ozdobną misę. Najczęściej umieszcza się w niej właśnie owoce, które pełnią funkcję nie tylko dekoracyjną, ale też można je przekąsić między posiłkami. Równie ważne jednak, jak to, co umieścić w takiej misie, jest sam jej design. W tym przypadku również mamy szeroki wybór – od eleganckiego, uniwersalnego szkła, przez ceramikę, aż po drewno. Dobrym pomysłem jest dobranie materiału pod kątem pozostałych elementów umieszczonych w pomieszczeniu. Przykładowo, szklana misa może nawiązywać do przezroczystego żyrandola czy świeczników z tego materiału.

Co na stół w jadalni – elementy dekoracyjne

Jednak elementy na stole w jadalni nie muszą pełnić wyłącznie funkcji praktycznej. Dobrym pomysłem jest także urozmaicenie aranżacji o efektowne ozdoby. Ich wybór zależy zarówno od naszego indywidualnego gustu, jak i samego charakteru wnętrza. Jeśli dominuje w nim romantyczna stylistyka, na stole w jadalni możemy postawić ciekawe świeczniki razem z kolorowymi świecami. Uniwersalnym pomysłem jest również wazon, w którym możemy umieścić nie tylko kwiaty, ale też ozdobne elementy. Odważne osoby mogą zdecydować się również na postawienie na stole ciekawej figurki. Zaletą tego typu elementów jest to, że można łatwo je zmienić lub przenieść w inne miejsce. Dzięki temu zyskujemy możliwość zmiany aranżacji, gdy poczujemy taką potrzebę. Daje nam to swobodę, którą z pewnością doceni wielu z nas – zwłaszcza osoby, które lubią zmiany w swoim wnętrzu.

Co na stół w jadalni – rośliny

Rośliny od lat nie tracą na popularności. Nic dziwnego – nie tylko są one piękne, ale także są dumą każdej osoby, która o nie dba. Stół w jadalni jest doskonałym miejscem na rośliny i kwiaty. Świetnie sprawdzą się zarówno te cięte, jak i doniczkowe. Kwiaty również można dobrać pod kątem stylistyki wnętrza. Wyrazista zieleń fikusa czy monastery sprawdzi się w minimalistycznych aranżacjach, zwłaszcza tych nawiązujących do skandynawskich trendów. Jeśli natomiast chcemy ocieplić naszą jadalnię, możemy zdecydować się na pięknie kwitnące rośliny. Kwiaty cięte są z kolei świetnym rozwiązaniem dla osób, które chcą mieć zawsze coś wyjątkowego w swoim domu. Można je także wykorzystać jako element podkreślający porę roku. Soczysta zieleń na wiosnę, liczne barwy latem, liście i owoce drzew na jesień czy czerwień na Boże Narodzenie są doskonałym urozmaiceniem wnętrza.

Artykuł przygotowany przy współpracy z partnerem serwisu.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści