30 grudnia 2020

Ciekawy pomysł na aranżację ściany w salonie – farba strukturalna lub beton architektoniczny

Czy wiesz, że ściany w Twoim salonie wcale nie muszą być nudne? Aktualne trendy aranżacyjne pozwalają na wykorzystanie ogromne możliwości produktów, ale również zaakcentowanie najważniejszych stref we wnętrzu. Sprawdź kiedy i w jakim miejscu zastosować farbę strukturalną lub beton architektoniczny.

Farby strukturalne – ciekawe urozmaicenie w salonie nowoczesnym

Choć mogłoby się wydawać, że w nowoczesnym salonie konieczne do uzyskania spójnej aranżacji będzie zastosowanie wyłącznie białych farb oraz naturalnych okładzin to okazuje się, że i farba strukturalna ma tutaj coś do powiedzenia.

Farby strukturalne Magnat to tylko jedna z wielu propozycji, ale trzeba przyznać, że jako produkt elegancki i luksusowy zwraca na siebie szczególną uwagę. Jak prezentuje się ściana po zastosowaniu farby strukturalnej? Powierzchnia przypomina tynk dekoracyjny z licznymi wyżłobieniami oraz wypustkami. Sami decydujemy czy wykonujemy mocniejsze, czy delikatniejsze wzory za pomocą specjalistycznej packi. W salonie tynk strukturalny warto umieścić albo na filarach dekoracyjnych, albo na ścianie na której planujemy zamocować telewizor. Struktura na takiej ścianie, szczególnie podświetlona LED będzie wyjątkowo ciekawym elementem dekoracji wnętrza.

Co ważne, farba tego typu dostępna jest w wielu wersjach kolorystycznych. Samodzielnie decydujemy, która z barw wpasuje się w nasz dominujący styl we wnętrzu. Do salonu nowoczesnego wybierz farby strukturalne na ścianę w kolorze białym lub szarym. Do salonu skandynawskiego pozostań w tej samej palecie barw lub postaw na głęboką zieleń lub delikatne brązy. We wnętrzu klasycznym możesz pokusić się o zastosowanie struktury w kolorze beżowym.

Chcesz uzyskać efekt glow na ścianie? Rozprowadź po wykonanej strukturze delikatną wersję z brokatem. Taką powierzchnię z pewnością zauważą wszyscy odwiedzający Twój dom goście.

Beton architektoniczny we wnętrzu – kiedy warto?

Beton to uwielbiany materiał wykończeniowy we wnętrzach o zacięciu nowoczesnym lub industrialnym. Bardzo dobrze łączy się z powierzchniami drewnianymi lub z białą farbą. Nic dziwnego, że jego popularność wzrasta z każdym sezonem, bo i nowoczesny minimalizm cieszy się coraz większym poparciem.

Gdzie warto zastosować beton architektoniczny? Przede wszystkim wszędzie tam, gdzie chcemy zabezpieczyć określoną powierzchnię przed zabrudzeniem lub kiedy chcemy zaakcentować określony obszar.

W salonie betonem architektonicznym można wykończyć np. kominek lub ścianę przy TV. W praktyce będzie to nie tylko ciekawa dekoracja wnętrza, ale również praktyczna okładzina, na której nie będą widoczne żadne zabrudzenia.

Dzięki ogromnej palecie kolorystycznej betonu architektonicznego możesz wybrać tynk jaśniejszy lub ciemny. Wyboru należy dokonać względem tego, jakie oczekiwania mamy względem naszego wnętrza oraz jak będzie ono doświetlone.

Nie wiesz, w jaki sposób udekorować ściany w salonie? Skorzystaj z farby strukturalnej lub betonu i uzyskać taki efekt, który będzie odzwierciedleniem Twoich nowoczesnych zapędów wnętrzarskich.

Treść promocyjna.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści